חיפוש באתר
Generic filters
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in excerpt

מיניות ממוחשבת

אהבתם? שתפו עם חבריכם

מיניות ממוחשבת

שאלה:
בערב יום הולדתי השלושים הבנתי בדיכאון עמוק שאתחתן כנראה עם המחשב שלי!
לפני שתזרוק את מכתבי במחשבה שהשתגעתי אנסה להסביר לך את מצבי:
אני בריאה ונראית די טוב, מצליחה בעיסוקי כאדריכלית, גרה בדירה נאה. אמנם אין לי בן זוג (מעולם לא היה לי חבר) ואני עדיין בתולה (שומו שמים!) אבל חיי החברה שלי סוערים – באינטרנט!
כל ערב אני גולשת, משתתפת בדיונים, מתעדכנת, קצת מאוננת מול עירומים מטריפים ואפילו מנהלת רומן רציני עם מרק מקנדה. רוב הידע שלי בתחום המין בא לי מהמחשב, כאן אני מוצאת חברים ויוצרת תקשורת כנה וגלויה ואפילו אולי מתאהבת. גיליתי שניתן לעשות טיפול במיניות באמצעות האינטרנט. זוהי חדשה מדליקה ועבורי זוהי אולי הבשורה לה אני מייחלת. אשמח מאד לקבל פרטים מלאים על הטיפול הממוחשב ולגלוש בכיף להגשמת זוגיות משלי. הלוואי!

תשובה:
גולשת יקרה! מכתבך, על התסכול וההומור הנפלא השזורים בו, ממש מרגש אותי
ונוגעת ללבי העובדה שבגיל שלושים יש לאישה נאה ומוצלחת כמוך רק חבר אחד
– המחשב (כלשונך) או (בלשוני) שהדרך היחידה בה הצלחת עד כה לתקשר,
להתחבר ולהתאהב היא באמצעות ומאחורי מסך המחשב. זוגיות ומיניות הם מרכיבים חשובים של איכות החיים ומן הראוי שכל אדם באשר הוא יזכה להם.

כדי לדבר על טיפול מיני באינטרנט, שהוא אמנם פיתוח מאד חדשני ומתקדם של
מרכז מיניות, אנסה לגעת בקצרה בכמה מושגי יסוד והראשון ביניהם הוא תפישת המיניות:
מגע מיני, דהיינו חדירת מין זקוף לפות ושפיכת זרע, נעשה אצל כל בעלי החיים בתקופות הייחום בלבד רק לצורך רבייה.
המין האנושי מוליד מספר קטן מאד של צאצאים אך מזדווג בממוצע אלפי פעמים בתקופת חיים. במלים אחרות, אצל בני אנוש מקצת ההתנהגות המינית מיועדת לרבייה ורובה המכריע משמש לביטוי ולסיפוק צרכים נפשיים וגופניים בסיסיים כגון הצורך בחום, באהבה, בביטחון, במגע, בקשר ועוד כהנה וכהנה.

ההתנהגות המינית האנושית היא תמידית ואינה מוגבלת לתקופות הייחום, היא דומה אצל גברים ונשים והיא אולי המכנה המשותף הבולט ביותר של המין האנושי על עמיו, תרבויותיו ולשונותיו הרבים מספור.
הזירה בה מתממשת המיניות היא הקשר הזוגי ולכן המושגים זוגיות ומיניות הם, לצורך דיוננו, חופפים במידה רבה. עתה ברור שהתנהגויות של הקשבה, התחשבות, דאגה לאחר, סיפוק הדדי, תקשורת, משיכה, עוררות ודומותיהן הן מרכיבים מהותיים של המושגים מיניות, זוגיות ו..אהבה.

טיפול מיני נאות חייב להתייחס לכל רכיבי המיניות:
לרכיב הקוגניטיבי הכולל ידע והבנתו, לרכיב הרגשי הכולל תאוות וחששות כאחת ולרכיב ההתנהגותי הכולל את המיומנויות המיניות הזוגיות. הטיפול באינטרנט מתמקד בזיהוי ובתיחום הבעיה ובמרכיב הקוגניטיבי. גם חלק מהרכיב הרגשי ניתן לזיהוי ולעידון בעזרת כלים אינטראקטיביים ממוחשבים. למידת מיומנויות יכולה גם היא להתחיל עם סימולציות במחשב. אנחנו בשלבי הטמעתה של מערכת ממוחשבת מאד מתוחכמת כזו באינטרנט כך שהתשובה למשאלתך קרובה.

בברכה, דר` אילן בירן

אהבתם? שתפו עם חבריכם

ראיתם משהו בכתבה שמעניין אתכם, רוצים מידע נוסף? רשמו את המייל שלכם כאן למטה או שלחו אלינו פנייה - לחצו כאן לפנייה

  בעצם פנייתך והרשמתך אלינו אתה מאשר בזאת כי אתה מסכים למדיניות הפרטיות שלנו ואתה מסכים לקבל מאיתנו דברי דואר כולל שיווק ופרסום. תמיד תוכל להסיר את עצמך מרשימת הדיוור או ע"י פנייה אלינו או ע"י על לחיצה על הקישור הסרה מרשימת הדיוור אשר נמצא בתחתית כל מייל שיישלח אליך. למדיניות פרטיות לחץ כאן. אם אינך מסכים אנא אל תירשם אלינו, תודה.

  INULIN

  בריאים לחיים המפתח
  ,ימים ולאריכות יותר
  ,לכולם ממליץ FDA
  ויצמן במכון חוקרים
  ...ממליצים העולם וברחבי בטכניון

  לפרטים נוספים