חיפוש באתר
Generic filters
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in excerpt

מחקר לזיהוי מוקדם של ניוון הרשתית

אהבתם? שתפו עם חבריכם

מחקר לזיהוי מוקדם של ניוון הרשתית הקשור לגיל (AMD)
במחלקת העיניים שבמרכז הרפואי תל-אביב ע”ש סוראסקי.

מכשיר לבדיקת עיניים חדשנית (MCPT) שפותח בחברת ניטלויז`ן ע”י דר` יאיר אלסטר, דר` ברק עצמון ודר` עומר רפאלי, עומד במרכזו של מחקר קליני משותף עם מחלקת עיניים שבמרכז הרפואי תל אביב ע”ש סוראסקי.

הבדיקה מאפשרת זיהוי מוקדם של ניוון הרשתית הקשורה לגיל (AMD), מחלת עיניים המהווה את הגורם מס. 1 לעיוורון באנשים מעל גיל 65 בעולם המערבי. בארה”ב בלבד 15 מיליון איש לוקים במחלה. ההערכה היא שלמעלה מ – 80% מהחולים לא מגיעים לטיפול בזמן. הבדיקה מתבצעת ללא התערבות רפואית ועיקרה עיבוד מתוחכם של תגובות החולה לצורות המוצגות בפניו על צג מחשב. ייחודה של הבדיקה הוא ביכולתה לזהות את קיומה של המחלה בשלביה המוקדמים, עוד בטרם החולה מרגיש פגיעה בראייתו. טיפול הניתן בשלב מוקדם זה מונע נזקי ראייה ומציל מעיוורון.

הניסיון הקליני הרב בטיפול בחולי AMD שנצבר במחלקת העיניים ושיתוף פעולה של צוות יחידת הרשתית במחלקה תורמים רבות לקידום המחקר שהתפרסם כבר בשלושה כינוסים בינלאומיים גדולים ומראה שניתן לזהות את המחלה בשלביה המוקדמים אצל למעלה מ – 90% מהחולים. המחקר מעורר עניין ותמיכה רבה מצד רופאים בעולם המובילים בתחום הטיפול והמחקר ב – AMD.

לדברי פרופ` ענת לבינשטיין, מנהלת מחלקת עיניים במרכז הרפואי תל-אביב ע”ש סוראסקי: ”השיטה החדשה מבטיחה את זיהוי ניוון הרשתית הקשור לגיל, מחלה המהווה את הסיבה העיקרית לעיוורון בעולם המערבי בחולים מבוגרים. הנושא עצמו תופס תאוצה עצומה בעולם. החל מחקר רב מרכזי שמתבצע ב – 20 מרכזים בישראל, אירופה וארה”ב”.

באדיבות: המרכז הרפואי ת”א ע”ש סוראסקי

אהבתם? שתפו עם חבריכם

INULIN

בריאים לחיים המפתח
,ימים ולאריכות יותר
,לכולם ממליץ FDA
ויצמן במכון חוקרים
...ממליצים העולם וברחבי בטכניון

לפרטים נוספים