חיפוש באתר
Generic filters
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in excerpt

מחלות הילדות כתהליך התחסנות

אהבתם? שתפו עם חבריכם

מחלות הילדות כתהליך התחסנות

ישנן מחלות שלאחר שהילד עובר אותן הוא אמור להיות בריא יותר משהיה קודם.
מערכת החיסון שלו התמודדה עם המחלה בהצלחה, ותוך כדי כך ביטחה את עצמה
מפני אותה מחלה לשנים ארוכות, לפעמים אפילו עד סוף החיים.
אלה נקראות מחלות ילדות, כיוון שברובן הן מופיעות בגיל הילדות.

חיידק או וירוס?
חלק מן המחלות הן בקטריאליות, דהיינו המלחמה היא נגד חיידקים, וחלקן הן ויראליות,
כלומר המלחמה היא נגד וירוס שפלש לגוף. מחלות הנגרמות ע”י וירוס האנטיביוטיקה אינה יכולה לרפא. כידוע האנטיביוטיקה אינה יעילה נגד וירוסים אלא רק נגד חיידקים.
הוירוס חי בתוך התא ושם הוא פועל את פעולתו ההרסנית. בממדיו הוא קטן בהרבה מן החיידק. אפשר לראות אותו רק באמצעות מיקרוסקופ אלקטרוני. החיידק הוא יצור שונה לחלוטין מן הוירוס: מגושם ופגיע הרבה יותר ממנו. לכן הוא טרף קל למדי לתותחי האנטיביוטיקה.

ואמנם התגלותו של חיידק הוא חגיגה לרופא המדיציני. באותו רגע משול הרופא לתותחן בתוך טנק, שגילה מטרה גדולה ונוחה לפגיעה. למרבה הצער, רופאים רבים מסרבים
לראות לפעמים מה עומד לפניהם, והם רושמים אנטיביוטיקה לחולה גם כשהאויב הניצב מולם הוא וירוס ולא חיידק. נכון, הרבה פעמים קורה שאחרי מתן אנטיביוטיקה במחלה ויראלית, נרפאים. אבל האמת היא שהריפוי מתרחש במקרים אלה בכל מקרה למרות האנטיביוטיקה, ולא בזכותה. האנטיביוטיקה רק מקשה על הגוף. היא משבשת איזונים עדינים הקיימים בצמחיית הבקטריות החיה בסימביוזה עם הגוף. לכן, במחלה ויראלית לא כדאי בד”כ לקחת אנטיביוטיקה.

כאשר הגוף נתקף במחלה, הוא מנהל מלחמה באויב שפלש לתוכו. אולי לא היו לפולש כוונות רעות – המקום פשוט לא נוח ונעים והוא מבקש להפוך אותו למשכנו הקבוע.
אבל מה לעשות, השכנות אינה עולה יפה. לגוף אין ברירה, והוא יוצא למלחמה בפולש.
בזמן המלחמה נכנסת כנראה לפעולה מנגנון מערכתי, שאינה מניחה למחלה אחרת לתקוף את הגוף באותה עת. לאחר שמחלה אחת עברה, הילד הבריא “פתוח” למחלה אחרת.
כלומר, יש בגופנו מנגנון מופלא החוסם את הדרך מפני מחלות אחרות כאשר אחת המחלות תוקפות אותו. איך יודעים זאת? מסיקים מסקנות מתופעה שכיחה: עד כה לא שמענו על ילד שחלה בחצבת ובאדמת בעת ובעונה אחת.

גם נגד וירוס יש מה לעשות
הרפואה המדיצינית מתייחסת אל מחלות ויראליות כאל מחלות החולפות מאליהן, ללא כל טיפול. אמנם מזהירים את החולה מסיבוכים אפשריים, אבל לא אומרים לו איך להימנע מהם.
לפעמים אולי אפילו גורמים לו סיבוכים – ע”י הורדת חום מוגזמת, תרופות הרגעה חזקות וכדומה. בריפוי טבעי התפתחו בעבר שיטות לטיפול במחלות הילדות, הן בעזרת טיפולים פיזיים והן בעזרת תרופות הומיאופתיות וצמחי מרפא. אלה אמצעים יעילים, המחזקים מאוד את סיכויי הילד לעבור את המחלה ללא סיבוכים. את יעילותם אי אפשר אמנם להוכיח בסטטיסטיקות,
כי לאחר שהילד הבריא – קשה לדעת אם היה מתגבר על המחלה ללא סיבוכים בלי האמצעים האלה. אבל אפשר לסמוך על ניסיונם של מרפאים ורופאים ותיקים, שקיבלו אותו מקודמיהם והעבירו אותו לדורות שאחריהם.

ריפוי טבעי לילדים – רחל וחיים ברנשטיין.

אהבתם? שתפו עם חבריכם

ראיתם משהו בכתבה שמעניין אתכם, רוצים מידע נוסף? רשמו את המייל שלכם כאן למטה או שלחו אלינו פנייה - לחצו כאן לפנייה

  בעצם שימושך בכלי כלשהו באתר טבעלייף כולל מחשבון הקלוריות וכולל פנייתך והרשמתך אלינו אתה מאשר בזאת כי אתה מסכים למדיניות הפרטיות שלנו ואתה מסכים לקבל מאיתנו דברי דואר כולל שיווק ופרסום. תמיד תוכל להסיר את עצמך מרשימת הדיוור או ע"י פנייה אלינו או ע"י על לחיצה על הקישור הסרה מרשימת הדיוור אשר נמצא בתחתית כל מייל שיישלח אליך. למדיניות פרטיות לחץ כאן. אם אינך מסכים אנא אל תירשם אלינו, תודה.

  INULIN

  בריאים לחיים המפתח
  ,ימים ולאריכות יותר
  ,לכולם ממליץ FDA
  ויצמן במכון חוקרים
  ...ממליצים העולם וברחבי בטכניון

  לפרטים נוספים