חיפוש באתר
Generic filters
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in excerpt

מחלות אוטואימוניות- חשד לM.S

מחלות אוטואימוניות- חשד לM.S

אהבתם? שתפו עם חבריכם

שאלה: אני שומעת אותך מידי פעם בתוכניות הבוקר עם רם תדמור בנושאי רפואה שונים. באחת הפעמים שמעתי אותך מספר על ארוע מכונן בעברך מייד עם סיום לימודי הרפואה, במהלכם כמדומני לקית בלופוס- מחלה אוטואימונית שהסמפטומים שלה מאוד לא נעימים ונהוג לטפל בסטרואידים בכל התלקחות. עוד ספרת שכתוצאה מהסטרואידים שקבלת התנפחת , שמנת והופיעו כל הסמפטומים הידועים ברפואה כתוצאה מטפול בסטרואידים כאלה שנראים לעין וכאלה שמתבטאים בבדיקות דם – בביוכימיה : מצד אחד עלייה בטריגליצירידים בדם , ברמת הסוכר וכד` מצד שני הסיכוי לאבד מרכיבים חיוניים לגוף גדלה. אני יודעת שבשלב מסויים עשית מעשה לאחר שלטענתך לא הכרת את הדמות שניבטה בך מן המראה.
שאלתי היא כזו ידוע לנו הקשר בין מתח, לחץ בחיי היום, התלקחות ויראלית כלשהי אם בצורת שפעת או כל מחלת חם שיכולות להוות טריגר להתפרצות של מחלה אוטואימונית.
האם ייתכן שעקב כל הגורמים לעיל איש צבא ייפתח מחלה שמאפינה הם כשל טרשת נפוצה כאשר עושים לו MRI מוחי אין כל עדות למיאליזציה או פלקים במח – עדות להתקף שהיה אך, מייד עם מתן פרדיניזון בעירוי בתחילה ואח”כ בכדורים נעלמים הסמפטומים שמלווה כל פעם ההתקף: אם זה כפל ראייה , חוסר תחושה, לעיתים חוסר קואורדינציה. מה דעתך? האם לתזונה ולתוספי מזון כמו ויטמינים ונוגדי חימצון
(חמרים אנטי דלקתיים) יש בהם לדכא את הסמפטומים ולמנוע הישנותם של התקפים בעתיד?
האם תציע טפול לגוף ולנפש? בהתחשב שהעבודה של איש הצבא קשה , אינטנסיבית ומלחיצה
אני שואלת לגבי אחי , יש לי השכלה וידע בתחום הכימיה וביוכימיה.

תשובה: איה שלום
אשמח לראות אתכם לפגישת אבחון. אכן מדובר במקרה מענין, כי מחד כפל ראיה כמו גם חוסר קואורדינציה עלולים להיגרם מטרשת נפוצה כמובן, אולם הם גם עלולים להופיע בתסמונות נוספות ואפילו כתסמין נלווה להרפעת דיכאון או חרדה. מאידך אכן חסר המימצא האבחנתי-דמיאלניזציה.
אגב, ווירוסים כמו גם לחץ רגשי קיצוני בהחלט נחשבים לחלק מגורמי הסיכון למחלות אוטואימוניות.
בברכה
דר אודי בר

אהבתם? שתפו עם חבריכם

ראיתם משהו בכתבה שמעניין אתכם, רוצים מידע נוסף? רשמו את המייל שלכם כאן למטה או שלחו אלינו פנייה - לחצו כאן לפנייה

  בעצם שימושך בכלי כלשהו באתר טבעלייף כולל מחשבון הקלוריות וכולל פנייתך והרשמתך אלינו אתה מאשר בזאת כי אתה מסכים למדיניות הפרטיות שלנו ואתה מסכים לקבל מאיתנו דברי דואר כולל שיווק ופרסום. תמיד תוכל להסיר את עצמך מרשימת הדיוור או ע"י פנייה אלינו או ע"י על לחיצה על הקישור הסרה מרשימת הדיוור אשר נמצא בתחתית כל מייל שיישלח אליך. למדיניות פרטיות לחץ כאן. אם אינך מסכים אנא אל תירשם אלינו, תודה.

  No Comments

  Sorry, the comment form is closed at this time.

  INULIN

  בריאים לחיים המפתח
  ,ימים ולאריכות יותר
  ,לכולם ממליץ FDA
  ויצמן במכון חוקרים
  ...ממליצים העולם וברחבי בטכניון

  לפרטים נוספים