חיפוש באתר
Generic filters
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in excerpt

מחזור חודשי לא שגרתי

אהבתם? שתפו עם חבריכם

מחזור חודשי לא שגרתי

תיאור המקרה:
אישה בת 32 אשר שנתיים קודם לכן ילדה בלידת מלקחיים.
האישה דאגה בגין חוסר התפתחות מנטלית של הילד ואף הידרדרה לכלל חרדה ודיכאון.
כחצי שנה לאחר הלידה חזרה הוסת אך השטף היה כבד ונמשך 14 ימים. מאז והילך הוסת הייתה מופיעה 10 ימים מוקדם מהצפוי עם שטף דם כהה ביותר וקרישים.
כן היו כאבי בטן תחתונה. טיפולים הורמונלים לא עזרו ובצר לה פנתה לטיפול בדיקור.

בבדיקה:
האישה נראתה חלשה וחיוורת, התלוננה על סחרחורות ועל הפרעות בשינה עם חלומות מרובים וכן איבדה את תאבונה. היא נראתה באי שקט, כאב ומלאות בצדי הבטן והיה יובש ומרירות בפה. הלשון הייתה חיוורת, עם חיפוי צהוב דק. הדופק היה דק ומתוח. בספירת הדם נמצאו 110000 טסיות, המוגלובין 8.5 וכדוריות אדומות 3 מיליון, כדוריות לבנות 6000.

אבחנה מבדלת:
מקרה זה מתאפיין בדימום מתמשך ובהתקצרות הטווח בין מחזור אחד למשנהו. מחזור חודשי באשה הינו תהליך פיזיולוגי ולו אחראים ישירות מסלול ההתעברות והחדירה ועל שניהם אחראי מסלול הכבד. כליאת צ”י הכבד על רקע בעיה רגשית כמו שהיה באשה הזו, פגם בשטף התקין של המסלולים דלעייל ומכאן ההפרעה במחזור.

הצ”י הנו הכוח המניע את הדם. מאחר והצ”י הפך לכלוא התפתח עמדון של דם. זה התאפיין בדם הכהה והקרישים ובכאבי הבטן. הדם הוא האמא של הצ”י ובשל אובדן דם רב התפתח חוסר צ”י. מסר הדם והצ”י התבטא בחיוורון, בחולשה הכללית, סחרחורות, הפרעות בשינה עם ריבוי חלומות וירידה בחיוניות. הכאבים והמלאות בבטן היו על רקע עמדון צ”י הכבד. אי השקט , הלשון עם החיפוי הצהוב הדק נבע על רקע חום של צ”י כלוא. הלשון החיוורת הייתה ביטוי לחסר צ”י ודם והדופק תמך בממצאי הלשון והוסיף את בעיית הכבד.

הטיפול:
מטרת הטיפול הייתה לווסת את הצ”י במסלולים לשחרר את העמדון, לשפעל את הדם והצ”י.

כבר לאחר 10 טיפולים המחזור הופיע לאחר 26 ימים אך עדיין היה כהה עם קרישים. הוא נמשך 7 ימים והיה בן כמחצית כמות הדימום. המחזור הבא היה לאחר 28 ימים ונמשך 6 ימים בלבד עם איבוד דם מינימלי. סימנים כלליים חלפו כמו, חיוורון, חולשה, תיאבון ירוד, הצבע שב ללחיים והיא עלתה במשקל 2.5 ק”ג. ההמוגלובין עלה ל – 11.5

המחזור ה- 3 היה בן 28 ימים וכמות הדימום הייתה נורמלית. במהלך של 7 חודשים המחזור היה בין 28 – 30 יום ונמשך 5 – 7 ימים בלבד ועם כמות דם נורמלית. כל יתר התסמינים חלפו כלא היו. הטיפול הופסק וכך גם המעקב.

אהבתם? שתפו עם חבריכם

ראיתם משהו בכתבה שמעניין אתכם, רוצים מידע נוסף? רשמו את המייל שלכם כאן למטה או שלחו אלינו פנייה - לחצו כאן לפנייה

  בעצם פנייתך והרשמתך אלינו אתה מאשר בזאת כי אתה מסכים למדיניות הפרטיות שלנו ואתה מסכים לקבל מאיתנו דברי דואר כולל שיווק ופרסום. תמיד תוכל להסיר את עצמך מרשימת הדיוור או ע"י פנייה אלינו או ע"י על לחיצה על הקישור הסרה מרשימת הדיוור אשר נמצא בתחתית כל מייל שיישלח אליך. למדיניות פרטיות לחץ כאן. אם אינך מסכים אנא אל תירשם אלינו, תודה.

  INULIN

  בריאים לחיים המפתח
  ,ימים ולאריכות יותר
  ,לכולם ממליץ FDA
  ויצמן במכון חוקרים
  ...ממליצים העולם וברחבי בטכניון

  לפרטים נוספים