חיפוש באתר
Generic filters
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in excerpt

מזון קלוקל פוגע בילדנו

אהבתם? שתפו עם חבריכם

מזון קלוקל פוגע בילדנו

מזון חיובי הוא זה המכיל חומצות אמינו, ויטמינים, מינרלים חומצות שומניות אשר הגוף יכול לנצל על מנת לבנות את רקמותיו. מזון שלילי הינו זה הגוזל מהגוף חומצות אמינו ומינרלים תוך כדי עיכול. מרבית המזון הקלוקל הוא מזון מזיק והוא ממלא את מקומות של המזון הטוב אותו הגוף צריך.

איך נמנע ממזון קלוקל להכניס לביתנו?
ראשית יש להחליט, מה נכנס ומה לא, מתי אוכלים, כמה וכו`. המזון הקלוקל הוא כל מזון מהיר המעודד צריכה רבה של חלבון ועשיר בשומנים לא רצויים, עשיר מידי בסוכר ובמלח ואין בו די סיבים. בכל סוגי מזון מהיר יש עודף נתרן הגורם לעומס יתר על הכליות לדוגמא: המבורגר מכיל עד 1,033 מ”ג נתרן, פיצה 1,400 מ”ג, מילקשייק 300 מ”ג, פלאפל 400 מ”ג.

– מזון מהיר גורם להשמנה. כשאוכלים מהר נוטים לאכול הרבה יותר ורעבים שוב כעבור שעה, בד”כ מזון זה נאכל בין הארוחות כדחף רגעי.
לדוגמא: המבורגר + צ`יפס + שיק שוקולד = כמחצית הקלוריות של יום שלם.
– מזון מהיר מלא שומן – שומן זה יגרום להתקפי לב בגיל מאוחר. יש לזכור שגרם אחד שומן מכיל פי שניים קלוריות מאשר גרם פחמימות.
– מזון מהיר אינו מכיל סיבים – בסוכר אין סיבים, במילקשייק אין סיבים, בהמבורגר אין סיבים.

כיצד להלחם בתופעת המזון המהיר?
הדבר הטוב ביותר הוא כמובן להתחיל בחינוך מוקדם, אם לא עשיתם זאת אפשר להתחיל עכשיו. אף פעם לא מאוחר למרות שאז העבודה קצת קשה יותר. חשוב לאזן ארוחות בוקר וערב בכדי שיכילו את הכמויות הנחוצות של תזונה נאותה וטובה.

– במזון מהיר יש עודף סוכר – הסוכר הינו מעובד, חסר ויטמינים ומינרלים. אין לו כל ערך תזונתי. זה ממכר ועלול להביא לסכרת. לחמניות, הלחם הלבן, הקטשופ, התוספות, סופגניות, מיני מאפה, כולם מכילים שפע סוכר.

– אם ילדכם אוכל סוכר, קמח לבן, אורז לבן, סיכוייו להתקף לב בגיל צעיר, סכרת, דלקת פרקים וסרטן, רבים בהשוואה לילדים האוכלים תזונה נכונה שאינה כוללת סוכר ומכילה שפע דגנים מלאים וקמח מלא.

הגלידה הינה דוגמא נוספת למזון קלוקל. בגלידה יש הרבה קלוריות, מעט מאוד חלבון והרבה סוכר ושומן. כמו כן מוספים חומרים מייצבים, משמרים, טעם וריח. ניתן לתת תחליפי גלידה ויוגורט או כאלו שעושים בבית ויחד עם זאת לא להיות קיצוניים, מידי פעם בחוץ הילד יקבל גלידה אך בבית יש לשמור על תזונה נכונה.

השוקולד פוגע במערכת העצבים:
אנשים מזועזעים לראות ילד שותה קפה, אך כשילד שותה משקאות מוגזים וממותקים ואוכל שוקולד ומקבל כמות גדולה של קופאין – זה לא מעורר תדהמה.

הסוכר מזיק ובמיוחד לגוף ילדנו, אשר לא יכול לספוג כמויות גדולות של סוכר. גופנו זקוק לרבע כפית סוכר ליום מקסימום ואת זה ניתן להשיג ע”י אכילת פירות, דבש, מולסה, כלומר ע”י סוכר טבעי. כאמור, מולסה, סוכר תמרים ודבש בכמות סבירה מהווים תחליף לסוכר הרגיל. ילדים אוכלים יותר די סוכר והלבלב מפריש יותר מידי אינסולין לאיזון הסוכר, כאשר רמת הסוכר נופלת נגרמים תופעות לוואי הכוללות: עייפות, עצבנות, פחדים והיפראקטיביות.

סוכר הוא פחמימה ריקה ולא מזינה. אפשר להתקיים ללא סוכר בכלל ולנסות להשתמש רק בכמות מינימלית. בתרבותנו הסוכר הינו עודף וחושף את גופנו ללחצים ומתחים המחלישים את המערכת החיסונית. הסוכר יוצר חורים בשניים ותורם לתהליך הידרדרותם. הסוכר הינו חומצי ומעודד חיידקים ליהנות ממנו כמזון ואלו גורמים להידרדרות מצב השניים והופעת מחלות חניכיים. בנוסף, הסוכר שאינו חומצי יכול בעצמו להרוס את שיננו, שלא כפחמימות אחרות סוכר אינו מכיל דבר. כאשר הגוף מקבל סוכר בעודף הוא רוצה להיפטר ממנו ואז הילד משלשל או מקיא, זהו רמז לכך שהסוכר רעיל לגופנו. לאחר שהילד ייזון מתזונה נכונה נטולת מזון קלוקל ורעיל לתקופה של כששה חודשים תגלו שפוחתים הצטננויות, אלרגיה, מחלות וכאבי גרון.

בברכה, סיגל תמיר – תזונאית

אהבתם? שתפו עם חבריכם

INULIN

בריאים לחיים המפתח
,ימים ולאריכות יותר
,לכולם ממליץ FDA
ויצמן במכון חוקרים
...ממליצים העולם וברחבי בטכניון

לפרטים נוספים