חיפוש באתר
Generic filters
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in excerpt

מודעות עצמית – צמיחת התודעה בעידן החדש

אהבתם? שתפו עם חבריכם

מודעות עצמית – צמיחת התודעה בעידן החדש

מה מביא איתו העידן החדש אלינו, מלבד הטכנולוגיה המתפתחת והמדע, אשר מגלה אט אט גילויים מיסטיים על החיים אחרי המוות ועוד.
אך מה שבאמת מביא איתו העידן החדש הוא התפתחות התודעה, צמיחת התודעה ממצב בו אנו נמצאים אל תהליך והרחבת התודעה אל התבגרותנו.

מהי בגרות? אנסה לענות על שאלה זו.

האם פרופסור שמרצה באוניברסיטה הנו אדם בוגר, או אדם שסיים כמה תארים?
לאחרונה שמעתי על פרופסור שמרצה באוניברסיטה שאמר לאישתו דברים קשים מאוד אשר היה בהם קורטוב של מניפולציות, האשמות וסחטנות רגשית. האם אדם אשר למד והשכיל נחשב לבוגר…מה עושה אותנו באמת לאנשים בוגרים?
בעיני אדם בוגר הוא אדם אשר הגיע לבגרות עם עצמו, רצונותיו ורגשותיו וישנה הרמוניה בין היבטיו השונים בתוך עצמו.

גם אני מוצאת את עצמי יותר ויותר בתהליך של התבגרות פנימית מול עצמי ומול אנשים סביבי, דברים שנאמרו לי בעבר, אשר לקחתי אותם באופן אישי, הובהרו לי כי למעשה הדברים מבטאים בעצם את האמת הפנימית של הצד האחר. לעיתים אנו אומרים את האמת שלנו אך הצד השני חש מבוקר, פגוע ונעלב ומפה קל מאוד להגיע למסקנה שלא רצוי או אולי לא נכון לומר את האמת שלנו. מותר ורצוי שנאמר את האמת שלנו, אך חשוב עוד יותר לא להשליך אמת זו על אחרים, אם אני מרגישה לא אהובה ואני משתפת את בן זוגי ברגשותיי אלו ואומרת לו אני לא חשה לא אהובה, או לחילופין אני חשה שאתה לא אוהב אותי, מדובר בשתי צורות ביטוי שהראשונה מייצגת את האמת שלי והשניה משליכה את הרגש התחושה על האדם האחר. לצורה ולאופן הביטוי יש משמעות רבה בהעברת המידע.

נושא נוסף בו אני רוצה לגעת הוא הרגשות שלנו, אדם ששואף לבגרות בנפשו יצטרך לעבור ולהיות במקום שבו יהיה עליו לזהות היכן עדין רגשותיו אינם מאוזנים.
לפעמים אנו מפעילים סחטנות רגשית באופן מודע ותת מודע מבלי להבין את משמעות הדבר ואנו פועלים מתוך בורות או מתוך רוטינה אשר התרגלנו אליה, שלרוב חווינו זאת בעבר.
אנו סוחטים את ילדנו, הורינו, חברנו ובני זוגנו והכל בשם האהבה .
ודאי מכירים את דאגתה הלגיטימית של האם אשר אומרת לבנה אל תצא לקרב, זה יהרוג אותי, לכאורה זה נשמע תמים ואוהב אך השפעתו גדולה ומשמעותית.
אנו משתמשים בסחטנות כדי להשיג את רצוננו ומנסים לכופף בדרכים מניפולטיביות את רצונם של אחרים.

מודעות הנה תהליך הנרכש בכמה אופנים ע”י למידה או קריאה בספרים, אך מצאתי שהתנסות עוזרת יותר להפנים את הדברים, מאחר והגוף המנטאלי (הגוף האנרגטי אשר מכיל בתוכו את המחשבות – אמונות) שלנו לומד מהר, אך גופינו הרגשי (הגוף אשר מכיל את מכלול הרגשות שחווינו) לוקח לו זמן וסבלנות כדי להטמיע את הדברים.
רצוי להשתמש בעזרת אדם אשר יסייע לנו לראות את אותם המקומות החשוכים בתוכנו. אני אוהבת להסתייע באדם מפותח יותר כדי להעשיר ולעזור לי לזהות את אותם דפוסים שאני עדין לא רואה בעצמי. שמתי לב שדווקא הדפוסים השכיחים שלנו החוזרים על עצמם במחזוריות עד אשר מקשה לנו לזהות אותם, שם השיעור שלנו והמקום בתודעה הלא מודע (חשוך). כשאנו נעזרים באדם שהתפתח הוא יכול לסייע לנו לראות את הדפוס ולשבור את המעגל.
זכרו בכל אחד מאתנו יש מרפא, אלכימאי וקוסם שיכול לחולל פלאות בחיינו, השאלה היא: האם אנו בוחרים להכיר אותו.

בסדרה של מאמרים אביא עוד מתהליכי המודעות אותם נעבור בדרכנו הרוחנית.
באהבה רבה
מיכל אור לב

אהבתם? שתפו עם חבריכם

INULIN

בריאים לחיים המפתח
,ימים ולאריכות יותר
,לכולם ממליץ FDA
ויצמן במכון חוקרים
...ממליצים העולם וברחבי בטכניון

לפרטים נוספים