חיפוש באתר
Generic filters
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in excerpt

מה ביחסי מין מזדמנים אצל נשאי או חולי איידס

אהבתם? שתפו עם חבריכם

מה עושים ביחסי-מין מזדמנים אצל נשאי או חולי איידס?

כמובן, שמעבר לכל הקשיים הסובבים התמודדות עם המחלה, ישנה סוגיה קשה יותר – האם לספר לבני-זוג ליחסי-מין מזדמנים. השאלה – האם ממשיכים לקיים יחסי-מין מזדמנים – כן או לא?
קשה להניח, שבשלב זה בחייו יתחיל האדם לפתע להתנזר מיחסים, גם בהיותו נשא. תחת הנחה זו – מה עושים? מספרים, או לא מספרים? מהי חובתו של הנשא – היודע על דבר נשאותו? (כמובן, שנשא – שלא יודע שהוא נשא – לא יכול לספר, וצריך לזכור שרוב הנשאים, הם כאלו שלא יודעים כלל שהם נשאים, כך, שגם אם אדם לא מספר שהוא נשא, ונניח שכל הנשאים בעולם שיודעים על עצמם שהם נשאים היו מספרים שהם נשאים, לא ניתן היה לוותר על הכללים של מין בטוח).

חובתו הבלעדית של הנשא – הינה לשמור על כללי המין הבטוח! זוהי אחריותו, ולא שלו בלבד! קונדום, משחה על בסיס מים וכד`. לדעתי אין הנשא חייב לספר, על דבר נשאותו. זאת כאשר, בעקבות האקט המיני, אין הוא נוטל על עצמו משא כבד של אשמה. אם כך המצב, אני ממליץ שכן תספרו. האמת עדיפה על משא האשמה. כמובן, שיהיו רבים שיטענו שזה נורא. אבל גם הנשא ניצב בפני דילמה קשה – האם לספר על דבר נשאותו למשתתף במין מזדמן? ואזי, להיות חשוף בפני החברה. במידה והחברה היתה נוהגת בהבנה ובהתחשבות בנשאים, אין ספק שהיה להם קל יותר לספר, אבל, מכיוון שהמצב לא כך, קשה לצפות שהנשאים יסתובבו עם “דגל”.

כל מי שמקיים יחסי מין מזדמנים, צריך לקחת בחשבון שהשותף שלו/ה לאקט הינו “נשא פוטנציאלי”, כל עוד לא הוכח אחרת. גם כשהוכח, לא בהכרח זה מספיק, יש לזכור שהבדיקה לגילוי נוגדני נגיף ה-HIV בדם מגלה, לעיתים את דבר קיום הנוגדנים, רק כשלושה חודשים לאחר שהנגיף פלש לגוף. מהי ההגדרה של אדם “שלילי” שאיננו נושא לבטח את הנגיף? אדם שעבר שתי בדיקות לאיתור נוגדני נגיף ה-HIV (גם בבדיקות אלו יש טעויות!), ובמהלך שלושה חודשים לא קיים יחסי מין, נקודה. מהי המשמעות של כל זאת? אף אדם לא יכול להוציא את עצמו, מההגדרה של נשא פוטנציאלי. כדאי שכולם יכניסו את זה טוב, טוב לראש! בכל מקרה, השאלה – “לספר או לא?” – היא באמת שאלה מאוד מאוד קשה, והתשובה עליה תהיה אינדיבידואלית לכל פרט.

רמי הסמן

אהבתם? שתפו עם חבריכם

INULIN

בריאים לחיים המפתח
,ימים ולאריכות יותר
,לכולם ממליץ FDA
ויצמן במכון חוקרים
...ממליצים העולם וברחבי בטכניון

לפרטים נוספים