Generic filters
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in excerpt

מה אומרת הרפואה הסינית על העור?

אהבתם? שתפו עם חבריכם

מה אומרת הרפואה הסינית על העור?

תפקיד העור ברפואה סינית דומה מאוד לתפקידו ברפואה הקונבנציונלית . העור תפקידו להגן על האיברים הפנימיים מפני חדירה של פתוגנים חיצוניים גורמי מחלות. הוא עושה זאת ע"י כיווץ נקבוביות העור, וחוסם אותן מפני מעבר פיזי של הפתוגנים.
העור מווסת את נוזלי הגוף. התרחבות של הנקבוביות תאפשר "בריחה" של נוזלי הגוף, במצבים של עודף חום בגוף,וכך תגרום להתקררות הטמפרטורה של הגוף.
לפעמים כאשר הגוף חלש, והעור אינו מסוגל להגן עלינו, נראה הזעה ספונטנית בשעות היום ללא מאמץ, המעיד על החלשות המערכת החיסונית.
ברפואה סינית משייכים לאיברים הפנימיים השונים פונקציות אנרגטיות שונות, האיבר השולט על העור הוא הריאות.
תפקיד הריאות הוא בין היתר ללחלח ולהזין את העור, ולחזק את השכבה החיצונית המגנה על הגוף מפני חדירה של פתוגנים חיצוניים כמו יובש, קור, לחות, חום וזאת ע"י שליטה על פתיחה וחסימה של נקבוביות העור.
פיזור האויר והלחות הנקיים על פני הגוף והעור מבטיחים לנו הזנה של העור ושמירה על היכולת שלו להגן עלינו, להיות גמיש, ובעל ברק וחיות.

חולשה של אנרגית הריאות תגרום לירידה בתפקוד העור , ירידה במערכת החיסונית , הזעה ספונטנית .
יובש בריאות יגרום לנו לחוסר הזנה בנוזלים של העור והשיער, יתבטא גם בעור יבש, קשה ,קשקשת וחוסר גמישות.
הרגשות המשפיעים על הריאות הוא הצער, תסכול, מרירות, הפנמה, חרדה. כל אלה כאשר חווים אותם לאורך שנים, יגרמו להתיבשות הריאות, ולירידה באנרגיה הפנימית של הריאות.
חיים ממושכים של צער ותסכול, חיים מלאי מרירות, יגרמו בסופו של דבר להתייבשות העור, ריבוי צלקות, קמטים מרובים.
האלמנט המזין את הריאות במעגל חמשת האלמנטים הוא האדמה – האיבר הוא הטחול, והצבע הוא כתום וחום.

לטחול השפעה ישירה על תפקודם של הריאות. טחול חלש שאינו מזין את הריאות יגרום להחלשת הריאות . הדבר בולט בגיל צעיר, ילדים הניזונים ממזון עשיר בשומן (ביסלי) וממתקים (סוכריות, עוגות) מפתחים נטייה לחלות במחלות עונתיות, כגון דלקות חוזרות בדרכי הנשימה, באוזניים ולעיתים גם אסטמה.
הרגשות המשפיעים על הטחול הוא דאגה מרובה ,שעות מרובות של עבודה ולימודים, מחלישים את הטחול ומשפיעים באופן עקיף על הריאות. אנשים השקועים 12 שעות ויותר בעבודה או בלימודים, נראה סימני עייפות, קמטים במצח ומצידי הפה, התדלדלות של עור הפנים, חיוורון ועוד.
תזונה טובה ובריאה, מנוחה ,חשובה לשמירה על הטחול המזין את הריאות, טחול בריא יזין את הריאות ואת העור, וימנע תחלואה וההזדקנות.

שני מרידיאנים עוברים לאורך הגוף מהפני, ומגיעים עד לקצות האצבעות ברגליים.
מרידיאן שלפוחית השתן, לאורך הגב, ומרידיאן הקיבה לאורך קדמת הגוף. מרידיאנים אלה מעורבים בתהליך ההגנה של הגוף.
שיטה סינית עתיקה המערבת אקופרסור(לחץ על נקודות אקופונקטורה) בנקודות במרידיאנים אלה ישפר את הנעת הדם בגוף כולו ובפנים בפרט, את המערכת החיסונית, ישפר את הראיה, יזרים דם ויגביר את הזנת הדם לעור בכלל ולפנים בפרט וימנע את הזדקנות העור.

הזנה של הנפש חשובה מאוד לעור פנים, מדברים על עור קורן, והכוונה לא לעור מרוח בשכבת קרם קורנת, אלא לקרינה של שמחה, מבפנים.
קורן מאושר \ קורן משמחה. אדם הממלא את חייו בתוכן, מפעיל את כל החושים, סקרן, חושב על המחר, יקרין את אושרו ואת שמחת חייו כלפי חוץ , דרך עור הפנים.
טיפול בנייגונגטוינה, שיטת טיפול הפותחת ומזרימה את ה QI באזור הפנים ובגוף כולו, תגרום להרגעה והתעוררות, הזנה טובה יותר של עור הפנים, שלוות נפש, פתיחת המרדיאנים והזרמת הדם, תגביר את המטבוליזם, חידוש התאים וסילוק הרעלים.
לסיכום : רפואה סינית רואה בעור איבר שיש להזינו מבפנים ע"י גוף בריא, תזונה בריאה, ונפש בריאה.

לבריאות !!!!!!
רחל קליין אלעזרי
רוקחת ומטפלת ברפואה סינית מסורתית
אקופונקטורה, צמחי מרפא, טווינה.

אהבתם? שתפו עם חבריכם

ראיתם משהו בכתבה שמעניין אתכם, רוצים מידע נוסף? רשמו את המייל שלכם כאן למטה או שלחו אלינו פנייה - לחצו כאן לפנייה

  בעצם שימושך בכלי כלשהו באתר טבעלייף כולל מחשבון הקלוריות וכולל פנייתך והרשמתך אלינו אתה מאשר בזאת כי אתה מסכים למדיניות הפרטיות שלנו ואתה מסכים לקבל מאיתנו דברי דואר כולל שיווק ופרסום. תמיד תוכל להסיר את עצמך מרשימת הדיוור או ע"י פנייה אלינו או ע"י על לחיצה על הקישור הסרה מרשימת הדיוור אשר נמצא בתחתית כל מייל שיישלח אליך. למדיניות פרטיות לחץ כאן. אם אינך מסכים אנא אל תירשם אלינו, תודה.

  INULIN

  בריאים לחיים המפתח
  ,ימים ולאריכות יותר
  ,לכולם ממליץ FDA
  ויצמן במכון חוקרים
  ...ממליצים העולם וברחבי בטכניון

  לפרטים נוספים