חיפוש באתר
Generic filters
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in excerpt

מהי שיטת הריפוי במלחי שוסלר?

אהבתם? שתפו עם חבריכם

מהי שיטת הריפוי במלחי שוסלר?

מלחי שוסלר הם מינרלים – חומרי יסוד בטבע שעשויים ממולקולות קטנות. ד”ר שוסלר שגילה את המינרלים האלה בתאי הגוף קרא להם מלחי התא, מאחר וגילה שגופנו מכיל מינרלים מהטבע ושכל מינרל משפיע על פונקציות מסוימות של אברי הגוף וכאשר יש חסרים, או חוסר איזון במינרלים, הגוף מפתח סימפטומים שונים – מחלות.

שיטת הריפוי של מלחי שוסלר נגזרת משיטת ההומאופתיה. מדובר בחומרים מדוללים כאשר האנרגיה של החומר אמורה לעורר גירויים מכוונים בגוף האדם שתומכים בריפוי טבעי של הגוף. לכן דרושה כמות מזערים של החומר בחלקיקים עדינים ביותר, שמתאימים לריכוזם בדם וברקמות גופנו.

ההכנות של מלחי שוסלר נעשית בהתאם לכללי ההומאופתיה מבחינת הצורה, אבל בדרך כלל הדילול נמוך יותר. ניתן לקחת מינרלים בודדים, או תשלובת של מינרלים וזאת בהתאם למקרה ולסימפטומים. המינרלים נלקחים היטב בכל גיל מינקות ועד בכלל. אין כל סכנה בלקיחת מינרלים של שוסלר. הגוף לוקח את הדרוש לו ואת היתר מפריש החוצה.

לאיזה מקרים מלחי שוסלר יכולים לעזור?

המינרלים הטבעיים של שוסלר יכולים לעזור לבעיות אקוטיות וכרוניות. כל חוסר איזון בגוף יכול להצביע על חוסר איזון במלחי התא. מלחי שוסלר מתאימים לטיפול במע` הנשימה, אלרגיות, מיגרנות, בעיות עור, בעיות חומציות, בעיות פרקים ושרירים, איזון הורמונלי, איזון מע` עצבים, צניחת איברים, עייפות, עצירות ושלשולים, דלקות וזיהומים ועוד…

אציין בקצרה כמה מהמלחים ואפיונם:

סידן זרחתי – נמצא בעצמות, איברים גרמיים, בשיניים וברקמות הרכות. עוזר לאיחוי עצמות, בעיות שיניים, הצטננויות, מחלות עור, עיכול חלש, אנמיה, התכווצויות, כאבים בעצם העצה, היפוכונדריה ועוד…

ברזל זרחתי – נמצא בעיקר בדם ובשרירים, משתתף בתהליכי בנייה בגוף. עוזר לאנמיה, כאבים ראומטיים, דלקת ריאות, דלקת גרון, אזניים ודרכי עיכול. חסרים גורמים לדימומים, בחילות, שלשולים, כאבי בטן ופגיעה בכלי דם.

אשלגן זרחתי – יעיל בעיקר למע` העצבים. נמצא בנוזל המח ובתאי מע` העצבים. מחסור גורם לדיכאון, חרדה, כאבי ראש, דפיקות לב, חולשת שרירים, עייפות, ירידה קוגנטיבית, היסטריה, מלנכוליה, עיכול עצבני ופחדים.

מגנזיום זרחתי – נמצא בעצמות, רקמות, שינים, כלי דם, שרירים ועצבים. מחסור גורם לעוויתות, גמגום, שיהוקים, כאבי בטן, עצירות, גזים, כאבי ראש, כאבי פרקים, כאבי טרום מחזור.

נתרן כלורי – מחדש תאים ומווסת את משק המים בגוף. טוב לדלקות כרוניות, נזלת כרונית, הרזיה למרות אכילה, כאבי ראש כרוניים.

צורן – סיליקה– משפיע על רקמות החיבור, מחזק את כוח העמידה של הרקמות. נחשב לאיזמל ביו כימי. סוחף החוצה מהגוף חומרים בלתי רצויים. עוזר להזעת יתר, נשירת שיער, ציפורניים, פריחות כרוניות, מורסות וחולשה במע` השלד

קלציום פלואור – נמצא בעיקר בשיניים בעצמות ובקרומי התאים. משפר את גמישות הרקמות ותורם לאלסטיות שלהם. עוזר לתינוקות בבקיעת שיניים. מחזק את כלי הדם הקטנים.

בין המינרלים המשלימים ניתן למצוא: ליטיום, נחושת, אבץ, ארסניקום, מנגן, ברום, יוד וסידן. כל מינרל בדילול המזערי יכול לתרום ולשפר את תפקודי התאים והמערכות.
ניתן לקחת שילוב של כמה מינרלים ביחד לפי הצורך.

מי היה ד”ר שוסלר?

ד”ר וילהלם היינריך שוסלר נולד ב1821- בגרמניה באולדנבורג (צפון גרמניה). הוא היה רופא קונבנציונלי ולאחר מכן הומאופת וטיפל בהומאופתיה, כאשר היתה עדיין בחיתוליה. הוא לא היה מרוצה מתוצאות הטיפולים וטען שיש צורך למצוא שיטת טיפול שתמנע את המחלות ולא לטפל במחלות (חשיבה דומה אנו מוצאים גם אצל ד”ר באך שפיתח את פרחי באך). ד”ר שוסלר החל לחפש רעיונות ושיטות טיפול נוספות. כך הגיע למינרלים. הוא חקר וגילה שבתוך התאים נמצאים מינרלים הכרחיים וכאשר יש וחסרים של אחד מהם, או כמה מהם, סביר להניח שהגוף יפתח סימפטומים שיובילו למחלה וחוסר איזון המערכות. לפי מחקריו נמצא שמקורן של מחלות רבות הוא בחוסר האיזון של מינרלים חיוניים בתאי גופנו.
בשנת 1873 הוא פרסם חיבור בשם “תורת ריפוי מקוצרת” בו הרחיב את התיאוריה על הכימיה של הגוף. ד”ר שוסלר גילה שנים עשר מינרלים בסיסיים מהם מורכבים התאים ולאחר מותו תלמידיו המשיכו בעבודתו וגילו שנים עשר מינרלים משלימים.

מאת: ד”ר יפה שמעוני

אהבתם? שתפו עם חבריכם

INULIN

בריאים לחיים המפתח
,ימים ולאריכות יותר
,לכולם ממליץ FDA
ויצמן במכון חוקרים
...ממליצים העולם וברחבי בטכניון

לפרטים נוספים