חיפוש באתר
Generic filters
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in excerpt

מהות החלימה – מה אומר החלום ואיך לפרש אותו. חלק א`

אהבתם? שתפו עם חבריכם

מהות החלימה

חלק א`

בסדרת מאמרים שאכתוב עבורכם הרחיב אודות נושא החלימה, בשנים האחרונות עבדתי רבות עם נושא החלמות והם היו והנם אבני דרך במסעי הרוחני.

החלום הוא שפת הנשמה המתורגמת לנו באמצעות החלום, הנשמה מעבירה לנו בדרך סימבולית מה מתרחש בתת-מודע שלנו, ערנותנו לנושא החלמות יכולה לסייע עבורנו בהבנת התת-מודע, ובהבנתם של דברים המתרחשים בחיינו במודע.

בבואנו לפרש חלומות- בשלב הראשון לפענוח החלום עלינו לדעת כי כל מה שנחווה במהלך החלום שייך לנו, אנו כל מה שחווינו במהלך החלום, כל האנשים שחלמנו אודותם, החפצים, סמלים, כולם חלק בלתי ניפרד מעולמנו הפנימי.
בבואי לפתור חלום אני יודעת שכל מה שחלמתי זה אני, למרות שאולי חלמתי חלום על אימי או על אבי אך למעשה גם אבי וגם אימי הם היבטים שונים של העצמי לדג` אימי היא היבט נקבי הקיים בי, לעומת זאת אבי הוא היבט זכרי .

בשלב השני לפענוח החלום ישנם מס` נושאים אשר לרוב אנו חולמים אודותם המייצגים תהליכי נפש שאותם אנו עוברים.
מקומות מגורים: סוגים שונים של בתים, וילה, בית קטן, צריף מייצגים את בית העצמי שלנו.
כלי תחבורה: מייצגים הנעה ותנועה שלנו בעולם. צורת התנועה וסוג כלי הרכב יסמלו את יכולת ההנעה שלנו בחיים. אם לדג` ראיתי בחלומי שאני נוסעת במטוס, אזי מטוס מייצג תנועה מהירה. חשוב לשים לב לפרטים בכלי הרכב, היכן אני נעה מהר בחיי? האם אנו הנוהגים בכלי הרכב? מי נמצא אתנו?

הורים משפחה: הורים ומשפחה מייצגים חלקים שונים של האישיות.
אם: היבט נקבי – הזנה
אב: היבט זכרי – הגנה, שליטה.
אח אחות: חשוב לשאול את עצמנו מה אדם זה מייצג עבורי? אם אדם זה מייצג עבורנו שמחה ובחלום אני רואה היבט זה של שמחה, שלא נמצא מחוצה לי אלה קיים בתוכי כחלק מהאישיות.
אוכל: סוגים שונים של מזון, ממתקים, בשר וכו` מייצגים הזנה. ממתקים מייצגים פינוק כיבוד לעצמנו. כמו בבני המשפחה גם פה יש לשאול מה סוג האוכל מייצג עבורי, לדג` בשר עבורי מייצג צורך בחיזוק כשאני אוכלת בשר אני מתחזקת פיסית לכן זה מייצג עבורי צורך בחיזוק פיזי. חשוב מאוד לשייך זאת עפ”י מה שזה מייצג עבור כל אחד באופן אישי.

מקומות בתוך הבית: חדר רחצה, חדר שינה, מטבח, סלון, מייצגים גם הם מקומות באישיותנו. חדר רחצה מקום התנקות שבו אישיותנו מתנקה. חדר שינה צורך במנוחה, מטבח הזנה, מה אני מזינה בעצמי? או מה אני לא מזינה בעצמי?
פרוש חלומות משתנה מאדם לאדם מה שאצלי סימבולי אצל אחר אין זה אומר דבר.
חלומות עם סימני שאלה: ישנם חלומות שמעוררים בנו סימני שאלה רבים, לכן חשוב לשים לב לתחושה מה אני חשה, עצב, כעס, שמחה, ועל סמך התחושה שעולה לנתח את החלום, דרך הסמלים ולשאול את עצמנו שאלות.

אתן דוגמה של חלום להבנת העניין: אם חלמתי על אמי אשר אופה עבורי עוגה במטבח ואני לא מספיקה לאוכל אותה וממהרת לצאת. אימי מייצגת את החלק הנקבי, האם המזינה אופה עבורי עוגה. אפיית עוגה מייצגת הזנה, כיבוד, פינוק, חופשה. החלום הנ”ל מייצג את העובדה שאיני מספיקה להזין את עצמי לצאת לחופשה או לפנק את עצמי ביום כיף

השאלות שאשאל את עצמי בחלום יהיו: מה אני מזינה או רוצה להזין בעצמי? מה אני לא מספיקה? לאן אני ממהרת? מה מונע ממני להזין את עצמי?
בשבוע הבא המשיך בנושא זה.

ועד שבוע הבא חלומות נעימים.
באהבה ואור מיכל אור לב

אהבתם? שתפו עם חבריכם

INULIN

בריאים לחיים המפתח
,ימים ולאריכות יותר
,לכולם ממליץ FDA
ויצמן במכון חוקרים
...ממליצים העולם וברחבי בטכניון

לפרטים נוספים