חיפוש באתר
Generic filters
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in excerpt

מדוע רצוי להמנע מקפה ותה?

אהבתם? שתפו עם חבריכם

מדוע רצוי להמנע מקפה ותה?

קפאין ממכר ויוצר תלות גופנית ונפשית בדומה לסם, לכן הם נחשבים כסם. הקפאין מגרה את מערכת העצבים המרכזית באותה דרך שעושה זאת הקוקאין. נמצא קשר בין צריכת קפאין לבין שורה של מחלות: החשת קצב פעימות הלב, שינויים בקוטר כלי דם, אי סדירות של המחזור הכלילי, הגדלת לחץ דם, ניתוחי לידה, סוכרת, בעיית תפקוד של הכליות, סרטן הלבלב, צלצולים באוזניים, הפרעות שינה, דלקות במערכת העיכול ועוד מחלות.

כמו כן, גורם לשיבוש רמת הסוכר בדם, משום שהוא גורם להפרשת אנסולין מוגברת מהלבלב. אך גם תה וקפה נטולי קופאין אינם טובים משום שהתהליך שבו מסלקים את הקפאין מתוך הקפה דורש שימוש נרחב בחומרים כימיים. יותר מכוס קפה אחת ליום יוצר עומס כבד על מערכת השתן והכליות. קפה שנצרך יחד עם המזון, גורם לכך שהמזון יעזוב את הקיבה לפני שהושלם תהליך עיכולו כמו כן מאט את תנועת המעיים. מזון בלתי מעוכל בנוסף למערכת עיכול הפועלת באיטיות הם מן הסיבות העיקריות לעצירות.

החומרים שבקפה גורמים אצל אנשים מסוימים לכך שהמזון יעבור במעיים במהירות. קפה ותה הופכים לחומצה בגוף והגוף נאלץ לאגור נוזלים על מנת לנטרל את החומצה . תוספת הנוזלים היא תוספת במשקל. לגוף האדם יש מאזן המשקף את דרגת החומציות והבסיסיות של הגוף, רמות ה-ph יכולות לנוע בין 0-14 כאשר 0 פירושו חומציות מוחלטת ו-14 פירושו בסיסיות מוחלות, 7 מצב נטרלי. הדם נוטה למעט בסיסיות ויעמוד על רמה של 7.35 לבין 7.40. אם דמו של אדם מסוים מגיע אפילו לרמה ניטרלית של 7, אותו אדם בסכנה גדולה. לכן קפה ותה יכולים לגרום לכך שהדם יהיה חומצי מאד עד מצב מסוכן.

אין צורך להפסיק את הרגל שתיית הקפה והתה בבת אחת, אפשר לעשות זאת בהדרגה. ישנם אנשים ששותים רק כוס אחת בוקר ואינם רוצים לוותר על ההרגל, כוס אחת של קפה, לא תזיק במיוחד למרות שרצוי לוותר על קפה לגמרי. ניתן לשתות במקום הקפה הרגיל, קפה דגנים ובמקום התה הרגיל תה צמחים טבעי או מים חמים עם לימון. ככל שתרגישו טוב יותר תרצו לחוש עוד יותר טוב ובאופן טבעי תעשו מה שהכרחי לשיפור הרגשתכם.

זכרו שתהליך שינוי הרגלים הוא מסע ולכן השתדלו להפוך אותו להנאה ולא למעמסה.

בברכה, ד”ר סיגל תמיר

אהבתם? שתפו עם חבריכם

INULIN

בריאים לחיים המפתח
,ימים ולאריכות יותר
,לכולם ממליץ FDA
ויצמן במכון חוקרים
...ממליצים העולם וברחבי בטכניון

לפרטים נוספים