חיפוש באתר
Generic filters
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in excerpt

לניתוח מתיחת בטן השפעות חיוביות על האינטראקציה המינית

אהבתם? שתפו עם חבריכם

“לניתוח מתיחת בטן השפעות חיוביות על האינטראקציה המינית”

כך עולה ממחקר חדש של האיגוד האמריקאי לכירורגיה פלסטית.

במחקר שנערך על ידי האיגוד האמריקאי לכירורגיה פלסטית, ופורסם לאחרונה בירחון הרשמי שלהם, נבדקה השפעה של ניתוח מתיחת בטן על נשים ואופן התייחסות.

המחקר עקב באופן רצוף אחר 30 נשים שעברו מתיחת בטן – לפני ואחרי הניתוח. בוצעו בדיקות של דימוי הגוף אצל אותן נשים, נמדדה ההשקעה בהופעה החיצונית וכן ההשפעה הפסיכולוגית של הניתוח, על אותן נשים.

מסקנות המחקר:
• מבחינת היבטים פסיכולוגיים – נמצא שהנשים שהגיעו למתיחת בטן, לא סבלו מדימוי גוף גרוע בשל כך. רובן הגיעו לניתוח כי חשו פגיעה בתפקוד יומיומי, והגבלות פיסיות אלה הן שהכריעו על ההחלטה לבצע את הניתוח. בעיקר מדובר בקשיים באינטראקציה מינית עם בן הזוג וכן על חוסר יכולת ללבוש בגדים מסויימים. אצל נשים אלה, מסתבר, היה דימוי גוף גבוה, ועל כן המניע לניתוח לא מוגדר כפסיכולוגי. הן לא סבלו מחרדה חברתית, והיו מרוצות מחייהן באופן כללי.

לאחר הניתוח – דיווחו אותן נשים על ירידה חדה בהתעסקות שלהן בגוף בכלל, ועל תחושת נוחות בחשיפה הגופנית במהלך פעילות מינית. בסופו של דבר, התוצאה היתה, שאותם איברים חשופים אשר גרמו לאי נוחות לפני הניתוח – כבר לא הטרידו יותר.

• על אף שלא נרשמה ירידה במשקל אצל הנשים שעברו מתיחת בטן – מסתבר, שקיימת אצלן תופעה של שביעות רצון ממראה גופן, כיוון שלאחר הניתוח מתקבל מראה צנום יותר, המתפרש כירידה במשקל.
• שביעות רצון הנשים מהניתוח – עלתה ככל שקיבלו הסבר והכנה הולמים לקראת הניתוח.
• בהערכה כללית של הניתוח, נמצא כי ניתוח מתיחת בטן הינו אחד הניתוחים בעלי שביעות רצון הגבוהה ביותר, שמשפיעים על אורח החיים.

לדברי ד”ר יצחק מאייר, מומחה לכירורגיה פלסטית העומד בראש מרפאת “מאייר קליניק” ברמת אביב, אשר מבצע ניתוחי מתיחת בטן מזה 17 שנה, קיימת השפעה ארוכת טווח של הניתוח בקרב המבצעות אותו. מאחר והניתוח מטפל גם בשרירי הבטן, הוא מסווה עלייה במשקל, במידה ומתרחשת במהלך השנים, ומותיר את המטופלות שבעות רצון גם לאחר שנים.

אהבתם? שתפו עם חבריכם

INULIN

בריאים לחיים המפתח
,ימים ולאריכות יותר
,לכולם ממליץ FDA
ויצמן במכון חוקרים
...ממליצים העולם וברחבי בטכניון

לפרטים נוספים