חיפוש באתר
Generic filters
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in excerpt

לחות

לחות

אהבתם? שתפו עם חבריכם

שאלה: שמתי לב שכל המתכונים שאת מציעה למרוח על הפנים מבוססים על שמנים. בכל מקום שאני קוראת כתוב שחשוב לספק לעור לחות כלומר מים, ולא שומן. כיצד כשאני אשים שמנים על הפנים אני יספק לעור לחותת/מים שזה מה ששומר על חיותו ומגן עליו מפני איבוד מים. הרי שמנים סותמים את הנקבוביות ולא מספקים לעור לחות/מים.
אשמח להסברך.
שני

תשובה: הי שני
כל קרם אם קונבנציונלי ואם טבעי מורכב מפזה שומנית ופזה מימית.
השמנים האתריים שאני ממליצה להוסיף לקרם הם בעצם לא שמנים רגילים את מספקים לקרם את הריח הטבעי ואת האפשרות לחדור לעור מפני שקרם לחות רגיל לא חודר אלא אוטם כפי שאמרת בעצמך.
קרם לחות קובנבציונלי מורכב בדרך כלל משמן מינרלי שהוא בעצם נגזרת של נפט. הסיבה שמשתמשים בו היא ששמן זה לא מתקלקל מפני שהוא כבר עבר תהליך חמצון. כלומר זהו שמן שהתקלקל כבר פעם אחת הוא לא יתקלקל פעם שנייה.
שמן זה אוטם ובעצם זו המטרה שלו לאטום את העור כדי שמים מהשכבות הפנימיות של העור לא יתנדפו לסביבה החיצונית. כלומר הוא מונע מהעור לאבד מים. החסרון שלו שהוא גם לא מאפשר את המטבוליזם הטבעי של העור. פסולת ורעלים נכלאים בעור ולא יוצאים החוצה.
קרם טבעי לעומת זאת עשוי משמנים רב בלתי רוויים שהם אווריריים יותר פחות אוטמים ועם זאת מונעים ממים לברוח אל מחוץ לעור. השמן האתרי גורם לחדירה מסויימת מה שלא אפשרי בקרם רגיל.
בכל מקרה העור מקבל את התזונה שלו מבפנים כלומר עד כמה שהטפול החיצוני חשוב הטיפול הפנימי חשוב יותר. לשים לב למה שמכניסים לפה כי אחרי הכל העור משקף את התזונה שלנו .
בברכה רונית

אהבתם? שתפו עם חבריכם

ראיתם משהו בכתבה שמעניין אתכם, רוצים מידע נוסף? רשמו את המייל שלכם כאן למטה או שלחו אלינו פנייה - לחצו כאן לפנייה

  בעצם שימושך בכלי כלשהו באתר טבעלייף כולל מחשבון הקלוריות וכולל פנייתך והרשמתך אלינו אתה מאשר בזאת כי אתה מסכים למדיניות הפרטיות שלנו ואתה מסכים לקבל מאיתנו דברי דואר כולל שיווק ופרסום. תמיד תוכל להסיר את עצמך מרשימת הדיוור או ע"י פנייה אלינו או ע"י על לחיצה על הקישור הסרה מרשימת הדיוור אשר נמצא בתחתית כל מייל שיישלח אליך. למדיניות פרטיות לחץ כאן. אם אינך מסכים אנא אל תירשם אלינו, תודה.

  No Comments

  Sorry, the comment form is closed at this time.

  INULIN

  בריאים לחיים המפתח
  ,ימים ולאריכות יותר
  ,לכולם ממליץ FDA
  ויצמן במכון חוקרים
  ...ממליצים העולם וברחבי בטכניון

  לפרטים נוספים