חיפוש באתר
Generic filters
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in excerpt

לזרום עם השינוי

אהבתם? שתפו עם חבריכם

לזרום עם השינוי

כולנו רוצים שינוי אז מדוע כשמתרחשים בחיינו שינויים אנו חווים קושי? לכול שינוי מתלווה התנגדות לשינוי, בוויתור על ההתנגדות ניתן לאמץ את השינוי אל חיינו.

עמידה מול שינויים שאין עליהם שליטה כמו פיטורין, אובדן, גירושין ועוד… במצבים אלו אנו נעמדים מול כוחות ההתפתחות הטבעיים הקיימים המאיצים אותנו להשתנות ולזוז מהמקום היציב הבטוח לכאורה שבו אנו נאחזים. היאחזות זאת היא למעשה היאחזות בעבר אשר נראה מוכר, ידוע, לא מפחיד וחסר תנועה, רובינו מחפשים אחר הביטחון באמצעות היאחזות בדברים חיצונים כעושר, קריירה, מעמד ועוד. מאחר ורק לעיתים רחוקות מביאה היאחזות זו ביטחון או אושר, אנו מאמינים כי אולי אם נשיג יותר נחוש בטוחים יותר. מעמד, כסף, רכוש וכו` הם רק סמלי בטחון אך לא בטחון אמיתי. כשאדם נאחז בסטאטוס, הוא תלוי בגורם חיצוני, כשאותו גורם חיצוני נלקח ממנו הוא מאבד את הביטחון, היאחזות זו מלווה תמיד בפחד מאובדן, אובדן שליטה אובדן מערכת יחסים או אובדן באישור חיצוני. הביטחון האמיתי לא נימצא בשום מקום מלבד בגילוי עצמנו.

שינוי מביא איתו התמרה, לידה מחדש. כשאנו זורמים עם השינוי רק דברים טובים יותר מתרחשים בחיינו. שמעתי פעם סיפור על איש שהגיע יום אחד לעסק שלו, שני השותפים שלו אמרו לו כי הם רוצים לפרק את השותפות בניהם וכי עליו להחליט עם לקבל את חלקו בשותפות ולפרוש או לתת להם את חלקם ולהישאר לבד בעסק. כשהגיע לביתו רצה לספר לאשתו על המתרחש והיא הודיעה לו כי היא החליטה לעזוב אותו. המום משני המהלומות שנחתו עליו ניכנס אל חדרו פנה אל השמים ואמר אלוהים רק אתה יכול לעשות לי את זה. סערה התחוללה בתוכו אך תחושה פנימית הרגיעה אותו ואמרה לו: זרום, אל תאבק עם השינויים, זה רק ייטיב עמך. הוא נשמע לתחושה הפנימית, בעקבות השינויים חלה התפתחות גדולה בעסק שלו והוא מצא אהבה חדשה.

זו דוגמה לשינויים המתרחשים בחיינו שאין לנו שליטה עליהם. אם הוא היה נאבק בשינוי הוא היה חווה קושי נוסף מלבד הקושי הכרוך בשינוי. אנו מזמינים את השינויים ברמה זו או אחרת, העצמי שלנו תמיד שואף להתגלות ודוחף אותנו להתפתחות.
כל מאבק מלווה בפחד, הפיזיולוגיה שלנו מגיבה לפחד, הגוף מתכווץ וחווה לחץ אשר מאיץ אנטרופיה, הזדקנות, ניוון וקושי ברמה הפיזית והנפשית כאחד. כשדברים לא מסתדרים או שינויים קורים אנו יכולים לרטון, לכעוס או לרחם על עצמנו או לראות בכך הזדמנות להיכנע, לגלות גמישות ולזרום עם השינוי.

כיצד נטפח גמישות ושינוי בצורה מודעת?
• שנו הרגלי אכילה
• הגיעו לעבודה בדרך חדשה
• שמעו מוסיקה חדשה
• קראו ספר חדש
• לבשו בגדים בצבעים שונים ממה שאתם בדרך כלל לובשים

אמצו דפוסי חשיבה חדשים, ניתן ליישם זאת באמצעות מנטרה. מנטרה היא מחשבה חדשה שאנו מאמצים אל תודעתנו באמצעות שינון חוזר.

לפניכם דוגמאות למנטרה:
אני זורמ/ת עם השינוי ופתוח/ה לחדש.
אני מתרגל/ת ומטפח/ת גמישות במחשבה, ברגשותיי ובגופי. אז זרמו באהבה…

בברכה, מיכל אור לב

אהבתם? שתפו עם חבריכם

INULIN

בריאים לחיים המפתח
,ימים ולאריכות יותר
,לכולם ממליץ FDA
ויצמן במכון חוקרים
...ממליצים העולם וברחבי בטכניון

לפרטים נוספים