חיפוש באתר
Generic filters
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in excerpt

לונבר אוקסנדרולון – LONAVAR

אהבתם? שתפו עם חבריכם

לונבר אוקסנדרולון – LONAVAR

תרופה המעוררת גדילה הדרגתית בקצב טבעי אצל ילדים שחל איחור בהתפתחותם הגופנית.

הלונבר מוכר בארצנו כאוקסנדרולון. השם לונבר ניתן לתרופה זו ע”י החברה הישראלית “ביוטכנולוגיה”. התכשיר היה במדינת ישראל עוד לפני שנת 1971. בתרופה זו יש ניסיון בשימוש החל משנת 1964. התרופה מוכרת במספר שמות: המרכיב הכימי נקרא אוקסנדרולון, שמות נוספים אנוואר, אוקסנדרין.

מטרת השימוש העיקרית היא השראת התבגרות מינית בילדים הסובלים מהתבגרות מאוחרת. מעל גיל 13.5 (בנים) מעל 12.5 (בנות) כאשר השימוש העיקרי בבנים.
התרופה רשומה בארץ למטרה זו מעל שנתיים. מטרה נוספת לתרופה זו בשנים האחרונות – מתן לחולי איידס כדי לעזור להם לבנות רקמות ולעלות במשקל.
הניסיון בביה”ח קפלן בתרופה “חדשה” זו) בין השנים 1972 ל- 1974 לילדים בגילאי
4-6 שהתקשו לעלות במשקל היתה בהשפעה טובה (השימוש בגיל זה הוא מחקרי בלבד). במשך 31 שנה אנו משתמשים בו להאיץ גדילה והתבגרות במקרים של איחור בהתבגרות. קיימים מחקרים נוספים שאנו מסכמים אותם בימים אלה.

מהלך הטיפול
העיקרון של טיפול בהתבגרות מאוחרת הוא שינוי מערכת הבקרה של הורמוני בלוטת יותרת המוח המשפיעים על האשך או השחלה. טיפול נפוץ, בבנים למשל, הוא מתן זריקת טסטוסטרון במינון נמוך (50 או 100 מ”גר) בזריקה תוך שרירית פעם בחודש – 3 זריקות סה”כ. הטסטוסטרון גורם להאצת הגדילה תוך טיפול ולדיכוי הפרשת ההורמונים המגרים את האשך או השחלה. תוך הטיפול בטסטוסטרון משתנה שיווי משקל בין רמת הטסטוסטרון בדם לבין רמת ההורמון ה– LH מההיפופיזה (=יותרת המוח). עם הפסקת הטיפול בטסטוסטרון רמתו יורדת. ההיפופיזה “שהתרגלה” לראות מינון טסטוסטרון גבוה יותר מגבירה הפרשתה וההתבגרות מתקדמת. הטיפול קל, זול ונוח. לא נתקלתי באף תופעת לוואי בטיפול זה במשך 31 שנות טיפול.
הלונבר, אוקסנדרולון, הוא בעצם הורמון זכרי (שהוצאה ממנו התכונה הזכרית ברובה). ניתן במינון של כדור למטר מרובע שטח גוף (לדוגמא, ילד במשקל 30 ק”ג יש לו שטח גוף של 1 מטר מרובע בממוצע )ללונבר תכונה זכרית חלשה על כן הוא מעכב את הקולטנים של ההורמון הזכרי טסטוסטרון). נותנים אותו למשך כ- 6 חודשים. תוך כדי הטיפול הגדילה מהירה, אך אין התבגרות. עם הפסקתו ההתבגרות מתעוררת

בברכה, פרופ` צבי צדיק

אהבתם? שתפו עם חבריכם

INULIN

בריאים לחיים המפתח
,ימים ולאריכות יותר
,לכולם ממליץ FDA
ויצמן במכון חוקרים
...ממליצים העולם וברחבי בטכניון

לפרטים נוספים