חיפוש באתר
Generic filters
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in excerpt

להיות יפה וצעירה לנצח

אהבתם? שתפו עם חבריכם

מאת: דר` חיים אשכנזי

לפני כמאה שנה, להיראות שזוף נחשב למראה נחות.
רק אנשים שעבדו בשדות, כלומר היו מפשוטי העם ועניים, נראו שזופים.

לקראת שנות ה- 70 של המאה הקודמת, החל השיזוף לשמש כמצביע לאנשים ספורטיביים, לכאלה שמטיילים בעולם, מבלים במקומות טרופיים ולאלה שזמנם פנוי להליכה לים. השיזוף החל אז נקשר לעושר, בריאות וזמן פנוי.
אנשים רבים שלא יכלו להרשות לעצמם שיזוף של “החיים הטובים” הלכו להשתזף במכוני שיזוף בהם הקרינו את הגוף בקרינה אולטרא סגולית חזקה ובלבד שישייכו אותם למיוחסים.

לרוע המזל, עם התרחבות הנטייה להשתזף התרבו מאד מיקרי סרטן העור וגברה מאד הנטייה להופעת קמטי עור והתבלות העור בטרם עת.
עם הזמן הסתבר שהסכנה קיימת לא בחשיפה לשמש אלא בשיזוף עצמו.
ככל שמהירות השיזוף גדלה, כך גדלו הסיכונים מהשיזוף.

בעקבות מחקרים שחיפשו פתרון קל לבעיית השיזוף ונוסחה לשיזוף “בריא”, נתגלה הורמון שהינו הורמון המעורר הופעת צבע שזוף בעוצמה שהיא פי אלף יותר חזקה מתגובת הגוף הטבעית לשמש. להורמון זה נתנו את השם מלנוטן או Melanotan.
זו הייתה תחילת התגלית. הסתבר שהמלנוטן הינו הורמון המשפיע על תהליכי גוף שונים.
התגלה שבנוסף לשיזוף, ההורמון הינו בעל תכונות אנטי-דלקתיות (ועל כן משכך כאבים) ואם זה לא מספיק אז הוא גם חומר המעורר את המשתמש/ת בו, התעוררות מינית.

זו לא פעולה כפעולת הויאגרה אלא פעולה ישירה על אזורים במוח האחראים לרגשות.
כלומר פה נמצא חומר היכול לתקוף את בעיית הפריג`ידיות. חומר שיכול לטפל במשמיד מספר אחד של חיי נשואים כושלים רבים – קרירות מינית.
תחת טיפול במלנוטן, עכברי מעבדה ממין נקבה הראה נטייה מוגברת לחזר אחרי ולעורר מינית את הזכרים.

אם לא די בכך, נמצא בכך שמולקולת ההורמון מעוררת את הקולטנים של שובע.
כלומר שהיא למעשה גם תרופה להורדת משקל.
לפנינו מצב חדש של התפתחות הצריכה בחברה האנושית. תעשיית התרופות מפנה משאבים רבים, לא לחיפוש אחרי תרופת מרפא למחלה אלא שיקוי, או אם תרצו תרופה, להגשמת חלומות.
תארו לכם תרופה שתעשה אתכן הנשים רזה, שזופה, לא דואבת ובעלת תיאבון מיני בריא…
בקיצור גברת ברבי המושלמת, והגידו את האמת, כמה תשלמו עבור תרופה כזו ?

מלנוטן הוא רק הצצה קצרה לעידן הפנטזיה התרופתית העתידית.

בעבר היו ימים ששיזוף נחשב לנחיתות חברתית, המילים קרח, שמן, מדוכא או אימפוטנט היו רק שמות תואר. כיום כל אלה נחשבים למחלות ובארצות המערב אנשים נלחמים בתופעות אלו בעזרת תקציבים של מיליארדי דולרים מידי שנה.
זהו נתח שוק הזועק לידיהם הארוכות של יצרני החלומות וביניהם גם יצרני התרופות.
למרות שיכולתם של המנתחים הפלסטיים לשנות את הגוף התפתחה מאד, היא כנראה לא מספיקה ולא מספקת. היא אינה עונה על דרישות האינסטנט בריאות, אינסטנט מראה יפה וצעיר ואינסטנט “מדליק” של דרישות הקהל.

אנשים רבים חסרי סבלנות להמתין לרפוי ולתהליכי החלמה, הם מחפשים אינסטנט פתרון ואם אפשר אז בזול וללא כאבים ואז פונים אל התרופות.
התרופות הוכיחו שהן יכולות לעשות כיף ולתת Good Time, יכולות לעזור “לתפוס ראש” טוב אז למה לא לשנות את גם את החזות הפיזית ו/או את האישיות.
אם קיימת הדרישה לחלום וקיימת הנכונות לקנות אותו, אז מופיעים אלה המוכנים לשווק אותו.

אם אנשים מוכנים לשלם ממיטב כספם על מנת לשפר את המראה שלהם ולשדר בריאות, חוסן ואיכות חיים גבוהה, מופיעים אלה הבונים תעשיה שלמה על מנת לספק את הדרישות הללו ולגבות את התשלום.
צאו וראו במה הארץ מלאה, החל ממכונים הצצים כפטריות אחר הגשם והמציעים ניתוחים פלסטיים במחיר לכל דורש והמוכנים על מנת לשווק את החלום הנכסף להבטיח לפציינט התמים את כל מה שהוא חפץ לשמוע (תהיה יפה וצעירה לנצח…) וכלה במכונים המבטיחים לך גוף מחוטב ומראה מושלם ולאחרונה צצים אפילו מכונים המתחרים ביניהם על הבטחה של חידוש הנעורים.
חיטוב הגוף ובניית שרירים זו ללא ספק עבודה קשה.

בתחום הקיצוני של הרצון הזה, היו שניסו לקצר את התהליך בעזרת סטרואידים, אך במהרה נתגלו נזקים כמו למשל פגיעה בכבד והתנהגות אלימה.
תעשיית התרופות לא נרדמה בשמירה ומייד הופיעה ההורמון 1-IGF ובשמו המלא
Insulin-Like Growth Factor One
זהו הורמון טבעי האחראי כנראה למסת שרירי הגוף, ריכוזו יורד באיטיות אחרי גיל 30 ומשהו וחסרונו אחראי כנראה לדלדול השרירי המתחיל להתפתח בהדרגה מגיל זה ואילך.

מתן הורמון זה לאנשים מבוגרים הפך את כיוון תהליך ההתדלדלות השרירית שבאה מהזדקנות הרקמות. אך עם הפסקת השימוש, המצב חוזר לאט לקדמותו, זו האמת שלא מגלים במכונים השונים לאנטי-אג`ינג.
אז מה צופן העתיד בנושא זה? אולי יציעו לנו בשנים הקרובות (אם נשלם יפה) וירוס של תעשיה גנטית שידביק את שרירי גופנו ויחדשם כל העת…ואז אולי יצליחו לסוף להגשים את הפרסומת “צעירה לנצח..”
לפנינו מתכון לא כל כך תיאורטי למיסטר מאצ`ו שרירי ומפותח ולגברת ברבי צעירה לנצח.

להיות יפה (הכוונה לא לאדם יפה, רק סתם יפה) לא היה אף פעם יותר קל ממה שהעתיד הקרוב צופן בתוכו עבורנו.
כך למשל תארו לעצמכם את מה שאפשר כבר היום להגשים כלומר, זיווג בין גברת ברבי שנראית רזה ושזופה, מרגישה חזקה ונחשקת (בעזרת מלנוטן), בעלת חזה מערער שלווה, אף מחוטב להפליא בטן שטוחה וירכיים מחוטבים (בעזרת המנתח הפלסטי הידוע דוקטור כך וכך…), לבין מיסטר מאצ`ו השרירי בעל העור החלק כמו אישה (הסרת שיער) הראש המלא תלתלי השתלת שיער והאף המנוקב בנזמי זהב
כשכל זה משולב במה שצופן העתיד הלא כל כך רחוק. אינסטנט בן אדם.

הצרה וזה העוקץ, הכל הוא “כאילו כזה”. מבחוץ הכל מבריק, ומבפנים ? – החלל הולך וגדל.

שמה צודקים אלה המתריעים “צאו וראו לאיזה עולם אנו וילדינו גדלים”.
וזה רק אינסטנט תאור של מה שעוד ממתין לנו בעתיד הלא רחוק.

מאת: דר` חיים אשכנזי

אהבתם? שתפו עם חבריכם

ראיתם משהו בכתבה שמעניין אתכם, רוצים מידע נוסף? רשמו את המייל שלכם כאן למטה או שלחו אלינו פנייה - לחצו כאן לפנייה

  בעצם פנייתך והרשמתך אלינו אתה מאשר בזאת כי אתה מסכים למדיניות הפרטיות שלנו ואתה מסכים לקבל מאיתנו דברי דואר כולל שיווק ופרסום. תמיד תוכל להסיר את עצמך מרשימת הדיוור או ע"י פנייה אלינו או ע"י על לחיצה על הקישור הסרה מרשימת הדיוור אשר נמצא בתחתית כל מייל שיישלח אליך. למדיניות פרטיות לחץ כאן. אם אינך מסכים אנא אל תירשם אלינו, תודה.

  INULIN

  בריאים לחיים המפתח
  ,ימים ולאריכות יותר
  ,לכולם ממליץ FDA
  ויצמן במכון חוקרים
  ...ממליצים העולם וברחבי בטכניון

  לפרטים נוספים