חיפוש באתר
Generic filters
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in excerpt

לא רק יין אדום מגן בפני מחלות לב

אהבתם? שתפו עם חבריכם

לא רק יין אדום מגן בפני מחלות לב

ביין אדום יש אנטיאוקסידנטים פוליפנוליים שהחשוב בהם הוא קוורצטין.

הבעיה היא שכמותו שם אינה רבה. בניסוי שנערך עם 12 אנשים בריאים, נתנו להם תוספת של 3 מקורות שסיפקו אותה מנה של קוורצטין: 50 גר` בצל קלוי, 375 מ”ל תה ירוק או 750 מ”ל יין אדום.

שלושה מקורות אלו הכילו אותה כמות של קוורצטין והעלו באותה מידה את רמת הקוורצטין בפלזמה. הבעיה היא שקל לאכול חצי בצל ליום, קל לשתות כוס וחצי תה ירוק אבל די מסובך לשתות 3 כוסות יין אדום ליום מבלי להינזק מן האלכוהול שבו.

ההמלצה השגורה לשתות כוסית אחת של יין ליום, אולי אין בה כדי להזיק אבל גם אין בה כדי להועיל מבחינת הפוליפנולים שהיא מספקת. שתיית 3 כוסות יין ליום במפורש יכולה לגרום לאלכוהוליזם ולנזקים בכבד. שתיית מיץ ענבים מזנים אדומים, או פשוט אכילתם של ענבים כאלו, עשויה לספק חלק מן הפוליפנולים המועילים הדרושים לשמירת הבריאות, ללא הנזק של האלכוהול.

באדיבות: “תזונה פלוס”

אהבתם? שתפו עם חבריכם

ראיתם משהו בכתבה שמעניין אתכם, רוצים מידע נוסף? רשמו את המייל שלכם כאן למטה או שלחו אלינו פנייה - לחצו כאן לפנייה

  בעצם פנייתך והרשמתך אלינו אתה מאשר בזאת כי אתה מסכים למדיניות הפרטיות שלנו ואתה מסכים לקבל מאיתנו דברי דואר כולל שיווק ופרסום. תמיד תוכל להסיר את עצמך מרשימת הדיוור או ע"י פנייה אלינו או ע"י על לחיצה על הקישור הסרה מרשימת הדיוור אשר נמצא בתחתית כל מייל שיישלח אליך. למדיניות פרטיות לחץ כאן. אם אינך מסכים אנא אל תירשם אלינו, תודה.

  INULIN

  בריאים לחיים המפתח
  ,ימים ולאריכות יותר
  ,לכולם ממליץ FDA
  ויצמן במכון חוקרים
  ...ממליצים העולם וברחבי בטכניון

  לפרטים נוספים