חיפוש באתר
Generic filters
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in excerpt

לא רק הגזר טוב לעיניים, גם ירקות נוספים

אהבתם? שתפו עם חבריכם

לא רק הגזר טוב לעיניים

מאת: טובה קראוזה, דיאטנית קלינית B.Sc RD

שבעה מתוך שמונה אנשים מעל גיל 75 מפתחים קטראקט (עכירות העדשה בעין).
עד לאחרונה, התופעה נחשבה כחלק בלתי נמנע מתהליך ההזדקנות, אך לפי שני מחקרים שנערכו באוניברסיטת הרווארד על יותר מ- 110,000 גברים ונשים, אכילת מזונות כמו תרד, ברוקלי, תירס, פלפל ומלון מקטינה את הסיכוי לפתח קטראקט הקשור לגיל.

מה הסוד של המזונות הללו? הם עשירים בתרכובות בעלי השמות המפחידים לוטאין וזאקסאנטין.

אלו הם חומרים ממשפחת הקרוטנואידים (קרובי משפחה של הבטא-קרוטן הכתום) ומייחסים להם את מניעת התפתחות הנזק בעיניים.משערים כי מנגנון הפעולה שלהם הינו מניעת חימצון בתאי העין.

מסתבר שהכמויות שצריך לאכול מהמזונות הנ”ל כדי להיות מוגנים הינן סבירות בהחלט:
3 מנות לפחות בשבוע יעשו את העבודה. מנה היא, למשל, 1 פלפל ממוצע או קלח תירס בינוני אחד או כוס ברוקלי מבושל או ¾ כוס תרד מבושל או כוס קוביות מלון.
כך שאם אכלתם בשבוע קלח תירס, פלפל ממולא וברוקלי בארוחת הצהרים אתם מסודרים.

דרך אגב, לא רק לוטאין וזאקסאנטין מעורבים בעניין, במחקרים קודמים נמצא שגם ויטמין C וויטמין E עשויים להקטין את הסיכון לקטראקט.

אבל כל הפלאות המיוחסים לחומרים הללו עדיין אינם מצדיקים ריצה לבית המרקחת הקרוב וקניית ויטמינים ותוספים! כל מה שמצאו עד כה הינו קשר בין מזונות עשירים בחומרים מסוימים לבין סיכון מופחת לבעיה. זאת משום שכל הרכיבים במזון עובדים יחדיו. חלק מהחומרים המגנים על בריאותנו במזון טרם התגלו, ותהיה זו טעות ליטול תוסף בצורת רכיב תזונה בודד במחשבה שכך ניתן יהיה לשפר את בריאותנו ולמנוע מחלות.

כבר התגלה שנטילת חומר מבודד יכולה להשפיע בצורה ההפוכה: אנשים שנטלו גלולות בטא קרוטן היו בעלי סיכון גדול יותר ללקות בסרטן לעומת אנשים שאכלו מזונות עשירים בו, כמו גזר ודלעת.
כך שבינתיים, עדיף להיצמד לאוכל הישן והטוב, במיוחד לאור העובדה שלא צריך לפשוט על שדה שלם של תרד כדי ליהנות מהיתרונות של החומרים המגנים.

טובה קראוזה היא דיאטנית קלינית מוסמכת. לייעוץ ולהרצאות בנושא זה ובנושאים אחרים בתזונה טל`/פקס: 9505079 – 09

אהבתם? שתפו עם חבריכם

INULIN

בריאים לחיים המפתח
,ימים ולאריכות יותר
,לכולם ממליץ FDA
ויצמן במכון חוקרים
...ממליצים העולם וברחבי בטכניון

לפרטים נוספים