חיפוש באתר
Generic filters
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in excerpt

כוחם המרפא של תבלינים

אהבתם? שתפו עם חבריכם

כוחם המרפא של תבלינים

חלק ב` – לחץ כאן לקריאת לחלק א`

מאת: מיכל אשל – דיאטנית קלינית וטבעית מוסמכת בשיאצו B.Sc

לתבלינים, מלבד טעמם המיוחד, יש גם סגולות מרפא. שימוש נכון בתבלינים יכול לעזור לנו לאזן תפקודים שונים של הגוף.

בפרק הקודם הזכרתי את נושא הטמפ` – תבלינים שהם מאוד מחממים (כמו פלפל שחור, צ`ילי, שום וכו`) לא יתאימו לאנשים הסובלים מחום (באופן מורגש או שבתוך גופם קיים חום סמוי), אך הם יתאימו מאוד לסובלים מקור. תבלינים קרים יתאימו יותר לסובלים מחום.

אפשר לאזן את הטמפ` של המזון באמצעות תבלינים – למשל, מזון שבבסיס שלו הוא קר (הכוונה היא לא רק הטמפ` החיצונית – טמפ` ההגשה, אלא הטמפ` הפנימית- איזון טמפ` הוא משרה בגוף לאחר אכילתו), למשל להוסיף לסלט ירקות קר, מעט תבלינים חמים (כגון-פלפל שחור, יעזור לאזן את הטמפ` הקרה של הסלט.
תבלינים יכולים לעזור גם בהפחתת ההשפעה המזיקה של מזונות יוצרי לחות כמו מזונות מתוקים מידי, מוצרי חלב, מזונות קרים וכו`…

מזונות יוצרי לחות – אם אוכלים אותם בעודף עלולים לגרום לתחושת כבדות, נפיחות, השמנה, הצטברות נוזלים בגוף והפרשות, כגון נזלות, ליחה, יציאות רכות ונמרחות, הפרשות וגינליות ועוד.

הוספת תבלינים נכונים יכולה לשפר מאוד את תהליך העיכול של מזונות אלו ולהפחית את התופעות המזיקות. למשל תוספת של קינמון, ציפורן, ג`ינג`ר, אגוז מוסקט, והל שהם תבלינים מחממים, מניעים וחריפים, יכולה מאוד לעזור במקרים כאלו.

דוגמאות נוספות לתבלינים ולהשפעתם על הגוף:

מלח:
מלח דבר ראשון מקרר, כמות מתונה טובה לכליות ומאפשרת להן לווסת את נוזלי הגוף וללחלח במצבי יובש. מלח מנטרל השפעות מזיקות של רעלים במזון.
מעט מלח מחזק את תפקוד מערכת העיכול ואת תנועתיות המעיים. למלח יכולת ריכוך של גושים, הוא יכול לרכך גושים קשים בגוף, שרירים ובלוטות לימפה.
האופי הבסיסי שלו עוזר לאזן חומציות של – שעועית, קטניות, דגנים, בשר ומזונות חומציים אחרים ומצבים אחרים של עודף חומציות בגוף.

אולם עודף שימוש במלח, עלול לגרום ללחץ דם גבוה, הצטברות נוזלים בגוף ובצקות, וגם מפריע בתהליך ההרזיה, הוא יכול גם לגרום לצריכה עודפת של מתוקים בגלל חוסר האיזון שנוצר.

שימוש יתר במלח יכול לרמז על:
חוסר במינרלים וניסיון להשיג אותם (הסיבה יכולה להיות שימוש במלח מזוקק).
דם חומצי ורעילות (כולל הקרנה).
סביבה לא יציבה.
עודף שימוש באלכוהול, סוכר, משקאות ממותקים וכו`.
עיכול לקוי והפרשת חומצה נמוכה בקיבה.
מבחינה סינית צריכה עודפת של מלוחים יכולה להראות על חולשת כליות, האנרגיה הבסיסית של האדם (יכול לבוא גם עם כאבי גב תחתון וברכיים, בעיות סביב ההשתנה ועוד) וזה יכול להיות קשור גם לפחדים או חוסר ביטחון.

עודף במלח – הכוונה היא עודף בנתרן ומחסור באשלגן, ישנם מלחים דלי נתרן עם אחוז יותר גבוה של אשלגן – אפשר לנסות להשתמש במלחים כאלו.

בכל מקרה עדיף מלח ים לא מזוקק – אלו בד”כ בעלי צבע מעט אפרפר בגלל תכולת המינרלים שבהם, לעומת מלח שהוא לגמרי לבן שממנו כבר הוציאו את רוב המינרלים.

זרעי חרדל
תבלין מחמם מאוד, חריף, מעורר ומשתן. משפר את תפקוד מערכת העיכול, בעיקר במצבים של קור במערכת העיכול (כאשר יש יציאות רכות ותחושות קור למשל).
טוב לייבוש ליחה קרה בריאות (ליחה או נזלת לבנות או שקופות). לא מומלץ לאנשים עם חום פנימי או תחושות חום בגוף. (כפי שהרחבתי בחלק א`).

פלפל שחור:
תבלין מחמם. מעורר זרימת אנרגיה חמה בגוף. מחמם במיוחד את הבטן וטוב למצבי קור במערכת העיכול.בעל השפעה מגנה על הקולון נגד התפתחות סרטן.
טוב בהתחלת התקררות מכיוון שפותח את בלוטות הזיעה ועוזר לתהליך הייזוע, שזוהי הדרך מבחינה סינית להוצאת התקררות בשלבים המוקדמים שעדיין לא נכנסה עמוק לגוף. (העור נחשב “הריאה השלישית” וגם דרכו רוח = התקררות יכולה להיכנס). מטיב עם הריאות ועוזר להן להתמודד עם זיהומים ויראליים, כמו שפעת או התקררות. טוב למצבי הרעלת מזון או בעיות עיכול.

אזהרות: לא מומלץ להרבות את השימוש במצבי עודף חום, למשל יכול להחמיר אולקוס / כיב קיבה – שזהו נחשב מצב של חום בקיבה מבחינה סינית. לא לסובלים מחום ומהזעת יתר.

קינמון:
מעכב התפתחות בקטריות ופטריות, טוב בהתקררות, מעורר באופן כללי וטוב לכאבים ראומטיים. על פי הרפואה הסינית קינמון נחשב צמח מרפא שמגיע לכל ערוצי האנרגיה בגוף, מחמם, ולכן טוב גם נגד כאבים. מחקרים חדשים מראים כי זן מסויים בכמות גדולה עוזר לאזן סוכר.

חילבה:
ישנם מחקרים רבים חדשים על חילבה שמראים יכולת לאזן את הסוכר בדם הוא מצויין לחולי סכרת ולאנשים אחרים עם נטייה לבעיות איזון של הסוכר. כמו כן הוא ידוע כמוריד כולסטרול.מסייע בבעיות אסטמה וסינוסים ומוריד היווצרות ליחה. כמו כן הוא משלשל עדין ומוריד חום. מזרז הפרשת חלב בנשים מניקות ומזרז לידה (לא מומלץ לשימוש בזמן הריון).

בהמשך נעסוק בעוד תבלינים, כגון: מרווה, רוזמרין, צ`ילי, חומץ ועוד…

כל טוב בינתיים ושבוע מקסים, מיכל

אהבתם? שתפו עם חבריכם

INULIN

בריאים לחיים המפתח
,ימים ולאריכות יותר
,לכולם ממליץ FDA
ויצמן במכון חוקרים
...ממליצים העולם וברחבי בטכניון

לפרטים נוספים