חיפוש באתר
Generic filters
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in excerpt

כאבי מחזור

אהבתם? שתפו עם חבריכם

כאבי מחזור עד תסמונת קדם וסתית
מרבית הנשים חוות כאבי מחזור ברמה כזו או אחרת בזמן המחזור.

לעיתים כאבי מחזור מתחילים עוד לפני המחזור החודשי.


כאבי מחזור יכולים להיות כאבים קלים עד כאבים שיכולים להוציא אותך מתפקוד תקין.

כאבי מחזור יכולים להתחיל עם המחזור ולהימשך יום אחד עד מספר ימים, ויכולים להתחיל לפני המחזור אפילו עד 14 ימים לפני תחילת המחזור מה שאנחנו מכנים תסמונת קדם וסתית.לעיתים כאבי מחזור יכולים לנבוע כתוצאה מזיהום או מציסטות בשחלות.לכ- 15% מהנשים, כאבי מחזור עלולים להיגרם על ידי אנדומטריוזיס – התפשטות רירית הרחם.הסימפטומים לאנדומטריוזיס הם בעיקר כאבי גב קשים לפני המחזור, דימום מוגבר במהלך הווסת, כאבים בעת קיום יחסי מין, כאבים או דחיפות במתן שתן בעיקר בזמן המחזור החודשי וכן עוויתות קשות בבטן בזמן הווסת.אם יש לך חשש לציסטות או אנדומטריוזיס, התייעצי עם רופא הנשים שלך לגבי אבחון וטיפול.


כאבי מחזור – כיצד להקל על הכאבים
להקלה של כאבי מחזור ניתן להשתמש בכרית חימום על הבטן, לעשות אמבטיה חמה ו/או לקחת תרופות ללא מרשם כגון אקאמול, אדוויל וכדומה. אם התרופות הללו לא עוזרות, התייעצי עם הרופא שלך לגבי תרופות יותר חזקות הקיימות בשוק. * ראי למטה בסוף עוד טיפים להקלה.

לקיחת גלולות נגד הריון בקביעות גם כן עשויה לסייע ולהפחית כאבי מחזור, התייעצי עם הרופא שלך.


כאבי מחזור המתחילים מספר ימים לפני המחזור מכונים תסמונת קדם וסתית או PMS


תסמונת קדם וסתית הינה שם כללי לקבוצת סימפטומים אשר נשים חוות לפני מחזור, חלקן חוות חלק קטן מתוך הקבוצה וחלק חוות מספר יותר גדול של סימפטומים, כאשר הסימפטומים בדרך כלל חוזרים על עצמם מדי חודש, אם כי ייתכן ויהיו תקופות יותר טובות עם פחות סימפטומים ותקופות יותר קשות. התסמונת מופיעה בדרך כלל מספר ימים לפני המחזור החודשי ועד אפילו 14 יום לפני המחזור במקרים קשים.

הסימפטומים הנפוצים לתסמונת קדם וסתית – כאבי מחזור הינם:


§ אקנה – פצעונים§ כאבי גב תחתון§ תחושה של בטן מלאה ונפוחה§ שינויים בתיאבון, לרבות תשוקה או סלידה למזונות מסוימים.§ עצירות§ דופק מהיר§ עצבנות, מתח או חרדה§ עייפות§ כאבי ראש§ גלי חום§ ירידה בחשק המיני§ נפיחות בשדיים§ קושי להתרכז§ בעיות שינה§ נפיחות בידיים או ברגליים§ רצון להתבודד ולהסתגר וחוסר סבלנות לסובבים אותך§ עלייה במשקל§ בכי ללא סיבה נראית לעין§ דיכאון או מצבי רוח משתנים

הסיבה לתסמונת קדם וסתית כאבי מחזוראין תשובה וודאית לסיבת כאבי מחזור או תסמונת קדם וסתית, אולם ההנחה שהגורם לתסמונת הינם שינויים ברמות ההורמונים בגוף בתקופה שלפני המחזור ובתקופת המחזור החודשי.
כיצד לטפל ולהקל בתסמונת קדם וסתית – כאבי מחזוראין מרפא לתסמונת קדם וסתית או כאבי מחזור, אולם תזונה בריאה, פעילות גופנית באופן סדיר ונטילת תרופות ללא מרשם כגון אקאמול או אדוויל עשויים להקל. התייעצי עם הרופא על לקיחת תרופות משתנות אשר עוזרות לגוף להיפטר מנוזלים ולהוריד נפיחויות באם את סובלת מהן.
כמה טיפים בדוקים אשר עשויים לעזור ולהקל על תסמונת קדם וסתית – כאבי מחזור


§ אכלי פחמימות מורכבות כגון דגנים מלאים, לחמים מחיטה מלאה, פסטה, סיבים וחלבון.§ המעיטי בצריכת סוכר ושומן.§ הימנעי מצריכת מלח אשר גורם לצבירת נוזלים בגוף.§ המעיטי בצריכת קפאין כדי להרגיש פחות מתוחה ועצבנית.§ הימנעי לחלוטין מצריכת אלכוהול.§ נסי לאכול עד 6 ארוחות קטנות ביום במקום 3 גדולות יותר.§ השתדלי לעשות התעמלות אירובית 3- 5 פעמים בשבוע של כ- 30 דקות כל פעם.§ השתדלי לישון כ- 8 שעות בלילה.§ נסי לסגל לעצמך לוח זמנים קבוע של שינה, ארוחות ופעילות גופנית.§ נסה לדחות אירועים מלחיצים לשבוע אחרי המחזור שלך.
עד כאן על כאבי מחזור ותסמונת קדם וסתית.
בברכה, מערכת טבעלייף


אהבתם? שתפו עם חבריכם

INULIN

בריאים לחיים המפתח
,ימים ולאריכות יותר
,לכולם ממליץ FDA
ויצמן במכון חוקרים
...ממליצים העולם וברחבי בטכניון

לפרטים נוספים