חיפוש באתר
Generic filters
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in excerpt

כאבים במחזור החודשי והטיפול הסיני

אהבתם? שתפו עם חבריכם

כאבים במחזור החודשי והטיפול הסיני

תיאור המקרה: אישה בת 22 הסובלת כשנה מכאבי מחזור. מצב רוחה היה ירוד בדרך כלל. המחזור התחיל בגיל 13. המחזור היה בן 28 – 30 יום והשטף נמשך
4 – 5 ימים. כאבים עוויתיים החלו כשבוע טרם המחזור, בגב התחתון ובשיפולי הבטן. היו קרישים בדם וכמות הדימום היתה בינונית ובצבע סגול כהה. התופעות חלפו לגמרי עם חלוף המחזור.

בבדיקה: הבדיקה הפיזיקלית היתה תקינה. הלשון היתה כהה עם חיפוי לבן דק וכתמים סגולים, הדופק היה מתוח.

אבחנה מבדלת: כאבי מחזור הינם תופעה שכיחה בנשים. הרפואה הסינית מבחינה בין 2 סוגים, עודף וחוסר. תסמיני עודף נגרמים ע”י כליאת צ”י הכבד או בעקבות חשיפה לקור של הרחם. תסמיני חסר ניכרים בחסר הכבד והכליות, או מחסר חיוניות ודם. הם גם יכולים להיגרם מקונסטיטוציה חלשה, מלידות מרובות המזיקים לכליות ולכבד, לחיוניות ולדם.

חשוב להפריד בין שני המצבים הללו. משך הכאב ואופיו נותנים רמז חשוב במקרה של עודף, הכאב מתחיל ימים ספורים טרם הדימום, וחולפים בתום הדימום. במקרים של חסר, הכאבים יתחילו רק לאחר התחלת הדימום עצמו. הכאב של עודף הוא יותר חזק ומתגבר בלחיצה על המקום, בעוד אשר כאב של חסר הוא יותר מתמשך וההקלה היא בלחץ על המקום. במקרה שלנו הכאב התחיל כשבוע טרם הדימום, לא היו תסמינים של חסר ולכן הם אובחנו כעודף. בהיעדר תלונות של קור או חוסר סבילות לקור וצורך בחום האבחנה היתה של כליאת צ”י הכבד. מסיבה זו היו לאישה הבעיות הנפשיות, הקרישים והממצאים בלשון והדופק.

הטיפול: מטרת הטיפול היתה לשחרר את הכבד ולאזן את זרימת הצ”י והדם ובכך להקל על הכאב. הנקודות שנבחרו היו בבטן וברגל. כבר לאחר 3 טיפולים, הכאב פחת לעומת המחזור הקודם וכך היה גם עם יתר התסמינים. במחזור הבא לא היו כאבים כלל לבד ממעט אי נוחות בבטן התחתונה, הדימום היה נורמלי.
מעקב של 6 חודשים לא הראה חזרה של התסמינים.

אהבתם? שתפו עם חבריכם

ראיתם משהו בכתבה שמעניין אתכם, רוצים מידע נוסף? רשמו את המייל שלכם כאן למטה או שלחו אלינו פנייה - לחצו כאן לפנייה

  בעצם פנייתך והרשמתך אלינו אתה מאשר בזאת כי אתה מסכים למדיניות הפרטיות שלנו ואתה מסכים לקבל מאיתנו דברי דואר כולל שיווק ופרסום. תמיד תוכל להסיר את עצמך מרשימת הדיוור או ע"י פנייה אלינו או ע"י על לחיצה על הקישור הסרה מרשימת הדיוור אשר נמצא בתחתית כל מייל שיישלח אליך. למדיניות פרטיות לחץ כאן. אם אינך מסכים אנא אל תירשם אלינו, תודה.

  INULIN

  בריאים לחיים המפתח
  ,ימים ולאריכות יותר
  ,לכולם ממליץ FDA
  ויצמן במכון חוקרים
  ...ממליצים העולם וברחבי בטכניון

  לפרטים נוספים