חיפוש באתר
Generic filters
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in excerpt

יצירתיות בלידה

אהבתם? שתפו עם חבריכם

לידה היא סוג של &quot אירוע מכונן&quot בחייה של אישה, אירוע שיכול להיות חיובי ומצמיח אך עלול גם להיות שלילי והרסני. כדאי לחתור ללידה על פי הרצונות, השאיפות והטבע שלך, אך יש לדעת כי כשם שישנם דברים שבשליטתך, דברים אחרים אינם בידייך, כמו ירידת דופק העובר, ירידת
מים מקוניאלים, צורך בניתוח קיסרי וכו`.

&nbsp

ודאי שמעת כבר ש&quot הגוף חכם מאין כמוהו ויודע בעצמו את עבודתו&quot , אמירה שאני מאד מסכימה לה, אולם ככל שאת ובן זוגך תהיו יצירתיים במהלך הלידה, כך מן הסתם היא תהיה מתאימה ונכונה יותר עבורכם. כדאי לזכור שהתנאים הפיזיים משפיעים מאוד על התפתחות הלידה, על זרימת ההורמונים הרצויים, על ירידת העובר באגן ו&quot התברגותו&quot החוצה ועוד.

&nbsp

כמו אצל רוב היונקים בטבע, גם היולדת זקוקה למקום מוגן, שקט וחשוך כדי ללדת, ממש כמו &quot פעולות&quot אחרות בחיינו אותן אנו מעדיפים לעשות באינטימיות, למשל בשירותים או בחדר המיטות. הכיני את הסביבה שתהיה ידידותית עבורך: אורות עמומים, נרות דולקים, מוסיקה שמתאימה לך, הם אמצעים שיכולים ליצור אווירה רגועה וטובה.

&nbsp

חוסר שליטה הוא אחד הגורמים המאיימים ביותר על היולדת ואת מוזמנת להתייחס אל חדר הלידה כאילו שכרת חדר פרטי, שכל מי שנכנס אליו בעצם חודר לפרטיותך, צריך להציג את עצמו ואפילו לבקש רשות. קחי לדוגמא בעלים של צימר שאין חולק על כך שהצימר שייך לו, אבל מרגע שנכנסו לתוכו אורחים ולו גם ללילה אחד בלבד, לא יעלה בדעתו של בעל הבית להיכנס מבלי להקיש בדלת ולבקש את רשות אורחיו. &nbsp

&nbsp

כל זמן שאת ותינוקך חשים בטוב, אין סיבה להיות מחוברת באופן רצוף למוניטור או לשקית עירוי. את יכולה לבקש להתהלך חופשייה בחדר או באמבטיה, לנוע ולהשתמש באמצעים שאני מתארת בהמשך או בחלקם.

&nbsp

המיטות הדיגיטאליות שבחדרי הלידה הן אביזר נפלא ורב שימושי. נצלי את היכולת לכוונן אותן עפ&quot י רצונך לתנוחות שונות, למשל ללידה בתנוחת כריעה, או לשכיבה על הצד. כשאת מחוץ למיטה את יכולה להשתמש בידיות שלה לצורך השענות ורכינה קדימה, כדי שתוכלי לנוע בזמן כאבייך בקצב הרצוי לך. רכינה זו פותחת היטב את האגן ומפחיתה את הלחץ על עצמות הסקרום ועצם הזנב.

&nbsp

כדאי לנצל גם את כסא העץ הנמצא בחלק מחדרי הלידה. זהו כסא בצורת פרסה, מצוין להרפיית רצפת האגן, לכיוון הרחם אל פתח הנרתיק ואם תרצי, גם ללידה בכריעה.

&nbsp

כדור הפיזיו, אותו הכרת בודאי בתרגולים במהלך חודשי ההריון, בשיעורי היוגה או בקורס הכנה ללידה, הינו אביזר שימושי גם בחדר הלידה (כדאי להביא אתכם כדור כזה, כי אולי לא יהיה כדור פנוי בחדר הלידה, מקסימום הוא יישאר במכונית). תוכלי לשבת עליו בתנועות קפיציות ולקבל תחושת עצמאות ושליטה על גופך, במקום להיות פסיבית וחסרת אונים במיטה ולבצע בעזרתו תרגילים שונים, לבד או בשיתוף עם בן זוגך.

&nbsp

כרית הנקה ממולאת בקלקר או כריות נוחות אחרות, מעניקות ריפוד ויכולת לשינוי תנוחות כשהן תומכות את גבך, או בין רגלייך ומאפשרות רגיעה והרפיה בתנוחות השונות שבהן תבחרי להימצא.

&nbsp

הישענות על קיר, דלפק, שולחן, או מסעד כסא, יתנו לך אפשרות לתנועה אנכית ולתנועה ונשימה לפי צרכייך. גם בן זוגך הינו &quot אביזר&quot שימושי, את יכולה להישען על כתפיו, אתם יכולים לנוע יחד כמו בריקוד סלואו חושני, לשבת על שרפרפים אחד מול או מאחורי השני ולנוע עם זרימת הצירים והתקדמות הלידה.

&nbsp

השימוש במים, באמבטיה, ג`קוזי, מקלחת, או אפילו בעזרת מטליות לחות וחמימות על הבטן התחתונה או הגב התחתון, הינו מרגיע, מקדם את הלידה ובעל סגולות רפואיות נפלאות.

&nbsp

שימוש בשמנים ארומטיים לכאבי צירים, לעיסוי הפרינאום ולאווירה בחדר הינו עוצמתי ואף משפיע על רגיעת הצוות.

&nbsp

ולבסוף – תקשורת טובה עם בן הזוג, עם הצוות ועם עצמך פנימה, הדברים שאת אומרת לעצמך לגבי הלידה, יכולותייך להשתמש בדמיון מודרך והתמיכה שאת מקבלת מהסביבה, כל אלה יגבירו את סיכוייך ללידה טובה וחווייתית ואני מאחלת גם לך לידה כזאת.&nbsp &nbsp &nbsp

&nbsp

בברכה, שרי קרוכמל

אהבתם? שתפו עם חבריכם

INULIN

בריאים לחיים המפתח
,ימים ולאריכות יותר
,לכולם ממליץ FDA
ויצמן במכון חוקרים
...ממליצים העולם וברחבי בטכניון

לפרטים נוספים