Generic filters
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in excerpt

טיפים להורים לילדים בעלי עודף משקל

אהבתם? שתפו עם חבריכם

טיפים להורים לילדים בעלי עודף משקל

ראשית, הדבר החשוב מכל הוא שאין להציק לילד, לומר לו שהוא שמן או לשאול אותו מה אכל, מדוע וכמה. שאלות מסוג זה יגרמו בדיוק לתוצאה ההפוכה – ילד שמן ומתוסכל. ילד שמן אינו צריך לרעוב. כשהוא רעב הוא צריך לאכול אבל רק מזון בריא שאינו מוסיף למשקל, כגון תפוחים, מלפפונים עגבניות, מלונים, אגסים וכו`, זאת במידה והרעב בא בין הארוחות.

האכילה צריכה להתבצע בעיקרון ליד השולחן לא לבד, כלומר בחברת בן משפחה אחד לפחות. כן יש לנסות להבין את הילד כמה שיותר, לברר מה מעיק עליו, מה קשה לו ולתת לו הרגשה שאנו אתו, מבינים אותו ותומכים בו לאורך כל הדרך. חשוב לזכור שהרעב לעיתים קרובות הנו כתוצאה מרעב פסיכולוגי כלומר רצון לאכול עקב מצוקה כלשהי, עצב, כאב וכל רגש אחר יכול לגרום לכך, ולא כתוצאה מרעב פיזיולוגי, אלא שלילד ולעתים קרובות גם למבוגר קשה להגדיר מהו רעב אמיתי ומהו רעב מדומה, לכן אוכלים יתר על המידה, דבר הגורם במידה זו או אחרת להשמנה.

ילדים רבים בולעים כמויות גדולות של מזון בטרם לעסו בין שעות הארוחות הסדירות – מול הטלוויזיה, בפיצרייה, בחנויות למזון מהיר, בקניונים ובקולנוע ויש להימנע מכך.

את האוכל יש להגיש לילד בכמויות קטנות שיונחו יפה על הצלחת ואת הצלחת יש להניח על השולחן, כך ניתן לפקח על כמויות המזון.

אין ללכת עם ילד רעב לקניות, זה יסתיים באכילת דברי מתיקה שלא לצורך או מזון שמן כלשהו.

צריך לקבוע זמנים לארוחות, ילדים שמנים אוכלים מהר ובולעים מהר, כמעט לא לועסים, יש להקפיד אם כך על לעיסה.

אין לבשל מזון החתוך קטן מאד או מרוסק, יש לאפשר לילד ללעוס להפעיל לסתות ושיניים.

את פרוסות הלחם לא לפרוס עבה מדי ולמרוח עליהן ממרח בריא בשכבה דקה. הדבר חוסך קלוריות ומשביע לטווח ארוך.

כדי להרוות צימאון, הילד צריך לשתות מים מינרלים במקום משקאות ממותקים ומוגזים.

יש להציע במקום ממתקים, פירות טריים ויבשים, חטיפי שוקולד חרובים, סלטי פירות.

אין לתגמל ילד עבור מעשה טוב שעשה באמצעות מזון ואין לשלול מהילד מזון כעונש.

את הממתקים יש להגביל, לא לוותר לגמרי על ממתקים אך לחלק את כמויות הממתקים על פני השבוע בהיגיון, לדוגמא: להחליט שלא אוכלים יותר מממתק אחד ליום. מלבד באירועים יוצאי דופן כמו ימי הולדת, מסיבות וכו`, במקרים אלו הילד יכול לאכול כמו כולם על מנת שלא ירגיש שונה, אך למחרת מתחשבים בעובדה זו ואוכלים פחות פחממות, כלומר: ללא ממתקים, פחות לחם, תפוחי אדמה אורז וכו`. לעומת זאת אסור להפסיק לגמרי מתן ממתקים או מאכלים אחרים אהובים הנחשבים למשמינים, משום שכך תושג תוצאה לא רצויה של ילד אשר גונב ממתקים, אוכל בסתר, הולך לאכול אצל חברים ומרגיש מסכן ואומלל.

יש לזכור תמיד שתהליך ההרזיה גם אצל ילדים בדיוק כמו אצל המבוגרים בא בהדרגה ועל ידי שינוי מחשבתי – התנהגותי ולא על ידי קיזוז דרסטי בכמויות המזון.
– לכן, גם אם אתם מאד רוצים לראות את ילדכם רזה וכבר חסרי סבלנות, נשמו עמוק, אל תעירו הערות לא רצויות, היו סבלניים, ואז תיראו גם תוצאות.
– כמובן שכל מקרה לגופו ורצוי להיוועץ עם איש מקצוע על מנת לקבוע תוכנית הרזיה אישית.

בברכה, ד"ר סיגל תמיר בנימין

אהבתם? שתפו עם חבריכם

ראיתם משהו בכתבה שמעניין אתכם, רוצים מידע נוסף? רשמו את המייל שלכם כאן למטה או שלחו אלינו פנייה - לחצו כאן לפנייה

  בעצם שימושך בכלי כלשהו באתר טבעלייף כולל מחשבון הקלוריות וכולל פנייתך והרשמתך אלינו אתה מאשר בזאת כי אתה מסכים למדיניות הפרטיות שלנו ואתה מסכים לקבל מאיתנו דברי דואר כולל שיווק ופרסום. תמיד תוכל להסיר את עצמך מרשימת הדיוור או ע"י פנייה אלינו או ע"י על לחיצה על הקישור הסרה מרשימת הדיוור אשר נמצא בתחתית כל מייל שיישלח אליך. למדיניות פרטיות לחץ כאן. אם אינך מסכים אנא אל תירשם אלינו, תודה.

  INULIN

  בריאים לחיים המפתח
  ,ימים ולאריכות יותר
  ,לכולם ממליץ FDA
  ויצמן במכון חוקרים
  ...ממליצים העולם וברחבי בטכניון

  לפרטים נוספים