חיפוש באתר
Generic filters
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in excerpt

טיפול תומך לחולי סרטן במהלך טיפולי כימותרפיה והקרנות

אהבתם? שתפו עם חבריכם

טיפול תומך לחולי סרטן במהלך טיפולי כימותרפיה והקרנות

מאמר ראשון: הכנה

תפיסת העולם ברפואה הטבעית לגבי מחלת הסרטן היא נושא להרבה יותר ממאמר אחד. יש הרבה שאלות חשובות על למה ואיך ומה בדיוק קורה בגוף שמוביל אותו למצב דגנרטיבי שכזה. מטרתי בסדרת מאמרים זו איננה להיכנס לסוגיה זו אלא להתייחס לפן מאוד מסוים מעבודתי השוטפת – התמיכה למטופל בלפני, תוך כדי ואחרי הטיפולים הקונוונציונליים. במלים אחרות, רפואה משולבת. לדאבוני לא בכל מקרה זוכה המטופל לשיתוף פעולה מלא בין שני הצוותים – הטבעי והקונוונציונלי יחד. מטרת סדרת מאמרים זו לעורר את המטופלים לחפש את התמיכה של הרפואה הטבעית ולדרוש שיתוף פעולה של כל הנוגעים בדבר לטובתם.

כידוע הטיפולים הקונוונציונליים מתחלקים לשלושה חלקים:

1. ניתוחים
2. הקרנות
3. כימותרפיה

כל אחד מן הטיפולים הללו דורש כוחות מן הגוף והמחיר שלהם לבריאותנו יקר. ניתן להכין את הגוף כך שיוכל להתמודד טוב יותר עם הטיפולים, לתמוך בו תוך כדי בכדי לאפשר למטופל לעבור אותם עם פחות סבל ועם תוצאות טובות יותר וכמובן ליעל את תהליך השיקום עם תום הטיפולים. בכל מקרה במסגרת טיפול הוליסטית משתדלים גם בשעה שמתמקדים בתמיכה לכוון חלק מן התהליך לטובת תהליכי הריפוי הכלליים. במלים אחרות, לא רק להקל על הטיפול הקונוונציונלי אלא באותה העת לעזור למטופל להתמודד טוב יותר עם מחלת הסרטן עצמה ועם חוסר הבריאות הראשונית שלו. בסדרת המאמרים הבאים מטרתי להציג את הטיפול התומך בשלושת חלקי הטיפול הקונוונציונלי. יש לזכור כי לא פעם הטיפול ניתן במשולב (כימותרפיה ואחריה הקרנות, ניתוח ואחריו הקרנות או כימותרפיה ולעתים אף שלושתם יחדיו כתהליך יחיד). במצבים כאלה תהיה עבודת התמיכה כפולה ומשולשת במורכבותה וחשיבותה כאחד.

בשלב ראשון נפנה דווקא להכנה.

אחת מהנחות היסוד המשותפות לכל זרמי הרפואה הטבעית לגבי מחלת הסרטן הנה שברקע יש תמיד חולשה. משמעות הדבר שתמיד יש צורך לחזק את המטופלים הללו.
מצד שני, כל טיפולי הרפואה הקונוונציונלית בתחום ידועים כמחלישים. במלים אחרות, בשלב ההכנה המשימה הראשונה הנה להעלות את הויטאליות של המטופל. שאלת השאלות היא כמובן – כמה זמן יש לנו? אם המצב בוער אין כל כך זמן מהאבחנה ועד לטיפול, אם מדובר במצב יותר רגוע (סוגים מסוימים של סרטני עור למשל) אז אפשר ממש להעביר את המטופל תכנית שיקום מלאה.

פן אחר שנכנס בשלב זה הוא חיזוק רגשי. תהליך הטיפול נגד סרטן + תפיסת העולם של התרבות שלנו לגבי מחלת הסרטן גורמים לבעיה משנית קריטית: ירידה של המורל. תקווה זה הנשק החזק ביותר של כל חולה ולכן המטרה ברורה – לשפר את המורל, לחזק את הנחישות לבריאות ולחשל את המטופל לפני הטיפולים. חשוב מאוד גם לעזור לו לאסוף את כל המידע שאפשר לגבי מה שמחכה לו בכדי שיוכל להתכונן. מטופל מוכן, מיודע ומועצם יש לו סיכויי החלמה גבוהים בהרבה. בהתאם לסוג הטיפול המוצע ישנן הכנות מיוחדות – על כך אדבר כבר במאמרים הבאים אך חשוב לציין כי אם יש זמן מקדים כדאי מאוד להקדיש מחשבה להכנה זו גם כן (למשל, לקראת הקרנות להעמיס לתוך הגוף נוגדי חמצון בשפע בכדי לתמוך ברקמות הבריאות).

עוד מרכיב מחזק – בתחום איסוף הידע מומלץ לפנות ולקרוא את כל מה שידוע על טיפולים שונים למחלה. ישנם אתרים המרכזים מידע רב. חלקם עממיים (זהירות – לא תמיד אמינים) חלקם יותר מקצועיים. דוגמא לאתר מקצועי מיוחד:
http://www.ralphmoss.com ובן זוגו http://www.cancerdecisions.com. למי שהאנגלית קשה לו אני נוהג להציע שירותי תרגום חינם (בעל פה).

לגבי הטיפולים האפשריים לחיזוק ישנה קשת רחבה:

1. בכיוון הנטורופתי: תזונה בריאה ומועשרת בתוספי מזון מותאמים אישית מסוגלים לחולל פלאות. הכוחות עולים ומערכת מסוגלת להתמודד עם כל אתגר בצורה טובה יותר. כאן גם נוגעים במקביל בטיפול יותר שורשי בסרטן כמחלה. אחת הסיבות לפי המוסכמה הנטורופתית למחלת הסרטן הנה הזנה לא מספקת של הרקמות. דוגמא: מחסור באשלגן בתאים לפי ד”ר מקס גרסון נחשב לגורם מרכזי. מזון עשיר באנזימים (נבטים, מיץ עשב חיטה / שעורה ועוד) גם הוא קיבל במה בשיטות שונות כגון שיטת אן-ויגמור, שיטת גרסון ואחרות. במלים אחרות, תזונה בריאה מהווה בו בזמן גם כלי מחזק נפלא וגם כלי לטיפול שורשי יותר.

2. צמחי מרפא, כלי נטורופתי נפלא וותיק שימש מאז ומעולם לחיזוק כמו גם לטיפול בסוגי סרטן שונים. התאמת צמחים אישית (לא פורמולות פטנט בלבד) יכולה שוב להוות שילוב של חיזוק וטיפול שורש.

3. הידרותרפיה – שימוש בטיפולי מים בשיטה הקלאסית יכול להועיל רבות. דוגמא אחד: שיפשוף הגוף עם מטלית רחצה הטבולה במים קרים משמשת מזה מספר מאות שנים לחיזוק כללי פנטסטי, שיפשוף עם מלח אנגלי רטוב אמבט מלח אנגלי אף יותר חזק (אך מוגבל לפעם בשבוע). ניתן לפי צורך להתאים כלים נוספים היכולים לשפר את זרימת הדם (היכן שזה מרכיב בעייתי), להרגיע, להעלות את הפעילות החיסונית ועוד.

4. רפואה סינית: דיקור סיני יכול לעשות הרבה לחיזוק במיוחד בשילוב עם מוקסה (שיטה עתיקה של הבערת לענה סינית מעל נקודות דיקור), גם כאן, דיקור נאות יכול לעשות הרבה לעזור עם מחלת הסרטן עצמה.

5. צמחי מרפא סיניים: אחד מכלי החיזוק המרשימים ביותר שמצאתי עד כה. בהתאמה לפי הדופק (בשיטה הסינית) והלשון ניתן לחזק בדיוק את המערכות החלשות של המטופל.

בסה”כ אם אסכם את דברי עד כה, יש כלים רבים היכולים להכין את הטופל ולחזקו מאוד כך שיוכל להתמודד טוב יותר עם הטיפול הקונוונציונלי לסרטן. אם קראתם בעיון לבטח שמתם לב כי רוב טיפולי הרפואה הטבעית בעצם פועלים בו בזמן גם לחיזוק וגם לטיפול עמיד יותר בסרטן. אין זה מקרי. בעצם החשיבה הפילוסופית של הרפואות השונות שבאסכולה הטבעית נמצא כי חיזוק הויטאליות (חיוניות) נותן לגוף את הכלים לרפא את עצמו. מכאן שכל חיזוק הוא מבורך ובלבד שהוא לא פוגע בהזנה או בשאר התפקודים החיוניים של הגוף.

הרבה בריאות ותקווה,
חן פרופסורסקי, נטורופתיה ורפואה סינית

לחזרה למאמר השני (ניתוחים) :לחצו כאן
לחזרה למאמר השלישי (גיבוי הוליסטי): לחצו כאן
לחזרה למאמר הרביעי (גיבוי הוליסטי למטופלים בכימותרפיה): לחצו כאן

אהבתם? שתפו עם חבריכם

ראיתם משהו בכתבה שמעניין אתכם, רוצים מידע נוסף? רשמו את המייל שלכם כאן למטה או שלחו אלינו פנייה - לחצו כאן לפנייה

בעצם פנייתך והרשמתך אלינו אתה מאשר בזאת כי אתה מסכים למדיניות הפרטיות שלנו ואתה מסכים לקבל מאיתנו דברי דואר כולל שיווק ופרסום. תמיד תוכל להסיר את עצמך מרשימת הדיוור או ע"י פנייה אלינו או ע"י על לחיצה על הקישור הסרה מרשימת הדיוור אשר נמצא בתחתית כל מייל שיישלח אליך. למדיניות פרטיות לחץ כאן. אם אינך מסכים אנא אל תירשם אלינו, תודה.

INULIN

בריאים לחיים המפתח
,ימים ולאריכות יותר
,לכולם ממליץ FDA
ויצמן במכון חוקרים
...ממליצים העולם וברחבי בטכניון

לפרטים נוספים