חיפוש באתר
Generic filters
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in excerpt

טיפול כימותרפי משולב בנבלבין בחולי סרטן הריאה

אהבתם? שתפו עם חבריכם

טיפול כימותרפי משולב בנבלבין בחולי סרטן הריאה
מפחית את הסיכון להישנות המחלה

במחקר בינלאומי בנושא שיפור סיכויי ההחלמה מסרטן הריאה, עולה כי טיפול כימותרפי משלים לחולי סרטן הריאה שעברו ניתוח להסרת הגידול במלואו, מפחית את הסיכון להישנות המחלה ב 5% (ערך אבסולוטי). הטיפול הכימותרפי המשלים שנבדק מורכב משילוב תרופתי של הנבלבין והציספלטין שניתן לחולים לאחר ניתוח למשך שלושה חדשים.

במחקר בינלאומי שמרכזו בבית החולים Gustave Roussy Institute בפריז בראשות האונקולוג ד”ר לה שבלייה נבדקה קבוצה של 1867 חולי סרטן הריאה. במחקר נבדק האם מתן טיפול כימי משלים לחולי שעברו כריתה מלאה של הגידול, יפחית את הסיכון לחזרת המחלה.

לדברי ד”ר מיה גוטפריד, מנהלת היחידה לגדולי ריאה במכון האונקולוגי בביה”ח מאיר בכפר סבא “במחקר נבדקו שתי קבוצות חולים שעברו ניתוח להסרת הגידול: קבוצה אחת קיבלה טיפול כימותרפי משלים ע”י נבלבין או VP16 וציספלטין וקבוצה שניה היתה במעקב בלבד. מתוצאות המחקר עלה כי כל מדדי ההישרדות היו טובים יותר בקבוצה שקיבלה טיפול כימותרפי משלים לעומת קבוצת הביקורת. בעקבות המחקר ומחקר נוסף שהתפרסם ביפן (שבדק טיפול כימי אחר) הופך היום הטיפול הכימותרפי המשלים ע”י נבלבין או VP16 וציספלטין לטיפול סטנדטי ברחבי העולם וגם בישראל”.

במחקר עלה כי הטיפול הכימי המשלים בשילוב תרופתי של הנבלבין או ה-VP16 והציספלטין יכול למנוע 7000 מקרי מוות בעקבות הישנות סרטן הריאה ברחבי העולם.

אהבתם? שתפו עם חבריכם

INULIN

בריאים לחיים המפתח
,ימים ולאריכות יותר
,לכולם ממליץ FDA
ויצמן במכון חוקרים
...ממליצים העולם וברחבי בטכניון

לפרטים נוספים