חיפוש באתר
Generic filters
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in excerpt

טיפול טבעי בגידול מסוג אדנומה בהיפופיזה

אהבתם? שתפו עם חבריכם

במחלה המכונה תסמונת קושינג, קיים עודף של קורטיזול המופק על ידי בלוטות האדרנל , הגורם לתופעות לוואי רבות.
אצל 60 עד 70 אחוזים מהחולים הסיבה לתסמונת הקושינג היא בהיפופיזה. במצב זה רוב החולים סובלים ממיקרואדנומות מרובות המפרישות כמות רבה של ACTH שהוא קורטיקוטרופין, הורמון המגרה את קליפת המוח ליצר הורמונים שונים ובעיקר קורטיזול.

בכל המצבים של תסמונת הקושינג התמונה הקלינית דומה:
כמעט כל החולים שמנים, ההשמנה בגו והגפים התחתונות נותרות רזות, לעיתים מופיע גוש שומני מעל עצמות השכם, הפנים בדרך כלל עגולות, בצקתיות ומכונות פני ירח. העור דק ונפצע בקלות בבטן מופיעים פסים אדומים.

אצל הילדים הגדילה מואטת, המבוגרים סובלים מחולשה מניוון שרירים, דופנות הנימים חלשות ומאפשרות הופעת בצקת. מתפתחת אוסטאופרוזיס, קיימת נטייה לכיבי פפטיים. מופיעה אי סבילות לגלוקוז וכ- 20 אחוזים מהחולים סובלים מסוכרת.
כ- 80 אחוזים סובלים מיתר לחץ דם.
קימת אצירת נתרן ומים, מופיעים אבני כליה וזהומים בדרכי השתן.
חלק מהחולים סובלים מדכאון, חלק אחר מחוסר שינה, יתכנו הפרעות התנהגותיות ושכליות.
הפרעות בוסת, עודף שיעור יתר, מעודף טסטוסטרון, אימפוטנציה ועקרות.

כיום ידוע שרוב החולים סובלים ממיקרואדנומות מרובות המפרישות ACTH הגורם להיפרפלסיה של קליפת האדרנל.
מתן תרופה קורטיזונית דקסמתזון, מדכא הפרשת ACTH ומפחית רמת הקורטיזול בדם.
ב- 25 אחוזים מהמקרים יש תסמונת קושינג אדרנלית, כאן קיימת הפרשה יתר של קורטיזול עקב מחלת האדרנל. ברוב המקרים היא אדנומה פעילה או קרצינומה פעילה של קליפת הבלוטה.
אצל כ- 15 אחוזים מהחולים הסובלים מתסמונת קושינג הסיבה היא הפרשה של ACTH, על ידי גדולים ממאירים כמו קרצינומה של הריאה, תימומה, קרצינומה בלבלב.

תזונה
מחקרים רבים מצביעים על היכולת של תזונה ותוספי מזון לתמוך בבלוטות האדרנאל ולגרום לפעילות נורמלית של רמת הקורטיזול. לאזן את פעילות ההיפותלמוס, בלוטת יותרת המוח והאדרנלים, לשפר רמת הסוכר וחילוף החומרים של השומנים ולמנוע נזק חימצוני ודלקתיות בגוף.

תאור מקרה
ביולי 2002 מגיעה אלי חולת קושינג ששמה נ.נ., הסובלת מחלק נכבד מתופעות הלוואי של הקושינג, כולל אדנומה בגודל 6 על 10 מ”מ שזוהה בבדיקת MRI, או על פי הגדרת הרפואה Benign neoplasm of pitutar gland.
החולה פנתה לרב פיהרר והוא המליץ לפנות לרופאים המומחים בתחום האנדוקרינולוגיה בישראל.

הרופאים המליצו על ניתוח להסרת האדנומה שבוצע במרץ 2002, המכונה PITUITARY ADENOMECTOMY. מעבר לכך המטופלת נטלה על פי החלטת הרופאים דקסמטזון שהיא תרופת קורטיזון.
בחודש יולי 2002 לאחר שנטלה את התרופה במשך 3 חודשים ללא הטבה, החולה הפסיקה נטילת התרופה.
כיון שתופעות הלוואי של המחלה לא פסקו, גם לאחר הניתוח להסרת האדנומה ורמות הקורטיזול נשארו גבוהות, כותב הרופא המומחה כי יש לבצע ניתוח חוזר בבית חולים בארץ, או לבצע ניתוח על חשבונה של החולה בחו”ל. רופא מומחה אחר בעל שם בתחום, המליץ לבצע הקרנות וכימותרפיה. רופא מומחה אחר טען מנגד, כי ההקרנות יגרמו לפגיעה בהיפופיזה ולכן לא מומלץ לבצע הקרנות.

לאור העובדה כי הניתוח הראשון על פי הרופא המומחה לאנדוקרינולוגיה, לא סילק את כל הגידול ולא חל שינוי במצבה, החליטה החולה לפנות לרפואה טבעית…
היא הבהירה בפגישה איתי כי אם לא יהיה שיפור במצבה בעקבות הטיפול הטבעי, היא תאלץ לממן הניתוח של המוח בחו”ל ולבצע את הניתוח אצל מומחה בעל שם עולמי בארה”ב. הובהר לה על ידי הרופאים כי הניתוח קשה מסוכן והצלחתו אינו מובטחת.
החולה ביצעה את הטיפול שהמלצתי לה, תוך ויכוחים מתמידים מצידה על חומרת התזונה והתוספים שהמלצתי.
הטיפול הטבעי כלל תזונה אורגנית צמחונית ללא מוצרי חלב וכן תוספי מזון כמו ויטמין B, ויטמין C, E, טירוזין, פוספטידיל סרין ועוד.

בחודש אוקטובר 2002 שלושה חודשים לאחר תחילת הטיפול, החולה מדווחת כי הבדיקות לרמת הקורטיזול גילו שרמות הקורטיזון שבו לרמתם הנורמליות. הדוח נמצא בידי.
כמו כן הובהר על ידי הפרופ` האנדוקרינולוג, כי לאור ממצאי ה-CT החדשים מחודש אוקטובר 2002, בה לא נמצאו שאריות לאדנומה במוח, אין כל צורך בניתוח בחו”ל, אלא במעקב שוטף כל 3 חודשים. כמו כן הבהיר כי המראה החיצוני של החולה חזר למצבו הנורמלי. החולה מדווחת כי היא מרגישה פיזית בטוב ותופעות הלוואי של המחלה אינם עוד.

בברכה, דר` דוד שדה.

אהבתם? שתפו עם חבריכם

INULIN

בריאים לחיים המפתח
,ימים ולאריכות יותר
,לכולם ממליץ FDA
ויצמן במכון חוקרים
...ממליצים העולם וברחבי בטכניון

לפרטים נוספים