חיפוש באתר
Generic filters
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in excerpt

טיפול בצליל בעזרת קולנים, מהו הטיפול כיצד צלילים משפיעים על חיינו

אהבתם? שתפו עם חבריכם

טיפול בצליל הינו תחום עתיק מאוד. לפני אלפי שנים, עמים עתיקים אימצו את השימוש בצליל כדרך מקובלת להרגעה ולטיפול בבעיות הגוף, הנפש והרוח.


טיפולים אלה נעשו בעזרת כלים כגון פעמונים, תופים, קערות טיבטיות, פעמוני רוח, חלילי עץ ועצם, דיג’רידו (כלי נשיפה של המקומיים האוסטרליים), שירה צ’אנטינג (השמעת קולות) ועוד. רוב הטיפולים הללו ניתנו על ידי המרפאים או השאמנים המקומיים של אותו שבט. טקסים דתיים למיניהם כללו גם שימוש בכל מיני כלי הקשה ונגינה על מנת להפיק צלילים מסוימים שהיו יוצרים מצב של טראנס וריפוי אצל המשתתפים בטקס. כך שהצליל הינו מרכיב עתיק יומין שקיים מאז שבני האדם נוצרו ואף אולי יותר מזה, מי יודע.


 

צריך גם לזכור שאלוהים ברא את העולם בצליל –

ויאמר אלוהים – יהי אור ויהי אור !


  
 


כיצד צליל משפיע לנו על חיינו היום?


 


בתור אישה שחייה במרכז רמת גן, אני מודעת מאוד לצלילים שעוטפים אותי מהבוקר ועד הערב. אני אומנם גרה במרכז גן מקסים, בסמטה קטנה ושקטה. אבל מספיק שארד את המדרגות לרחוב ביאליק ואני מופגזת על ידי צלילי העיר הסואנת, והרועשת, כמו בכל הערים הגדולות. כל הרעש הזה יוצר לחץ גדול מאוד על גופנו, ועל נפשנו, בנוסף ללחץ שאנחנו ממילא שוהים בו באופן טבעי.


 


האדם לא בנוי לסבול רעש מעל עוצמות מסוימות ולאורך זמן. ברגע שזה קורה, הוא מתחיל לפתח תסמיני דחק שלאורך זמן הופכים למחלות של ממש כגון לחץ דם גבוהה, כאבי ראש כרוניים, סחרחורות ועוד…. לכן, האדם זקוק לתקופות של שקט כדי להתאזן מחדש וגם לצלילים נעימים כדי להנעים לו באוזן הפיזית והנפשית.


אני בטוחה שכבר חוויתם חוויות מדהימות כאשר שמעתם יצירה מוזיקלית שממש דיברה אליכם. תזכרו איך הרגשתם באותו רגע כאשר התרגשתם מיופייה של היצירה. זוכרים שהרגשתם התעלות נפשית, התרגשות מסוימת בגוף, בלב , ואפילו בנשמה? למוזיקה יש את הסגולה לעשות זאת. ומה היא מוזיקה – אם לא מספר תווי צליל שהורכבו בצורה הרמונית יחד כדי להפיק יצירה חדשה של צלילים יפים.


באותה מידה, יש גם השפעה שלילית של צלילים שונים. זוכרים את החוויה המצמררת של המורה שגירד את הלוח עם הגיר ואיך כולנו קפצנו מיד וצעקנו לו שיפסיק לעשות לנו צמרמורות בכל הגוף ??


ניתן להסיק שלצליל יש השפעה יומיומית עלינו השפעה שלילית והשפעה חיובית, אם במודע או שלא במודע.


איך אנו יכולים לתרגם את נושא הצליל לנושא הבריאות שלנו?


ובכן, מאוד בקלות. בזמן שאנו חווים בריאות טובה, הגוף שלנו רוטט בויבראציה מאוזנת. ה”רטט” או ה”צליל” שלנו נשמע טוב, מרגיש טוב.מה יכול להפר את האיזון שלנו?


זתזונה לקויה, דחק לאורך זמן, מתח נפשי בבית ו/או בעבודה, מחשבות שליליות, פסימיות, אירועים בלתי צפויים, טראומות ומה לעשות – החיים בכלל הם רצף של אירועים שלא ניתן לחזות אותם מראש.


 


מה קורה כאשר האיזון מופר?


כאשר אנו חווים אירועים קשים בחיינו, נוצר בנו תדר ‘צורם’, שימשיך להשפיע עלינו לרעה עד שנשחרר את העכבות הרגשיות, הפיזיות והמנטאליות.


על מנת להחלים, אנו צריכים להחזיר את הצליל הנקי שיוצר תדר נכון בגופנו.


 


 כיצד מחזירים את התדר המאוזן לגוף?


טיפול בקולנים עושה זאת.


לגוף יש שאיפה אחת והיא מתמדת – הוא שואף לחזור לאיזון ללא הפסקה (הומיאוסטזה) . יש חוק פיזיקאלי שנקרה חוק התהודה. זהו חוק שקובע שכאשר גוף כלשהו מזהה תדר הרמוני מחוצה לו – הגוף הזה יתחיל להדהד בהתאם לתדר ההרמוני, שהוא מכיר באופן מהותי ב”זיכרון של ההרמוניה הטבעית”.


כך גם עובד העיקרון “דומה מושך דומה”, אשר יוצר תהודה.


הצלילים המופקים ע”י הקולנים הם צלילים הרמוניים המפיקים תווים וצלילי-על    (overtones). צלילים אלה יוצרים תהודה הרמונית בגופנו ובעזרתם חוזר האדם לאיזון ולהרמוניה. מרגע שגופנו מהדהד מחדש בתדר הבריא לו, חוסר האיזון מנוטרל והגוף מתאזן. לא חייבים אוזן מוזיקלית כדי שהטיפול יעבוד. הגוף עובר כיול מחדש, כמו שמכוונים גיטרה או פסנתר. ניתן לטפל בבעיות פיזיות כגון כאבים, חסימות אנרגטיות וכו… וגם בקשיים נפשיים ורוחניים. הקולנים עובדים כמו אינסטלאטור שפותח סתימות רק שכאן ה”סתימות” הם רגשיות, מחשבתיות ורוחניות. זה עובד בכל הרמות של הקיום. בדרך כלל גם רואים ומרגישים את השפעת הטיפול מהר מאוד. כדי להיווכח ביעילות הטיפול לאורך זמן, מומלץ לחוות סידרה של 5-10 טיפולים, למרות שבדרך כלל מרגישים מיד את ההשפעה שלו.


 


אני בכלל ממליצה לכולם לעבור מדי פעם כיול מחדש- כמעין טיפול 10.000 ! 


מה שמדהים בטיפול עם קולנים הוא שאפשר להגדיר אותו כטיפול רב עוצמה ויחד עם זאת הוא טיפול מאוד עדין כאשר הוא מתאים לכל גיל וכמעט לכל בעיה שעולה. הוא בדרך כלל גם מאוד מרגיע ונעים. כדאי להתנסות ולהיווכח !


 


בברכה, רוזלין היניג

אהבתם? שתפו עם חבריכם

INULIN

בריאים לחיים המפתח
,ימים ולאריכות יותר
,לכולם ממליץ FDA
ויצמן במכון חוקרים
...ממליצים העולם וברחבי בטכניון

לפרטים נוספים