חיפוש באתר
Generic filters
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in excerpt

טיפול בעזרת קינסיולוגיה

אהבתם? שתפו עם חבריכם

טיפול בעזרת קינסיולוגיה

הקינסיולוגיה הינה כלי טיפולי המאפשר להגיע למקור של בעיות ומחלות בעזרת השימוש בטכניקה פשוטה של בדיקת שריר. באמצעות הבדיקה – ע”י מגע קל ביד המטופל – יכול המטפל לתקשר ישירות עם גוף המטופל ולקבל ממנו תשובות.

הקינסיולוגיה כוללת מספר תת תחומים אשר במסגרתם מטפלים בבני גילאים שונים, כולל בילדים צעירים ובתינוקות ובמגוון רחב מאוד של בעיות. הבעיה המוצהרת בה מטפלים היא למעשה תוצאה או סימפטום, כמו: כאבים, מחלות שונות, קשיי למידה וריכוז, אלרגיות, בעיות עור, בעיות בדרכי הנשימה, בעיות בדרכי העיכול, בעיות הורמונאליות, בעיות גיל המעבר, עייפות, מתח, בעיות במערכת יחסים, פחדים, התמכרויות וכו`.

הטיפול מתפרש על פני מספר פגישות בהתאם לצרכים. בתחילת הפגישה מעלה המטופל בעיה או מטרה ע”פ בחירתו. לאחר שהוגדרה המטרה/בעיה עוזר המטפל למטופל להגיע אל שורשה הרגשי בעזרת טכניקות שונות ובדיקות שריר. כיוון שהתקשורת היא ישירות עם גוף המטופל, עולות חוויות מהתת מודע אל המודע ומגיעים אל סיבת הבעיה מהר ובמדויק וללא סינון ושינוי ע”י מערכת האמונות והאגו של המטופל.

מודעות לסיבה היא חשובה והכרחית, אך אינה מספיקה. צריך לטפל בסיבה והטיפול נעשה בדרכים שונות הנבחרות אף הן באמצעות בדיקת שריר הכוללות חזרה בגילאים, הבנה מהו הרגש המלווה את הנושא בו רוצים לטפל, דמיון מודרך, עידוד חשיבה יצירתית של המטופל, שימוש בסמלים, איזון מרידיאנים והמלצות לשינוי תזונתי בהתאם למצב. כל אלו גם הופכים את הטיפול למאוד חוויתי ועוצמתי.
לאורך כך התהליך המטופל הינו המקור והמטפל רק מנווט ועוזר לו לבנות תמונה ברורה יותר של מצבו. המטופל הוא גם הבוחר – כחלק מכריע בתהליך – בחירה חדשה בחייו,
בחירה המשנה את האופן בו התנהל עד עתה באותו עניין.
בחירה זו מהווה את שעורי הבית שלו. הוא מתחייב בפני עצמו ליישם את הדרך החדשה בה בחר ופועל ליישומה.
הטיפול בשורש הרגשי של הבעיה והבחירה בדרכים חדשות לניהול החיים באים לידי ביטוי בגוף, אשר בו משתקפים מחשבות, רגשות ובחירות, ובכך מתאפשר למטופל להשיג את מטרתו ולפתור את בעיתו.

מאת: דבורה יפעת, Bsc

באדיבות: תזונה פלוס – דר` מרדכי הוכברג

אהבתם? שתפו עם חבריכם

INULIN

בריאים לחיים המפתח
,ימים ולאריכות יותר
,לכולם ממליץ FDA
ויצמן במכון חוקרים
...ממליצים העולם וברחבי בטכניון

לפרטים נוספים