Generic filters
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in excerpt

טיפולי חמצן לחידוש עור הפנים

אהבתם? שתפו עם חבריכם

טיפולי חמצן לחידוש עור הפנים

בשנים האחרונות ניתן להצביע על מגמה ברורה בתחום הרפואה האסתטית, פחות ופחות ניתוחים פלסטיים ויותר טיפולי קליניקה מתקדמים. כיום חלה עליה במגוון הטיפולים המתבצעים במרפאתו של הרופא, אשר משפרים באופן מובהק את מראה עור הפנים וזאת ללא הסיכונים הכרוכים בניתוח של ממש או צורך בהחלמה ממושכת.
טיפולי קליניקה אלה, מעבר להיותם קלים ובטוחים יותר, מצליחים גם לשמר היטב את מראה הפנים הטבעי והנינוח ואינם מקנים למטופלות את המראה הפלסטי והנוקשה. מראה אופייני זה המתקבל לאחר מתיחות פנים דרסטיות אינו אופנתי עוד.

מבין הטיפולים הפופולאריים כיום במרפאתי ובמרפאות רבות בחו`ל יש למנות את ההזרקות למילוי קמטים, טיפולי הבוטוקס וכמובן, את טיפולי החמצן לעור הפנים.
טיפולי חמצן אלה אשר צצו לראשונה בארצות הברית והמזרח הרחוק, הפכו לאחרונה לחלק אינטגראלי במרפאות אסתטיות רבות ברחבי העולם. בטיפול זה, על ידי פעפוע של חמצן טהור על עור הפנים, באמצעות מסכה ומחולל חמצן המיוחדים לכך, אנו מביאים להרוויה של רקמות העור העמוקות בחמצן.

רקע..
האוויר אותו אנו נושמים, מורכב ממספר גזים, חנקן, פחמן דו חמצני, פחמן חד חמצני וחמצן. מביניהם גז החמצן הוא החיוני לקיומנו, אך מהווה למעשה רק כחמישית מכלל האוויר. באזורים בהם זיהום האוויר גדול במיוחד ובאזורים מתועשים, ישנה אפילו ירידה נוספת בכמות החמצן באוויר אותו אנו נושמים. ריכוזי חמצן תקינים חיוניים לשם תפקודי תא תקינים וחשובים למספר רב של תהליכים ביוכימיים בגופנו. תאי עור, אשר אינם זוכים לכמות חמצן נאותה חיים פרקי זמן קצרים יותר, מאטים את חילוף החומרים שלהם, מתחלקים פחות ולמעשה מפחיתים באופן משמעותי את רמת תפקודם.

עם העלייה בגיל, מופיעה באופן טבעי הפחתה במספר כלי הדם המספקים את העור. הדם הוא המוליך אשר מעביר את החמצן מהאוויר אותו נושמים אל התאי העור. ואכן עם ההתבגרות, חלה ירידה בריכוז החמצן ברקמת העור הנובעת מהירידה באספקת הדם. בעקבות ירידה זו העור הופך דק יותר, יבש יותר, מופיעים בו קמטוטים וכתמים והוא מאבד מהאלסטיות שלו. קצב חלוקת התאים מואט ואורך חיי התאים מתקצר באופן משמעותי, עובדה המשפיעה על דחיסותו, עוביו וצפיפותו של העור.
חלק מתהליך הזדקנות זה של העור נובע גם מירידה בייצור סיבי קולגן ואלסטין והרס מוגבר שלהם, החמצן חיוני לשם יצורם של סיבי קולגן חדשים ומהווה חלק ממולקולת הקולגן עצמה. בנוסף, הפחתה באספקת החמצן לעור מתאפיינת בכך כי יצור החלב (סבום), המשמש כחומר סיכה ומשמן את העור פוחת באופן ניכר, ולכן הופך העור ליבש.

גם יכולת התאים להיפטר מחומרי פסולת וגזים רעילים פוחתת יחד עם הירידה בלחץ החמצן החלקי ברקמות וזאת עד למותו המהיר של תא העור. כיום,ממחקרים רבים עולה כי ניתן להעלות את ריכוז החמצן בשכבות העור העמוקות גם באופן חיצוני ובכך לתקן במידה רבה את התהליך הטבעי החל עם העלייה בגיל בו אספקת הדם והחמצן לעור פוחתת.

על הטיפול..
בטיפולי החמצן, המתבצעים בקליניקה, מניחים על פני המטופל מסכה ייחודית אשר לתוכה מוזרם חמצן. טיפול זה מתבצע כסדרה, בה כל טיפול אורך רבע שעה ומבוצע אחת ליום למשך שמונה ימים. סדרת טיפולים שכזו, מניבה תוצאות מרחיקות לכת בטווח המיידי ואם מבוצעת אחת לארבעה חודשים, היא גם בעלת השפעה מרשימה לטווח הארוך. טיפול זה מעכב באופן משמעותי את הזדקנות העור.

כבר לאחר הטיפול השני או השלישי, ניתן להבחין בבירור כי יש עליה ברמת הלחות בעור, העור הופך מבריק יותר ורענן ובעל מרקם צפוף ומוצק יותר. אפשר להבחין גם בהתבהרות קלה בגוון העור כמו גם עליה באחידות הגוון שלו. עם המשך הטיפולים מתקבל אפקט מרשים ביותר והעור נראה צעיר ובוהק יותר כמו גם מתוח ומוצק יותר למגע. העלייה במוצקות העור נובעת מהעובדה כי תאי העור זוכים לחיים ארוכים יותר כמו גם מעלים את קצב התחלקותם. האפקט המתקבל מסדרה טיפולית אחת, מתמיד בדרך לכלל למספר שבועות רב. ואפשר לחזור עליו פעמים רבות, ללא כל הגבלה או חשש. לטיפולים אלה אין כל תופעות לוואי וגם אינם כרוכים בסיכון כלשהו למטופל.

יתרונות נוספים לטיפול בחמצן..
מעניין לציין כי פרט לטיפולים להצערת העור, טיפולי חמצן מביאים גם לשיפור דרמטי בפצעי אקנה כמו גם לקיצור משך ההחלמה מטיפולי פילינג שונים כגון לייזר ופנול (פילינג כימי עמוק).

במחקרים רבים אשר בוצעו במרפאות אסתטיות באירופה נתגלה כי טיפולי חמצן מקצרים בלמעלה משישים אחוזים את הזמן החיוני לשם התאוששות עור הפנים לאחר טיפולי פילינג ותורמים להפגה מהירה של האריתמה (האדמומית) ו האיריטציה (הגירוי) המקומי המלווה טיפולים אלה.

ידוע כיום גם כי שאיפת חמצן מעלה באופן מובהק כושר חיסוני, על ידי העלאת פעילותם של תאי הדם הלבנים. במחקר רחב היקף אשר התפרסם בכתב העת היוקרתי "ניו אינגלנג ג`ורנל אוף מדיסין" נתגלה כי חולים המועמדים לניתוחים "מזוהמים" כמו למשל כריתות מעי גס, הפחיתו בכחמישים אחוזים (!!) את סיכוים ללקות בזיהום חיידקי לאחר הניתוח. זיהומים לאחר ניתוחים שכאלה מהווים בעיה מרכזית ואפשרות הפחתתם על ידי שאיפת חמצן, הבטוחה לחלוטין לחולה, חוללה מהפכה של ממש בתחום זה.

כפועל יוצא של תכונותיו המיוחדות של החמצן ,יש לטיפולי החמצן גם תפקיד מרכזי בטיפול לאלה הסובלים מפצעי אקנה. לחיידק "סטפילוקוקוס אפידרמיטיס" חלק מרכזי בהופעת פצעי הבגרות והטיפול בחמצן מחולל שיפור דרמטי במצב הפצעונים, ממש בדומה לאנטיביוטיקה, רק ללא תופעות הלוואי הבלתי נעימות שלה. עם התחלת הטיפול בחמצן חלה הפחתה מרשימה ביותר בהיקף הפצעים וזאת כמובן ללא כל צורך בתכשירים מיבשים, רואקוטן או אמצעים אגרסיביים אחרים.

כיצד הטיפול מתבצע?
במרפאתי, לפני התחלתו של טיפול החמצן הראשון, אני נוהג לבצע פילינג המבוסס על שילוב של חומצות אלפא וביטא הידרוקסי (חומצה גליקולית,חומצה סליצילית, חומצה לקטית). לביצוע פילינג זה אני בוחר ריכוזים שונים של כל אחת מהחומצות בהתאם לעור המטופל, גילו ורמת הפיגמנטציה שלו. במהלך טיפול קילוף זה, אנו מסירים את שכבת הקרן העליונה שעל פני העור ומאפשרים ספיגת חמצן יעילה יותר לשכבות התאים הבאזליים (תאי הבסיס).

במהלך המשך הטיפולים, אין עוד צורך לחזור על פעולת הקילוף. והמלצתי היא לחזור עליה רק בתחילתה של סדרת הטיפולים הבאה. אני גם נוהג להשתמש בשמנים ארומאטיים שונים דרכם מפעפע החמצן בטרם הוא מגיע לעור המטופל. שמנים ארומאטיים אלה, משפרים את חדירת מולקולות החמצן לקרומי התאים. קרומי התאים הם ליפופילים (שומניים) מטבעם ומחקרים טוענים כי השמנים הארומאטיים מקלים על דיפוזיית החמצן דרך קרומי התא. בנוסף, שמנים אלה אף משמשים ככלי טיפולי לנקבוביות מורחבות, הפרשת שומן מופרזת או לעור יבש.
יש לבחור את השמן הארומאטי לפי עורו של המטופל, לעור מבוגר אני מעדיף להשתמש בלבנדר ולעור שמן בלימונית. לכווץ נקבוביות אפשר להשתמש בשומר או בתמצית אקליפטוס.

כל טיפול אורך 15 דקות ובמהלכו המטופל או מטופלת שוכבים עם המסכה המיוחדת המפעפעת חמצן טהור על פניהם. טיפול זה פרט להשפעתו הדרמטית על מראה העור, גם מביא לערנות וחיוניות רבים יותר לאחר הטיפול. הטיפול כאמור אינו כרוך בכל תופעות לוואי ואפשר לחזור לשגרת היום כבר מיד לאחריו.

לסיכום, לטיפולי החמצן יש חשיבות רבה כחלק ממערך טיפולי הקליניקה החדישים המאפשרים דחיית ביצועם של ניתוחים פלסטיים בשנים רבות ומשפרים באופן מובהק את חזות עור הפנים.

סדרה טיפולית זו מומלצת לפני אירועים חשובים לשם רענון ואפקט מתיחה מרשים לעור הפנים והן כחלק מרכזי בטיפול בפצעי בגרות. הקפדה על חזרה על הסדרה הטיפולית כל ארבעה חודשים היא דרך יעילה לעכב את תהליכי ההזדקנות של העור לאורך שנים. בטיחותם של טיפולים אלה, לצד קלות יישומם הופכת אותם למהפכה של ממש בתחום הרפואה האסתטית.

בברכה
ד`ר אודי בר

אהבתם? שתפו עם חבריכם

ראיתם משהו בכתבה שמעניין אתכם, רוצים מידע נוסף? רשמו את המייל שלכם כאן למטה או שלחו אלינו פנייה - לחצו כאן לפנייה

  בעצם שימושך בכלי כלשהו באתר טבעלייף כולל מחשבון הקלוריות וכולל פנייתך והרשמתך אלינו אתה מאשר בזאת כי אתה מסכים למדיניות הפרטיות שלנו ואתה מסכים לקבל מאיתנו דברי דואר כולל שיווק ופרסום. תמיד תוכל להסיר את עצמך מרשימת הדיוור או ע"י פנייה אלינו או ע"י על לחיצה על הקישור הסרה מרשימת הדיוור אשר נמצא בתחתית כל מייל שיישלח אליך. למדיניות פרטיות לחץ כאן. אם אינך מסכים אנא אל תירשם אלינו, תודה.

  INULIN

  בריאים לחיים המפתח
  ,ימים ולאריכות יותר
  ,לכולם ממליץ FDA
  ויצמן במכון חוקרים
  ...ממליצים העולם וברחבי בטכניון

  לפרטים נוספים