חיפוש באתר
Generic filters
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in excerpt

חששות מניתוח LASEK

חששות מניתוח LASEK

אהבתם? שתפו עם חבריכם

שאלה: לאחר בדיקת התאמה אמרו לי כי מומלץ שאבצע ניתוח בשיטת ה-LASEK בגלל שהקרנית שלי יחסית דקה (480 מיקרון) ויש לי לא מעט חששות. לפי מה שקראתי בשיטה זו לעומת שיטת ה-LASIK כאן מדובר בשיטה שהחלמתה מלווה בלא מעט כאבים והחלמה איטית יותר וכן סיכויי הצלחה מועטים יותר בניגוד לשיטת ה-LASIK, בנוסף יש לי 2 חברים אשר עברו את הניתוח בשיטת הLASEK ואצל שניהם היו מס` בעיות, שניהם סבלו מכאבים לא מועטים במשך מס` ימים, אצל שניהם היה נדרש תיקון לאחר הניתוח הראשון, ואצל אחד מהם גם לאחר התיקון עדיין נותרו בעיות ראיה בעין אחת אשר כעת מצריכות תיקון נוסף ולכן הדבר גורם לי ללא מעט חששות.אשמח לקבל את דעתך בנושא וכן דעתך לגבי שיטת הLASEK .

תשובה: טלי שלום,

בניתוח LASIK בקרנית דקה יש סיכון מוגבר לסיבוכים, ולכן בקרניות דקות מקובל היום לבצע ניתוח ללא חיתוך, דהיינו LASEK או PRK. רב הרופאים טוענים שאין לLASEK כל יתרון על PRK, ויש אפילו מאמרים המראים שב-LASEK היו יותר כאבים. אצלנו עושים לכן PRK ולא LASEK.

בניתוח בשיטת PRK יתכנו אמנם כאבים, אך זה לא שכיח, ואם יש כאב זה נמשך יום או יומיים בלבד. שכיחות יותר תופעות של צריבה, דמעת, תחושת חול בעיניים (גם כאן למשך יום או יומיים).
מבחינת התוצאות PRK שווה לLASIK, ואצלנו לא ראינו יותר סיבוכים בPRK בהשוואה לLASIK.

עקב היתרונות הבטיחותיים של PRK לעומת LASIK, יותר ממחצית הניתוחים אצלנו מבוצעים בשיטת PRK.

בברכה,

ד”ר י. שוחט

אהבתם? שתפו עם חבריכם

ראיתם משהו בכתבה שמעניין אתכם, רוצים מידע נוסף? רשמו את המייל שלכם כאן למטה או שלחו אלינו פנייה - לחצו כאן לפנייה

  בעצם פנייתך והרשמתך אלינו אתה מאשר בזאת כי אתה מסכים למדיניות הפרטיות שלנו ואתה מסכים לקבל מאיתנו דברי דואר כולל שיווק ופרסום. תמיד תוכל להסיר את עצמך מרשימת הדיוור או ע"י פנייה אלינו או ע"י על לחיצה על הקישור הסרה מרשימת הדיוור אשר נמצא בתחתית כל מייל שיישלח אליך. למדיניות פרטיות לחץ כאן. אם אינך מסכים אנא אל תירשם אלינו, תודה.

  No Comments

  Sorry, the comment form is closed at this time.

  INULIN

  בריאים לחיים המפתח
  ,ימים ולאריכות יותר
  ,לכולם ממליץ FDA
  ויצמן במכון חוקרים
  ...ממליצים העולם וברחבי בטכניון

  לפרטים נוספים