חיפוש באתר
Generic filters
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in excerpt

חשיבות מתן ויטמינים ומינרלים אנטיאוקסידנטים

אהבתם? שתפו עם חבריכם

חשיבות מתן ויטמינים ומינרלים אנטיאוקסידנטים ותוספי מזון אחרים לחולי סרטן המקבלים טיפול קונבנציונאלי

לאחרונה, אונקולוגים רבים מעלים את הטיעון שמתן אנטיאוקסידנטים בזמן טיפול כימותרפי מפחית את יעילותו של טיפול זה. תרופות כימותרפיות מחסלות תאים סרטניים בעזרת תהליך חמצון.
לטענת האונקולוגים, כל רכיב אנטיאוקסידנטי יסתור את פעולת החמצון של התרופות.
כשלושה רבעים מבין האונקולוגים בעולם המערבי מחזיקים בדעה זו.

התרופות הכימותרפיות רעילות כמעט עד כדי גרימת מוות ולעולם הן לא היו עוברות את הבקרה של FDA (רשות התרופות והמזון) בארה”ב לולא הן היו מיועדות לטיפול במחלת הסרטן. מטרות תרופות אלו הנה לקטול את תאי הסרטן כשהתאים הבריאים יוותרו בחיים. אולם זוהי לקיחת סיכון רבה לגבי מצבו של החולה כיוון שישנה פגיעה רבה גם בתאים בריאים ובהם תאי המערכת החיסונית, הלב, הכליות ועוד.

מאחר שויטמין C הינו אנטיאוקסידנט מעולה אין הם ממליצים לתת אותו יחד עם כימותרפיה. ידועים מקרים בהם אונקולוגים סרבו לתת טיפול כימותרפי לחולים שהתעקשו לקחת ויטמין C במקביל.

האם גישתם זו של האונקולוגים מבוססת על מחקרים או על השערות גרידא?

המציאות היא שמעולם לא נערכו ניסויים קליניים שהוכחו שמתן ויטמין C יחד עם כימותרפיה הפחית את סיכויי ההחלמה של החולה. המציאות מראה שהתוצאות הפוכות.
ד”ר אברהם הופר טיפל ב – 1100 חולי סרטן עם כמויות גדולות של ויטמין C וגם ויטמינים ומינרלים נוספים ומרביתם קיבלו במקביל כימותרפיה. תוחלת החיים של אלו שקיבלו את הטיפול המשולב היתה פי 10 עד פי 20 ארוכה יותר מאשר זו של אלו שקיבלו כימותרפיה בלבד. רבים מתוכם החלימו.

לאחרונה פורסם מאמר המבוסס על סקירה של 71 מחקרים רפואיים ובאף לא אחד מהם נמצא שמתן אנטיאוקסידנטים יחד עם כימותרפיה הפריע לריפוי. נהפוך הוא, במרבית המחקרים נמצא שהתועלת של הטיפול המשולב היתה יותר גדולה מאשר זו של הכימותרפיה לבדה. בסכום סקירה זו הוסקה המסקנה שמתן אנטיאוקסידנטים כמו רטינואידים, ויטמיני E, C וקרוטנואידים בולם את התפשטות תאי הסרטן.

במחקרים בהם נבדקה השפעת מתן אנטיאוקסידנטים בודדים או צרוף שלהם, כאשר הם ניתנו ביחד עם הקרנות, כימותרפיה, היפרתרמיה וטיפולים נוספים – התוצאות היו טובות יותר מאשר תוצאות טיפול ללא תוספי המזון. הם סיפקו הגנה לתאים הבריאים ולא לתאים החולים.
החשש שאנטיאוקסידנטים יגנו על תאי סרטן מפני טיפולים נמצא בלתי מבוסס. לעומת זאת, אנטיאוקסידנטים סינטטים כמו תכשירי סולפהידריל אמנם הגנו על התאים הסרטניים.

במחקר אחר נבדקו 50 חולות סרטן שד בשלביו הראשונים. תוצאות טובות יותר היו לאלו ששילבו טיפול תזונתי עם כמות רבה של תוספי מזון יחד עם כימותרפיה ו/או הקרנות יחסית לאלו שקיבלו רק כימותרפיה ו/או הקרנות. לפי עדות החולות עצמן, מעל ל – 90% מהן חשו שיפור בהרגשתן הגופנית, יכולות שכליות, פעילות מינית, הרגשה כללית טובה וסיפוק בחייהן. אף אחת מהן לא התלוננה על הרעה במצבה בעקבות לקיחת תוספי מזון.

למרות התוצאות ממליצים לא ליטול ויטמין C בזמן טיפול כימותרפי בטענה שהוא יפגע בתועלתו של הטיפול אך הם מציעים לקחת ויטמין C בין הסדרות כלומר בין טיפול לטיפול. המציאות היא שביום של טיפול כימותרפי מרבית האנשים אינם מסוגלים להכניס לפיהם דבר, כולל ויטמינים. אם כוונתם להמליץ שלא לקחת ויטמין C לאורך כל סדרת הטיפול, לאור טענתם שהויטמין מפריע לטיפול, הרי שזוהי הנחה בלתי מבוססת.
העובדות מלמדות שאפילו בין האונקולוגים השמרנים יש ספק רב לגבי התועלת שבמתן כימותרפיה כטיפול במרבית סוגי הסרטן. מספר מאוד מצומצם של סוגי סרטן מגיב לכימותרפיה. למעשה כימותרפיה מפריעה ליכולת הריפוי של האנטיאוקסידנטים.

כמעט בכל הניסויים בהם ניתן טיפול עם כמויות גדולות במיוחד של ויטמין C היו תוצאות ריפוי טובות, בעוד שחלק ניכר מהטיפולים הכימותרפיים אכזבו.

יש הבדל סטטיסטי בין אפשרות להסתברות. בתיאוריה קיימת אפשרות שויטמין C יפריע להשפעה הרעילה של הכימותרפיה שאמורה להרוג תאים סרטניים. ההסתברות לכך שזה יקרה היא 1 למיליון.
מסקנה זו נובעת מארבעה מחקרים, מהם אחד שנערך לאחרונה. אברהם הופר עצמו מטפל בקביעות בחולי סרטן עם מתן כמות גדולה של ויטמין C וויטמינים אחרים
וכ – 40% מן המטופלים שלו נשארו נקיים מסימני המחלה במשך 4 שנים אחרי הטיפול וזאת בניגוד לאחוזי ההישרדות הבודדים של חולים שקבלו רק כימותרפיה. כבר בעבר נטענו טענות כזב לגבי ויטמין C, כמו למשל שהוא גורם ליצירת אבני כליות.

האונקולוגים עצמם משתמשים בתרופות כדי לצמצם את הרעילות של הכימותרפיה. למשל, בטיפול עם אדריאמיצין נותנים לחולים קרדיוזן על מנת לצמצם את הרעילות שלה שהתבטאה בפגיעה בשריר הלב.
הגישה הזאת, שרק אנטיאוקסידנטים טבעיים מזיקים ואילו הסינטטים מועילים מוטעה מעיקרה. אנטיאוקסידנטים סינטטים עשויים לצמצם את תהליכי החמצון ולהקטין את רעילות התרופות אבל רק לאנטיאוקסידנטים טבעיים מגבירים את יכולת הריפוי של הטיפול כולו ואת ההרס של התאים הסרטניים.
מתוך מעקב של ד”ר הופר מתברר, שבודדים מאוד מאלו שקיבלו כימותרפיה בלבד נותרו בחיים לאורך זמן ואילו מתן אנטיאוקסידנטים יחד עם הכימותרפיה שיפר מאוד את ההישרדות של החולים.
מרבית האונקולוגים ממשיכים בטיפול כימותרפי מאחר ואין הם מכירים דרכים אחרות ולא משום שדרכים אחרות הוכיחו את עצמן כפחות יעילות, ההפך הוא הנכון.

באדיבות: “תזונה פלוס” 089407466

אהבתם? שתפו עם חבריכם

ראיתם משהו בכתבה שמעניין אתכם, רוצים מידע נוסף? רשמו את המייל שלכם כאן למטה או שלחו אלינו פנייה - לחצו כאן לפנייה

  בעצם פנייתך והרשמתך אלינו אתה מאשר בזאת כי אתה מסכים למדיניות הפרטיות שלנו ואתה מסכים לקבל מאיתנו דברי דואר כולל שיווק ופרסום. תמיד תוכל להסיר את עצמך מרשימת הדיוור או ע"י פנייה אלינו או ע"י על לחיצה על הקישור הסרה מרשימת הדיוור אשר נמצא בתחתית כל מייל שיישלח אליך. למדיניות פרטיות לחץ כאן. אם אינך מסכים אנא אל תירשם אלינו, תודה.

  INULIN

  בריאים לחיים המפתח
  ,ימים ולאריכות יותר
  ,לכולם ממליץ FDA
  ויצמן במכון חוקרים
  ...ממליצים העולם וברחבי בטכניון

  לפרטים נוספים