חיפוש באתר
Generic filters
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in excerpt

חקלאות בדרך הטבע

אהבתם? שתפו עם חבריכם

חקלאות בדרך הטבע

מזון אורגני, חקלאות אורגנית, כל אלה מצטיירים בעיניהם של רבים מאתנו כמועדון חברים סגור ו”מסתורי”, שחבריו עסוקים כל העת בנושא בדיבוק הבריאות ואשר רוח של התנזרות דבקה בהם. האמת הרבה יותר פשוטה. את המוצרים האורגניים מגדלים חקלאים ככל החקלאים, בישובים ככל הישובים, וגם סוגי הגידולים זהים לשאר הגידולים, אולם השיטות בהן גידלו אותם שונות. ביסודן של שיטות אלו: גידול מזון נקי משאריות רעלים (חומרי הדברה ודשנים כימיים) בסביבה חקלאית נקייה, ללא פגיעה בקרקע ובמים.

המוצרים משווקים בארץ תחת השם “טוב השדה” ובחו”ל הם מוכרים בשם.

“BIO-TOP”. התוצרת האורגנית בארץ מיועדת בעיקר ליצוא ומבוקשת בעולם בשל אמינותה, איכותה ועמידתה בתקן הבינלאומי. המוצרים מיוצאים בעיקר לארצות מערב אירופה, לארה”ב ולקנדה וכוללים ירקות פירות אורגניים ומוצרים מעובדים.

משווקים כיום מוצרים אורגניים מכל הסוגים: ירקות, פירות, חלב, ביצים, בשר עוף, מוצרים מעובדים – מיצים, רכזים, יינות, שימורים, לחם ומיני מאפה.

החקלאות האורגנית בישראל נוסדה על-ידי מגדלים בודדים, שב – 1983 יסדו את הארגון לחקלאות ביולוגית-אורגנית בישראל. כיום חברים בארגון כ – 450 מגדלים, מושבים וקיבוצים והולכים ומצטרפים אליו מגדלים נוספים, שעומדים בתקנים ובנוהלים שקבעו מוסדות הארגון.

מטרותיו העיקריות של הארגון הן לפתח חקלאות השומרת על עקרונות איכות הסביבה והמבטיחה מזון נקי משאריות רעלים. עיקר תפקידיו של הארגון בפעילות הדרכה למגדלים, בהסברה לחקלאים ולצרכנים. הפיקוח על קיומם התקין של כללי הגידול, האריזה ועיבוד המזון נעשה ע”י חברת “אגריאור” לשוק המקומי, ליצוא למדינות שאינן באירופה ולתחום התעשייה, וע”י שירותי הביקורת של משרד החקלאות ליצוא לאירופה.

הארגון לחקלאות ביולוגית אורגנית עובד יחד עם משרד החקלאות ומשרד הבריאות בהדרכה ובפיקוח על כל שלבי הגידול הייצור והשיווק. על מנת להבטיח שהתוצרת המגיעה לצרכן היא אמנם בריאה ונקייה מכימיקלים וחומרים מזיקים למען בריאות הציבור.

בימים כמו כיום, כאשר לצרכן הישראלי חשוב מאוד לדעת מהו מקורה של התוצרת אותה הוא צורך, יש לתוצרת האורגנית ערך כפול ומכופל, מהיותה בעלת סימני היכר מדוייקים, הן באריזה והן במרכזי השיווק הנפרדים משיווק התוצרת הרגילה.

התעמולה הרבה בנושא השמירה על איכות הסביבה יחד עם המודעות הצרכנית ההולכת וגוברת ל”מה שמכניסים לפה” תורמים לעלייה בצריכת המוצרים האורגניים בארץ.
חפש את המותג “טוב השדה”.

כל מה שרצית לדעת על חקלאות אורגנית ועל הארגון לחקלאות אורגנית

1. מה מייחד את החקלאות הביולוגית – אורגנית לעומת החקלאות המקובלת?

החקלאות הביולוגית-אורגנית מעודדת שיטות גידול קרובות יותר לטבע, המתחשבות בנושא אקולוגיה, כולל אי-שימוש באמצעי הדברה כימיים, בדשנים כימיים ובהורמונים כימיים.

2. מי החדיר את החקלאות הביולוגית-אורגנית לישראל?

היסוד לחקלאות ביולוגית-אורגנית בישראל הונח על-ידי מגדלים בודדים:

מריו לוי (מקיבוץ שדה-אליהו) וחברים מקיבוץ יודפת. ב- 1983 הפכו את רעיונם לארגון חוקי ומוכר. מה שהנחה אותם הוא ערנותם וחרדתם נוכח השימוש הנרחב בחומרי הדברה ובדשנים כימיים והפגיעה בסביבה הטבעית, בקרקע ובמים.

3. מדוע לא השתלבו החקלאים האורגניים במסגרת הארגונים החקלאיים הקיימים?

הארגון הוקם על-ידי ארגוני החקלאות הקיימים, בגלל הצורך לשמור על עצמאות הנושא. ישנו שיתוף – פעולה הדוק עם הארגונים השונים, כך שההפרדה מחד והשיתוף מאידך מקדמים את הנושא, שחשיבותו רבה לכלל החקלאים בישראל.

4. כמה חקלאים חברים כיום בארגון לחקלאות ביולוגית-אורגנית?

באיזה מקומות בארץ היא מתרכזת במיוחד?

חברים בארגון קרוב ל – 420 מגדלים, הפרושים על פני כל הארץ, מדן בצפון ועד נאות סמדר בדרום. המגדלים מתרכזים בעיקר באזורי הצפון והדרום, היות שאזור המרכז צפוף יותר מבחינת ריסוסי אוויר ומקורות זיהום אחרים.

5. מהם מקורות המימון לפעילות הארגון?

מקורות המימון הם ממיסי חבר של החברים בארגון ותמיכה ממועצות הייצור, משרד החקלאות למחקר ולהדרכה.

6. מהו סל המוצרים של החקלאות הביולוגית-אורגנית בישראל?

בסל המוצרים כל סוגי הירקות, הפירות הטריים, מוצרי חלב, ביצים, בשר עוף ומוצרים מעובדים שונים.

7. האם התוצרת מיועדת לשוק מקומי או ליצוא? באילו היקפים?

רוב-רובה של התוצרת מיועד ליצוא. בעולם המערבי יש יותר דרישה ומודעות למוצרים אלה מאשר בארץ. ההיקפים של כל מוצר נעים ממאות טונות בודדות ועד כמה אלפי טונות, על-פי הדרישה בחו”ל.

8. מהם המוצרים המבוקשים יותר בארץ? ובשוקי היצוא?

המוצרים המבוקשים ביותר בארץ הם: מוצרי הסלט, פירות, כמו תפוחים, הדרים ובננות, וביצים. המבוקשים ביותר ביצוא הם: גזר, תפוחי-אדמה, עגבניות, בננות, אבוקדו, הדרים ומוצרי הדרים. גם הביקוש למוצרים מעובדים הולך ומתרחב.

9. כיצד נהייה בטוחים שהמוצרים אכן אורגניים?

בשוק המקומי וביצוא למדינות שאינן באירופה, הפיקוח הוא של חברת “אגריאור”, חברת פיקוח שהוקמה ע”י הארגון וע”י עמותת הצרכנים האורגניים. ביצוא לאירופה הפיקוח הוא של משרד החקלאות. הארגון פועל ע”מ שמשרד החקלאות יסמיך את חברת “אגריאור” ע”מ שיעשה את הפיקוח עבורו.

10. מה נדרש ממגדל המעונין להתחיל לגדל בשיטה זו ולהשתלב בפעילות הארגון? האם הוא יכול לגדל בו זמנית גם מוצרים בחקלאות קונבציונלית?

מהמגדל נדרשת יכולת ייצור, שטח שמרוחק דיו ממקורות זיהום (כמו ריסוס אוויר או קרקע), ידע ברמה של קורס יסודות ונכונות לקבל עליו את תקני החקלאות האורגנית. הארגון מעודד את המגדל להסב את כל שטחו לגידולים ביולוגיים-אורגניים, אבל בארגון מודעים שלא ניתן לבצע זאת בבת-אחת. בכל מקרה חל איסור על גידול מוצר זהה בשיטה האורגנית ובדרך הקונבנציונאלית באותו משק.

11. האם היית מגדיר את המוצרים כבריאים יותר?

כן, הרבה יותר, המוצרים אינם תרופה או תכשיר המונע מחלות, אולם לניזון מהם מובטח שאין בהם שאריות רעלים.

12. האם ניתן להגדיר את קהל היעד של צרכני מוצרים אלה בארץ ובחו”ל?

המשותף לכל הצרכנים של מוצרים אלה הוא מודעות גבוהה לבריאותם, ומספרם של אלה בעולם הולך וגדל, בעמים שונים, בכל הגילאים.

אהבתם? שתפו עם חבריכם

INULIN

בריאים לחיים המפתח
,ימים ולאריכות יותר
,לכולם ממליץ FDA
ויצמן במכון חוקרים
...ממליצים העולם וברחבי בטכניון

לפרטים נוספים