חיפוש באתר
Generic filters
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in excerpt

חלק מהתרופות הפסיכיאטריות גורמות לסוכרת

אהבתם? שתפו עם חבריכם

חלק מהתרופות הפסיכיאטריות גורמות לסוכרת
ומחלות מטבוליות אחרות

פסיכיאטרים חוששים מפני התפתחות סוכרת ומחלות מטבוליות נוספות, כתוצאה משימוש בחלק מן התרופות האנטי-פסיכוטיות מהדור החדש, סוג זה של תרופות, המכונה תרופות אטיפיות, ידוע כבעל פחות תופעות לוואי קשות (מוטוריות ואחרות) מאשר הדור הישן של התרופות לטיפול בסכיזופרניה. מדובר על תרופות מן הפופולריות ביותר בקרב פסיכיאטרים. ממצאים אלה עולים מסקר שנערך בארה”ב (בסקר השתתפו 300 פסיכיאטרים מכל רחבי ארה”ב שנבחרו באקראי, המטפלים מדי שבוע לפחות בשמונה חולי סכיזופרניה שונים) ואשר פורסם בכנס השנתי של איגוד הפסיכיאטרים האמריקני (American Psychiatric Association),

“רבים מן הסיבוכים המטבוליים, שאינם מזוהים על ידי פסיכיאטרים, מסכנים מאד את בריאות הסובלים מהם”, אומר ד”ר ג`ון ניוקמר, פרופסור שותף לפסיכיאטריה בבית הספר האוניברסיטאי לרפואה של אוניברסיטת וושינגטון, “בחלק מן המקרים עלולים סיבוכים אלה להגדיל את הסיכון בקרב חולי סכיזופרניה למחלות לב וכלי דם, ואף למוות “.

מהסקר עולה כי:
· כמחצית מן הפסיכיאטרים מכירים בכך שסוכרת ועלייה במשקל עשויים לנבוע משימוש בחלק מתרופות הדור החדש.
· יותר משני שלישים מהפסיכיאטרים חוששים מהתפתחות סוכרת כתוצאה מנטילת תרופות אנטי-פסיכוטיות מסוימות לטיפול בסכיזופרניה.
· כ-90% מהפסיכיאטרים מוצאים שתרופות מהדור החדש לטיפול בסכיזופרניה נבדלות במידת השפעתם לרעה על הפעילות המטבולית בגוף.
פחות מ-5% מן הפסיכיאטרים שהשתתפו בסקר הצהירו בסקר כי הם מודעים לעובדה שתסמונת מטבולית וקטואסידוזיס סוכרתי אקוטי (סיבוך מסכן חיים של סוכרת)
· הם סיכונים הקשורים לשימוש בתרופות אנטי-פסיכוטיות מסויימות.
· למרות שכשלושה מתוך כל ארבעה פסיכיאטרים שהשתתפו בסקר הכירו בקשר בין סיבוכים מטבוליים לבין טיפולים תרופתיים מסוימים, רק 28% מן הפסיכיאטרים הצהירו שאינם שוקלים את הטיפולים הנ”ל כאפשרות טיפול ראשונה.

“מתוצאות הסקר עולה כי רוב הפסיכיאטרים מוצאים כי תרופות אלו נושאות עמן סיכון רב יותר לסוכרת ולמחלות מטבוליות, מאשר תרופות אחרות”, אומר ד”ר הנרי נסרללה, פרופסור לפסיכיאטריה ולנוירולוגיה ודיקן שותף בקולג` לרפואה של סינסינטי. “חיוני שפסיכיאטרים ישקלו נושאים מטבוליים-בריאותיים אלה, לפני שהם בוחרים טיפול תרופתי עבור מטופליהם”.

“לקהילה הפסיכיאטרית צריכה להיות מערכת ברורה של קווים מנחים מבוססי ראיות לגבי הנושא המטבולי בטיפול בסכיזופרניה”, אומר ד”ר פ. מורלי דוראיסוואמי, ראש המחלקה לפסיכיאטריה ביולוגית, במחלקה לפסיכיאטריה של אוניברסיטת דיוק, “בינתיים, חשוב שפסיכיאטרים יתעדכנו באופן שוטף מתוך הספרות המקצועית”.

אהבתם? שתפו עם חבריכם

ראיתם משהו בכתבה שמעניין אתכם, רוצים מידע נוסף? רשמו את המייל שלכם כאן למטה או שלחו אלינו פנייה - לחצו כאן לפנייה

  בעצם פנייתך והרשמתך אלינו אתה מאשר בזאת כי אתה מסכים למדיניות הפרטיות שלנו ואתה מסכים לקבל מאיתנו דברי דואר כולל שיווק ופרסום. תמיד תוכל להסיר את עצמך מרשימת הדיוור או ע"י פנייה אלינו או ע"י על לחיצה על הקישור הסרה מרשימת הדיוור אשר נמצא בתחתית כל מייל שיישלח אליך. למדיניות פרטיות לחץ כאן. אם אינך מסכים אנא אל תירשם אלינו, תודה.

  INULIN

  בריאים לחיים המפתח
  ,ימים ולאריכות יותר
  ,לכולם ממליץ FDA
  ויצמן במכון חוקרים
  ...ממליצים העולם וברחבי בטכניון

  לפרטים נוספים