חיפוש באתר
Generic filters
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in excerpt

חלום, הטכניקה לזכירת חלום וכיצד לפרש אותו

אהבתם? שתפו עם חבריכם

חלום

אימרה אינדיאנית עתיקה אומרת : “האדם חולם על מנת לראות יותר טוב”.

זמן רב אני נושאת אימרה זו בתוכי ותוהה כל פעם מחדש, עד כמה קצר וחכם ונכון! מסקנה שהסקתי אחרי “שביליתי” זמן רב בלימודים לקראת הבנה כלשהי של המערכת הנקראת אדם. והחלום חלק ממנו. ואי אפשר בלעדיו, למען בריאות טובה.

על קצה המזלג אני רוצה לחלק אתכם הבנה זו הקשורה בחלום.

החלום האישי, לא זה שאתם חולמים בהקיץ, כמו למשל זכייה ב- 21 מיליון בלוטו….. כוונתי לחלום ממש. זה שאתם חולמים בלילה. כשאתם מתעוררים בבוקר ואתם יודעים שחלמתם ולא זוכרים מה. אז ראשית כל, טכניקה על מנת לזכור חלום, אחד או שניים, לא את כולם. כי לאורך שעות השינה אנחנו חולמים אין ספור חלומות.

הטכניקה לזכירת חלום:
הכינו בלילה לקראת שינה, נייר ועט ליד המיטה. כאשר אתם מניחים את הנייר והעט, אתם אומרים לעצמכם בקול רם: אני אזכור את חלומותיי, כשאתעורר. משמע מצהירים על הכוונה. תת המודע שלכם ירשום זאת. כי הוא בעיקר פעיל בעת חלום. (שימו לב, אמרתי תת המודע ולא הלא מודע. בין המודע והתת מודע יש תנועה מתמדת. אנחנו מעלים דברים ומורידים דברים אין ספור פעמים במשך תפקודינו היום יומי.)
לאחר השינה, כאשר מתעוררים בבוקר, לפני שזזים, לפני שמניעים אפילו את הראש, עם העיניים חצי סגורות, לוקחים את הנייר והעט ורושמים את החלום, ברצף שהוא יוצא. גם אם זה נראה חסר כל היגיון. גם אם זה נראה לא מקושר, לא מובן, סתם מילים. אחרי פעמיים, שלוש, תהיו כבר מיומנים לזכור אי אלו מחלומותיכם בשלמותם, ולרשום אותם ברצף סיפורי.

עכשיו אל שלב הניתוח. כל אחד יכול לנתח רק לעצמו את חלומותיו. אין איש יכול לנתח חלום בעבור אחר.(פרט לפסיכולוגים מקצועיים אשר מיומנותם לניתוח חלומות). ויסלחו לי הידעונים והמפרשים למיניהם, אני לא מאמינה להם. כי מאחר והחלום שלי מבטא אותי, כיצד אדם שאינו מכיר אותי יכול לפרש בעבורי את חלומי?

זה נכון שישנם חלומות אוניברסליים כמו למשל: מי לא חלם שהוא עף? מי לא חלם שאיבד את דרכו? מי לא חלם שאדם יקר מת והתעורר בבהלה?
אבל הפרוש לחלום האישי איננו בשום אופן אוניברסלי. כי מעוף, יש לו פרוש שונה בעבור כל אחד ואחד. למשל: אחד עף ונהנה מתחושת ההתנתקות מהקרקע. אחר עף ונהנה מהמבט מלמעלה על כולם . אחר עף ונהנה מן ההרגשה של הקלילות, ועוד כהנה וכהנה.
אחד שאיבד את דרכו חש חרדה נוראה, ואחר שאיבד את דרכו נהנה מן האפשרות לגלות נופים אחרים.

אז לפי הפרושים השונים שהבאתי עד כאן, אתם כבר מבינים היכן החוויה האישית מאד, של כל אחד במציאות שלו, עוררה תחושה, הרגשה מסוימת בתוך התת מודע. תת המודע הביא את החוויה שוב אל החלום, בצורה סמלית.
כמו שבשפה המדוברת אנחנו משתמשים בסמלים, לדוגמא: תרים אלי טלפון?! תקפוץ לביקור?! אני ממש מתפוצץ מכעס?! כך גם שפת החלום משתמשת בסמלים. ואין כמו אתה להבין ולפרש את הסמלים שתת המודע שלך מדבר אליך.
הפרוש האישי הוא המפתח להבנת החלום. אם חלמת על מעוף, תשאל את עצמך מה זה מעוף בעבורך? איך אתה מרגיש במעוף? מה בתקופה האחרונה בחייך הביא אותך לאותה התחושה, הרגשה, שחלום המעוף הביא אותך? ובעצם מה תת המודע שלך רוצה להגיד לך כאשר הוא משתמש בסמל כזה או אחר מתוכך? לפעמים הפרוש מביא גם תשובה או פתרון לשאלה שהמונחת מזמן בתוכך.

זה מעניין, מסקרן ומלמד הרבה על עצמנו. אם קשה לך לפענח וזה חשוב, פנה לאדם מיומן שיעזור לך לפענח את עצמך.

שלכם, אניטה

אהבתם? שתפו עם חבריכם

ראיתם משהו בכתבה שמעניין אתכם, רוצים מידע נוסף? רשמו את המייל שלכם כאן למטה או שלחו אלינו פנייה - לחצו כאן לפנייה

  בעצם פנייתך והרשמתך אלינו אתה מאשר בזאת כי אתה מסכים למדיניות הפרטיות שלנו ואתה מסכים לקבל מאיתנו דברי דואר כולל שיווק ופרסום. תמיד תוכל להסיר את עצמך מרשימת הדיוור או ע"י פנייה אלינו או ע"י על לחיצה על הקישור הסרה מרשימת הדיוור אשר נמצא בתחתית כל מייל שיישלח אליך. למדיניות פרטיות לחץ כאן. אם אינך מסכים אנא אל תירשם אלינו, תודה.

  INULIN

  בריאים לחיים המפתח
  ,ימים ולאריכות יותר
  ,לכולם ממליץ FDA
  ויצמן במכון חוקרים
  ...ממליצים העולם וברחבי בטכניון

  לפרטים נוספים