חיפוש באתר
Generic filters
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in excerpt

חלבונים

אהבתם? שתפו עם חבריכם

חלבונים


 


החלבונים הם תרכובות אורגניות מורכבות. המבנה הבסיסי של החלבון הוא שרשרת של חומצות אמינו.

כל תא בגוף האדם מכיל חלבון. חלבון הינו החלק העיקרי של העור, השרירים, האיברים והבלוטות, וכן חלבון נמצא גם בכל נוזלי גוף, למעט מיצי מרה ושתן.

הגוף זקוק לחלבונים על מנת לבנות ולחדש את הרקמות השונות, התאים השונים בגוף, החלבונים הם אלו המובילים את המזון והחמצן במערכת הדם לתאים ובחזרה, הם אחראים על חילוף החומרים ודואגים להפוך את המזון לאנרגיה.


 


דיאטה מאוזנת ובריאה חייבת לכלול כ- 15% חלבונים.


 


חלבונים – מקור לחלבונים


החלבונים הנמצאים בבשר, עוף, מוצרי חלב, ביצים ודגים נקראים חלבונים מלאים, והם מכילים חומצות אמינו החיוניות לתפקוד גופינו ואשר גופינו בחלקם אינו מסוגל לייצר וחוסר בהן עלול לגרום לשיבוש תהליכים בגוף ולמחלות שונות.


לעומת החלבונים המלאים, חלבונים הנמצאים בצמחים כגון שעועית, אפונה, אגוזים, זרעים וגרעינים חסרים בדרך כלל חלק מחומצות האמינו ולכן רצוי לצרוך חלבונים גם ממזון מן החי, אולם רצוי להקפיד על בשר רזה, עוף ללא העור ומוצרי חלב דלי שומן.


 


פולי סויה – פולי סויה להבדיל מצמחים אחרים, גם מכילים את כל חומצות האמינו אולם ממחקרים אחרונים שנערכו בעולם, מסיבות שונות, לא מומלץ לצרוך יותר מדי סויה.לצמחונים מומלץ להתייעץ עם מומחה על מנת לאזן את הדיאטה כדי לקבל תזונה מאוזנת ובריאה.


 

אהבתם? שתפו עם חבריכם

INULIN

בריאים לחיים המפתח
,ימים ולאריכות יותר
,לכולם ממליץ FDA
ויצמן במכון חוקרים
...ממליצים העולם וברחבי בטכניון

לפרטים נוספים