חיפוש באתר
Generic filters
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in excerpt

חיסון מחומש

חיסון מחומש

אהבתם? שתפו עם חבריכם

שאלה: בתי בת החמישה חודשים אמורה לקבל מחומשת בפעם השלישית, בגיל חצי שנה. לאחרונה נחרדתי ממחקרים חדשים שמוכיחים כי אולי יש קשר בין הכספית שבחיסונים לאוטיזם. האם זה נכון? והאם אני יכולה לוותר על החיסון השלישי לאחר שהיא כבר קיבלה שניים?

תשובה: שלום סימונה!
את נמצאת בין שתי חששות. מצד אחד איום של כל המחלות שהמחומשת אמורה למנוע מצד שני סכנת האוטיזם.
אסור לי לייעץ לך באופן ישיר ולומר לך מה לעשות. אני יכול רק להביע את דעתי בפניך ואת צריכה להחליט. עד כמה שאני שמעתי דווקא החיסון נגד אדמת חצבת וחזרת כשהוא ניתן יחד עלול לגרום לתופעה זו. אבל החיסון המחומש אינו סביר, מפני שהוא מציג לגוף בו זמנית 5 מחלות קשות שונות שלא באות בטבע אף פעם יחדיו. כאשר הגוף צריך לבנות בבת אחת נוגדנים נגד חמש, התוצאות עלולות להיות לא משוערות מראש.
אני אישית הייתי דוחה את הטטנוס למשל ואת הדיפטריה. גם השעלת אינה קריטית מפני שהיא חיידקית ואפשר למתן אותה מאד עם אנטיביוטיקה. את שתי האחרות שזה דלקת קרום המוח וצהבת הייתי נותן כל אחת לחוד בהפרש זמנים גדול.

אהבתם? שתפו עם חבריכם

ראיתם משהו בכתבה שמעניין אתכם, רוצים מידע נוסף? רשמו את המייל שלכם כאן למטה או שלחו אלינו פנייה - לחצו כאן לפנייה

  בעצם שימושך בכלי כלשהו באתר טבעלייף כולל מחשבון הקלוריות וכולל פנייתך והרשמתך אלינו אתה מאשר בזאת כי אתה מסכים למדיניות הפרטיות שלנו ואתה מסכים לקבל מאיתנו דברי דואר כולל שיווק ופרסום. תמיד תוכל להסיר את עצמך מרשימת הדיוור או ע"י פנייה אלינו או ע"י על לחיצה על הקישור הסרה מרשימת הדיוור אשר נמצא בתחתית כל מייל שיישלח אליך. למדיניות פרטיות לחץ כאן. אם אינך מסכים אנא אל תירשם אלינו, תודה.

  No Comments

  Sorry, the comment form is closed at this time.

  INULIN

  בריאים לחיים המפתח
  ,ימים ולאריכות יותר
  ,לכולם ממליץ FDA
  ויצמן במכון חוקרים
  ...ממליצים העולם וברחבי בטכניון

  לפרטים נוספים