חיפוש באתר
Generic filters
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in excerpt

חיי מין בגיל הזהב

חיי מין בגיל הזהב

אהבתם? שתפו עם חבריכם

שאלה: אני בן 75 וזוגתי בת 72. אנו נשואים 52 שנים. חיי הנישואין שלנו טובים, יחסינו עם הילדים והנכדים מצוינים, הבריאות טובה, אך יש בעיה אחת: אני מאוד מעוניין ביחסי מין עם אשתי אך היא אינה מפגינה יותר עניין. לרוב היא טוענת שפשוט אין לה חשק, ואם כבר יש מצב אינטימי בינינו היא מגיבה בקוצר רוח בולט, המוציא לי את הרוח מהמפרשים. ניסיתי לשוחח עם אשתי בנושא אך היא התחמקה באלגנטיות. למעשה, על מין אף פעם לא דיברנו באופן גלוי. אין לי במי להיוועץ, אני מתבייש להעלות את הנושא בפני חברים ובעצם בפני כל אחד אחר. את הסיפוק המיני אני שואב מאוננות אך איני מסתפק בכך. אני מרגיש חוסר שביעות רצון המקשה מבחינתי על מערכת היחסים בינינו.

תשובה: אם טרחת להעתיק את שאלתך מאתר `מיניות` אעתיק לכאן גם את תשובתי:

הנושא שהעלית כאוב וטעון. אצל רבים עדיין קיים המיתוס שמיניות אינה עניין לבני גיל הזהב. זו תפיסה צרה העשויה לדכא את העניין המיני בגיל המבוגר. בשנים האחרונות חל שינוי קיצוני בגישה לנושא המין בגיל המבוגר. הצטבר ידע רב בתחומי הרפואה והפסיכולוגיה, אך נוקשות הגישה הישנה מקשה עלינו להסתגל לשינויים אלה.

חשוב לשרש את התפיסה כי מין נוגע רק לפן הגופני. המיניות היא אמצעי לחיזוק אהבה, חום ואינטימיות ובעלת השפעה מכרעת על הבריאות הגופנית והנפשית. מכאן, שמיניות אי אפשר לאבד. ברור, כי בגילאים מתקדמים חלים שינויים, הן פיזיולוגיים והן נפשיים, שההסתגלות אליהם עשויה להיות כרוכה בשינוי הרגלי החיים בכל התחומים: אכילה, התנהגות וגם התנהגות מינית. ישנן סיבות מספר לירידה בתשוקה אצל האישה, כמו יחס שלילי של החברה למיניות בגיל זה, ירידה בדימוי הגוף, שינויים פיזיולוגיים דוגמת יובש בנרתיק העשוי לגרום לכאב בשעת קיום היחסים ועוד. אם קיימת בעיה מצד האישה לדבר על כך עלול בן הזוג להסיק כי אשתו אבדה את החשק המיני. אצל הגבר המבוגר חלה האטה בתגובה לגירוי, המצריכה זמן רב יותר לגירוי המיני. כמוכן ישנה החלשות בעוצמת הזקפה. גם כאן צריך הגבר לשתף את זוגתו בכדי שתדע מהם השינויים שחלו אצלו.

תפיסות שמרניות של בני הזוג עלולות להקשות על מיניות טובה. יש נשים המסרבות לגעת באברים האינטימיים של הגבר מטעמי חינוך ומוסר. מצד שני יש גברים המאמינים כי הזקפה צריכה להגיע באופן ספונטני ללא עזרה חיצונית. שיחה בין בני הזוג עשויה בהחלט לעזור. עצתי לכם ליצור גמישות ופתיחות ביחסיכם בכדי שתוכלו לפצות על השינויים הללו וזאת על ידי שינוי הרגלי הגירוי והעינוג. רצוי להקדיש זמן רב יותר לליטופים, ליצור אווירה מיוחדת כיד הדמיון הטובה ובעיקר להיות קשובים לצורכי בן הזוג ולסייע זה לזה בהתאם לצורך.

דווקא בגיל המבוגר צצים יתרונות בתחום האינטימי, שבגיל הצעיר לא תמיד היו קיימים: יש יותר זמן פנוי, אין מחזור חודשי, יותר פרטיות לאחר עזיבת הילדים. : מערכת יחסים טובה מביאה לניצול יתרונות אלו. הסטטיסטיקה מציינת כי כ 90% מבני הגיל המבוגר וכ- %75 מבנות הגיל המבוגר עדיין מעוניינים בחיי המין.

במידה – ולאחר ששוחחתם בנושא – עדיין מתעוררים קשיים, תוכלו לפנות לאנשי המקצוע במרפאה לייעוץ מיני המשלבת בעלי מקצוע מכל תחומי הקשת הטיפולית: פסיכולוגיה, סקסולוגיה, גינקולוגיה, אורולוגיה וטיפול זוגי וסביר שתצליחו לשפר במידה משמעותית את חיי המין שלכם.
אם אינך מצליח ליישם את כל שהמלצתי בכוחות עצמך – אתה מוזמן להתייעץ ולתאם אתי בתל אביב בטל` 03-6912401 אחה”צ ובערב, גם בשבת.
אשמח לעזור לך,
ד”ר אילן בירן, פסיכוסקסולוג בכיר
מנהל מרכז `מיניות`
info@sexuality.co.il

אהבתם? שתפו עם חבריכם

ראיתם משהו בכתבה שמעניין אתכם, רוצים מידע נוסף? רשמו את המייל שלכם כאן למטה או שלחו אלינו פנייה - לחצו כאן לפנייה

  בעצם פנייתך והרשמתך אלינו אתה מאשר בזאת כי אתה מסכים למדיניות הפרטיות שלנו ואתה מסכים לקבל מאיתנו דברי דואר כולל שיווק ופרסום. תמיד תוכל להסיר את עצמך מרשימת הדיוור או ע"י פנייה אלינו או ע"י על לחיצה על הקישור הסרה מרשימת הדיוור אשר נמצא בתחתית כל מייל שיישלח אליך. למדיניות פרטיות לחץ כאן. אם אינך מסכים אנא אל תירשם אלינו, תודה.

  No Comments

  Sorry, the comment form is closed at this time.

  INULIN

  בריאים לחיים המפתח
  ,ימים ולאריכות יותר
  ,לכולם ממליץ FDA
  ויצמן במכון חוקרים
  ...ממליצים העולם וברחבי בטכניון

  לפרטים נוספים