חיפוש באתר
Generic filters
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in excerpt

חומרי הזרקה למילוי קמטים

אהבתם? שתפו עם חבריכם

חומרי הזרקה למילוי קמטים

סקירת השוואה בין החומרים השונים

לפני שתקראו על החומרים השונים ברצוני לציין בפניכם שלאור הודעות בספרות הרפואית ולאור הניסיון האישי המצטבר שלי, הגעתי למסקנה שאין למעשה חומר שהינו ב- 100% בטוח מכל הבחינות. עם זאת, הביו- אלקמיד מראה כיום שהוא יכול להיכנס לקטגוריה של “כמעט בטוח לגמרי” שכן הוא החומר היחיד שלמרות מחקר מכוון, לא נמצאה כל עדות אנטומית-פתולוגית שהגוף מזהה בביו-אלקמיד, גוף זר.

שאר החומרים, פרט לשומן עצמי, מזוהים על ידי הגוף כגוף זר ולכן הגוף מגיב כלפיהם כלומר, לפעמים הגוף סופג אותם לגמרי כמו במקרה של קולגן, חומצה ההיאלורונית או חומצות החלב המעובדת ולפעמים, הגוף מזהה אותם כגוף זר ויוצר סביבם קפסולה קטנה כמו במקרה של ארטיקול או קפסולה גדולה כמו במקרה של סיליקון. לגבי השומן העצמי, כרעיון, זהו רעיון מצוין, הלוואי שהיה עובד כל הזמן. המצב לאשורו הוא שספיגת השומן לא צפויה, לא אחידה ולפעמים הכל נספג בשלמות.

על כן, מה שנשאר כיום הוא הביו-אלקמיד. חסרונו הגדול הוא שהוא אינו מתאים למילוי חריצי הבעה עדינים בשפה העליונה או בצידי הפה. יתרונו הגדול הוא בזה שהוא מתאים מאד לעיבוי שפתיים ולמילוי פגמים או חריצים הבעה עמוקים. ולא פחות חשוב, הביו-אלקמיד לא נספג מהמקום, לא נודד, לא מעורר תגובות אלרגיות והינו רך כמו הרקמה החיה.

להלן החומרים:

ביו-אלקמיד
עיבוי ותיקון צורת השפתיים. מילוי קפלים בצידי האף, בין הגבות, מילוי לחיים, הגדלת סנטר, הבלטת פטמות שקועות ותיקון דפקטים במקומות שונים כולל באף אחרי ניתוח אף לא מוצלח. תוצאה קבועה ויציבה. לא אלרגני. ניתן לבנות איתו בהדרגה מילוי לדפקטים במקומות שונים בגוף. ניתן להסרה. חסרונו ש לא מתאים לקימטוטים קטנים, כן מתאים לקמטים בינוניים. יש צורך בהרדמת מקום ההזרקה. לעתים יש שטפי דם באזור ההזרקה הנעלמים תוך עד כשבועיים. הרכב החומר פולי-אלקיל-אימיד. מחזיק לתקופה של שנים רבות, למעשה לתמיד.

ארטיקול
מילוי קמטי הבעה של גיל באזורים שונים ועיבוי שפתיים. די מיושן. יכול לייצר גרנולומות. (גושים קשים מתחת לעור). אפשר לקבל אפקט ממושך אחרי מספר הזרקות חוזרות. טסט כמו בקולגן. לאחר זמן מה יכולים להתפתח גושים קטנים הנמושים כגרגירים מתחת לעור.(גרנולומות). החומר מורכב ממיקרו-ספירות של החומר polymethyl methacrylate (PMMA) המצויות בתרחיף בתמיסה המורכבת מקולגן ומחומר להרדמה מקומית בשם לידוקאין. מיועד לתקופה של בין שלוש לארבע שנים במקרה הטוב. מיושן מאוד.

הילאפורם, ניו-פיל, פרלן, רסטלן, פיין-ליינס
מילוי קמטים ועיבוי שפתיים. יכול לייצר גרנולומות. (גושים קשים מתחת לעור). אפקט זמני למי שאיננו רוצה שינוי קבוע. נספג מהר. לעתים מפתח גושים תת-עוריים המצריכים זריקות קורטיזון לשם העלמתם. (גרנולומות). הרכב החומר: הילאפורם, פרלן, רסטלן פינליינס, כולם על בסיס חומצה היאלורונית. ניו-פיל: חומר על בסיס חומצת חלב. ניסיון שלי עם ניופיל – טוב עד כחצי שנה. אני אישית הפסקתי להשתמש בחומרים הללו.

סליקון
מאד לא מומלץ ואפילו מסוכן. לדעתי זהו פשע להזריק סיליקון נוזלי לגוף. הסיליקונומה שהינה גוש נוקשה היכול להתפתח אחרי הזרקת סיליקון, מאד קשה לטיפול.
חסרונו של הסיליקון:
(א). הוא יוצר גם אחרי שנים רבות אצל כ- 10% מהמוזרקים גושים גידוליים נוקשים הנקראים סיליקונומה. אלה הינם קשים מאד לטיפול.
(ב). ברוב המוזרקים, החומר נודד ממקום ההזרקה ועובר לטחול, לכבד ויש אפילו עבודות המראות נוכחות במח.
הרכב החומר המוזרק – Poly Methyl Silocsan זהו חומר המחזיק מעמד בגוף שנים רבות מאד.
המלצה: מאוד לא מומלץ ובמרבית הארצות הנאורות חל איסור להשתמש בו. (עד שלא רואים את הנזק לא מאמינים כמה זה מסוכן).

קולגן – כבר לא מתאים לשום דבר, מיושן, עבר זמנו. היה חומר המילוי הראשון. משמעות היסטורית בלבד. יש צורך בטסט לאיבחון אלרגיה לחומר, נעלם מהר, הרכב החומר חלבון מופק מפרות. מחזיק תקופה של בין חודשיים לששה חודשים.

שומן עצמי
למילוי קמטים עמוקים מאד. מדובר בשתל עצמי. אשרי המאמין שישנה קליטה קבועה. תוצאה קצרת מועד. לעתים דלקת מקומית הנמשכת זמן ממושך. נסיגה לא אחידה של החומר המוזרק. הרכב החומר הוא שומן הנשאב מאזור שומני בגוף המטופל. מחזיק לא יותר משלושה חודשים.

בוטוקס
רעלן הבוטוקס משתק את הקשר בין העצב לשריר. ניתן להשתמש בו להעלמת קמטי רוחב במצח, קמטי אורך בין הגבות, חריצי המניפה בצידי העיניים. שיתוק תוך 2-3 ימים של האזור המוזרק. צריך לחזור על ההזרקה כל 3-4 חודשים. אם מזריקים בכמה מקומות ביחד, המראה המתקבל דומה למראה של פסל חסר הבעה. אפשר לקבל שיתוק זמני של הגבות. הרכב החומר הוא רעלן המופק מחיידק הקלוסטרידיום בוטולינום. מחזיק בין כחודשיים וחצי ועד מקסימום 5.

דיספורט
דומה לבוטוקס. יותר מרוכז מבוטוקס. מיועד להזרקה בשירים גדולים ומכווצים. יש המשתמשים בו במיהול נכון במקום הבוטוקס. האפקט דומה לבוטוקס. הרכב החומר הוא בוטולינום נוירו-טוקסין מסוג A. דומה לבוטוקס. מאושר בעיקר לטיפולים ולצרכים נוירולוגיים. אני לא משתמש בו.

אתם מוזמנים לשאול אותי שאלות כאן במרפאתי בטבעלייף ואענה בחפץ לב.
לחצו כאן למרפאה

בברכה, ד”ר חיים אשכנזי

אהבתם? שתפו עם חבריכם

ראיתם משהו בכתבה שמעניין אתכם, רוצים מידע נוסף? רשמו את המייל שלכם כאן למטה או שלחו אלינו פנייה - לחצו כאן לפנייה

  בעצם פנייתך והרשמתך אלינו אתה מאשר בזאת כי אתה מסכים למדיניות הפרטיות שלנו ואתה מסכים לקבל מאיתנו דברי דואר כולל שיווק ופרסום. תמיד תוכל להסיר את עצמך מרשימת הדיוור או ע"י פנייה אלינו או ע"י על לחיצה על הקישור הסרה מרשימת הדיוור אשר נמצא בתחתית כל מייל שיישלח אליך. למדיניות פרטיות לחץ כאן. אם אינך מסכים אנא אל תירשם אלינו, תודה.

  INULIN

  בריאים לחיים המפתח
  ,ימים ולאריכות יותר
  ,לכולם ממליץ FDA
  ויצמן במכון חוקרים
  ...ממליצים העולם וברחבי בטכניון

  לפרטים נוספים