חיפוש באתר
Generic filters
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in excerpt

חולי אלצהיימר ומיצוי עץ הגינקו

אהבתם? שתפו עם חבריכם

חולי אלצהיימר זוכרים יותר עם מיצוי עץ הגינקו

ניסוי מדעי אישר מה שתומכים רבים של רפואת צמחים האמינו במשך שנים: מיצוי של העץ גינקו בילובה (GINGKO BILOBA) יכול לסייע בייצוב ואף בשיפור זיכרון של חולים במחלת אלצהיימר.

אף כי השיפורים אשר נמצאו בניסוי ארוך טווח זה היו צנועים, רבים מהם היו מובהקים דיים כדי שהמטפלים בחולים במשך המחקר יבחינו בהם, על פי חוקרים ממספר מוסדות בארה”ב.

בעוד שאצל 27% מחולי האלצהיימר נתגלה שיפור של ארבע נקודות או יותר במבחן קוגניטיבי סטנדרטי, רק אצל 14% מאלה שקיבלו תרופות דמה (פלצבו) נתגלו תוצאות כאלה. לפי הערכות שמטפלים, נמצא שיפור אצל 37% מן החולים שהשתמשו בגינקו, לעומת 23% בלבד מתוך אלו שקיבלו תרופות דמה. דו”ח המחקר הופיע ב – JOURNAL OF THE AMERICAN MEDICAL ASSOCIATION

המחקר מעלה יותר שאלות מאשר מציג תשובות”, אמר ד”ר פייר לה-באר, הבכיר ממחברי המחקר.
לא ברור האם התרכובת עוזרת בשיפור זרימת הדם במוח או שמא השפעתה רק מונעת נזק לתאי המוח. המחקר הוא הניסוי הקליני הראשון בחומר זה בצפון אמריקה, אם כי נעשו כמה מחקרים בגרמניה, שם אושרה לאחרונה התמצית לטיפול ב – DEMENTIA אומר ד”ר לה-באר, פסיכיאטר במכון למחקר רפואי ניו – יורק בטאריטאון, ניו – יורק.

נדיר לראות מחקר רפואי על מוצרים צמחיים, מאחר שאי אפשר להוציא עליהם פטנט, העיר דיוויד צ`פמן, יו”ר ועדת התוספים של אגודת מזון הבריאות הקנדית. ניסויים קליניים לטווח ארוך הם יקרים, והמימון להם בא לעיתים קרובות מחברות התרופות, העשויות להרוויח מכך באם תוכח יעילות התרופה שלהן,
מר צ`פמן, בעל חברת מוצרי מזון בריאות פיוריטי לייף מאקטון, אונטריו, אמר שהוא צפה עלייה מיידית בדרישה למוצר. ד”ר לה-באר ציין כי התרכובת שמחקרו עשויה להיות שונה מתמצית הגינקו שעל מדפי החנויות.

התמצית, על פי שהיא נמכרת בקנדה, עשויה מעלים מיובשים של הגינקו, הידוע גם בשם עץ המיינהר, שמוצאו באסיה והוא נראה לעיתים קרובות לאורך הרחובות בערים גדולות בצפון אמריקה. המוצר הגרמני שבמחקר כלל תמציות לא רק מן העלים אלא גם מן הפירות ומקליפת העץ.

נכון לעכשיו, גינקו מותר למכירה כמזון בקנדה, אך חל איסור לכתוב על תוויות המוצר טענות רפואיות כלשהן, אמרה מישלין הו, ראש חטיבת המידע ל מוצרים בארגון – HEALTH CANADA שבאוטווה.
מוצרי הבריאות היחידים שאפשר להתוות ככאלה הם אלו המיועדים למחלות שהצרכנים יכולים לאבחן בעצמם ואשר חולפות תוך ימים מספר, כמו הצטננות.

כדי שאפשר יהיה למכור את הגינקו כמסייע לזיכרון יש לבדוק אותו מחדש כתרופה, הסבירה הגברת הו. “זהו מצב שאיש מקצוע צריך לאבחן ולעקוב אחריו”. התמצית פורסמה באינטרנט כטיפול באלצהיימר ובמחלות של זרימת דם, אך דוברת אגודת האלצהיימר של קנדה אמרה כי אין לארגון כל סטטיסטיקה לגבי מספר החולים שהשתמשו בה.

המחקר הקיף 309 חולים עם בעיות מתונות עד חמורות באובדן זיכרון כתוצאה מאלצהיימר או DEMENTIA הקשורה בשבץ.
המטופלים במחקר נטלו טבלית של 40 מ”ג בארוחות הבוקר, הצהריים והערב,
סה”כ 120 מ”ג ביום. אנשים בקבוצת הביקורת נטלו טבליות ללא כל מרכיבים פעילים. כשליש מהאנשים דיווחו על תופעות לוואי מתונות, ביניהן בחילה, אך שיעור הופעת הסימפטומים היה כזה שהתגלה בקבוצה שנטלה תרופות דמה.

“מעניין שברפואה הסינית המסורתית, גינקו לא משמש לטיפול בזיכרון”, אמר ד”ר פרד הוי, רופא מטורונטו שעבר גם הכשרה בטיפול בצמחי מרפא סיניים.
“רופאים סינים רושמים גינקו לטיפול בברונכיט ובבעיות נשימה, כמו גם לחיזוק הכליות”, אמר.

אהבתם? שתפו עם חבריכם

INULIN

בריאים לחיים המפתח
,ימים ולאריכות יותר
,לכולם ממליץ FDA
ויצמן במכון חוקרים
...ממליצים העולם וברחבי בטכניון

לפרטים נוספים