חיפוש באתר
Generic filters
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in excerpt

חדש בישראל: מרפאה לשינוי קול אדם

אהבתם? שתפו עם חבריכם

חדש בישראל: מרפאה לשינוי קול אדם

ד”ר משה אגלנדר, מנתח בכיר לניתוחי אף אוזן וגרון, פתח בבית החולים אסותא בתל אביב מרפאה לביצוע שינוי קול. זו הפעם הראשונה בישראל שנפתחת מרפאה מסוג זה, והיא תעמוד לרשות אלה המבקשים לשנות את קולם בשל מגבלות אסתטיות או אחרות. ד”ר אנגלנדר חזר לא מכבר מהשתלמות מיוחדת בלונדון, שם ניתח גברים ונשים המבקשים לשנות את קולם.

“שינוי קול הוא ניתוח אסתטי מתקדם אשר מטרתו היא התאמת הקול לרצון האדם”, אומר ד”ר אגלנדר, “בדומה לניתוחים קוסמטיים אחרים, גם ניתוח לשינוי קול הוא חלק מאותם ניתוחים אסתטיים שאנשים מתחילים לבצע. היום כנראה לא מספיק להיראות טוב, חשוב גם להישמע טוב. לא אחת קורה שבשיחת טלפון למשל אנחנו משוכנעים כי בן שיחנו הוא גבר, ואילו תוך כדי שיחה מסתבר כי מדובר בכלל בגברת. הדבר עובד כמובן גם בכיוון ההפוך. אוכלוסייה נוספת הם הטרנאנסקסואלים, גברים שעברו ניתוח לשינוי מין. אוכלוסייה זו, בנוסף לניתוח שעברו לשינוי המין, מבקשים גם הם לשנות את קולם. במקרה זה קולם עובר שינוי קיצוני ולאחר הניתוח הם נשמעים כנשים”.

איך מתבצע השינוי:
שינוי הקול מתבסס על הליך כירורגי פשוט בו נמתחים או משוחררים מיתרי הקול בדומה לכיוון מיתרי גיטרה. המנתח מבצע פתח קטן בצוואר בסחוס התאירואיד ומפריד את מיתרי הקול ממקום מושבם. גובה הקול נקבע לפי מיקומם המחודש של המיתרים. על מנת להגיע לקול גבוה יותר, הרופא מותח את המיתרים. על מנת לעבות את הקול הוא משחרר אותם. לאחר הניתוח על המנותח להיות במנוחה קולית במשך מספר ימים, ולהימנע מעישון. בתום המנוחה ישנו צורך בתרגילי דיבור.

הקטנת הגרוגרת:
בנוסף לשינוי קול ניתן להקטין את בליטת הגרוגרת בהליך כירורגי נוסף. המטרה, הענקת מראה מעודן יותר. את שני הניתוחים ניתן לבצע בו זמנית והוא מבוקש בקרב אלה המשנים את קולם עקב ניתוח לשינוי מין או בקרב נשים. הפעולה היא אסתטית בלבד ואינה משפיעה על מיתרי הקול. בניתוח המנתח חושף

ומסיר את החלק הגבוה של הסחוס הבולט. לגרוגרת אין שום תפקיד ולכן שינוי הצורה או העלמה שלה, אינה פוגעת בבריאותו של המטופל.

קיימות מספר טכניקות לניתוח שינוי קול, כאשר אורכו נע בין שעתיים לשעתיים וחצי. עלותו נאמדת בכ – 20,000 שקלים כולל שכר מנתח. הניתוח אינו כלול בסל.

לפרטים נוספים ד”ר משה אנגלנדר: 054-492099 / 1800-205-205

אהבתם? שתפו עם חבריכם

INULIN

בריאים לחיים המפתח
,ימים ולאריכות יותר
,לכולם ממליץ FDA
ויצמן במכון חוקרים
...ממליצים העולם וברחבי בטכניון

לפרטים נוספים