חיפוש באתר
Generic filters
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in excerpt

חג השבועות – חג הגבינות

אהבתם? שתפו עם חבריכם

חג השבועות – חג הגבינות

לקראת חג השבועות, אציין מספר טיפים, רעיונות ואפשרויות כיצד לעבור גם את החג הזה בשלום בעניני משקל ובריאות.

ובכן בחג השבועות כידוע, נהוג לאכול מוצרי חלב, דבר אשר יכול להקל עלינו, בניגוד לחגים אחרים, כמובן אם נשתמש במוצרי חלב רזים.

נזכור תמיד, כשאוכלים יותר בערב חג, מקזזים במשך היום שלפני או אחרי, ובמקום לומר אם כבר אז כבר ולקלקל לעצמכם את מצב הרוח ויחד עם זאת להפסיק תוכנית תזונה כזו או אחרת, פשוט לומר לעצמכם שבארוחה הבאה או ביום שלמחרת אוכלים כפי שרציתם מלכתחילה על פי התוכנית ובכך תמנעו משבירת דיאטה והתחלת דיאטה בכל פעם מחדש.

בארוחת חג, אף על פי שיש הרבה אפשרויות ובחירות, עדיין נוהגים בשיטת הצלחת כפי שהמלצתי מספר פעמים בעבר, דבר אשר מאפשר גם לאכול מכל המגוון וגם מצד שני לא לאכול יתר על המידה. (להזכירכם שיטת הצלחת אומרת שעל צלחת אחת מניחים את מוצרי המזון אשר אותם רוצים לאכול באותה ארוחה מבלי להוסיף בסיום הארוחה)

את עוגת הגבינה המסורתית ניתן לאפות על בסיס גבינה רזה ויוגורט במקום שמנת ולאכול אותה במקום ארוחה. לדוגמא פרוסת עוגת גבינה וכוס שתייה יהוו בהחלט תחליף לארוחת ערב באחד מימי החג.
(כמובן שאין בכך אישור לאכול עוגות על בסיס יומיומי ולרזות, אך ורק כפינוק אישי בחג הנוכחי, ובכך להימנע מתחושת הקיפוח ומצד שני להרגיש שלא חיבלתם בתוכנית התזונה.)

את הבלינצ`ס אשר הפך למאכל חג ידוע ניתן לאפות במקום לטגן, אולי הוא פחות טעים מהבלינצ`ס המוכר אך בכך תחסכו הרבה מאד קלוריות ותתרמו רבות לבריאותכם.

את פשטידות הגבינה תכינו על בסיס מוצרי חלב רזים כגון גבינה רזה ויוגורט במקום שמנת חמוצה וגבינה שמנת. פשטידה כזו בלווי סלט ירקות עשיר יכולים להוות ארוחת צהריים מזינה.

בורקס גבינה אף הם מכילים כ- 100 קלוריות ליחידה ועתירי שומן, לכן במידה ולא רוצים לוותר עליהם יש להקפיד לאכול אותם בצרוף לירקות ובמקום ארוחה.
זכרו שבאופן כללי, כאשר אוכלים מאכל מסוג זה רצוי לעשות זאת כתחליף לארוחה ובכך ימנעו רגשות אשם של אכילה עודפת.

לחרוצים שביניכם ניתן להכין בורקס על בסיס קמח מלא ומרגרינה קלה ממולא בגבינה רזה ובכך יוצרים מוצר טעים ובריא להפליא.

– לזכור לשתות 2 כוסות מים לפני כל ארוחה.
– לסיים ארוחה מעט לפני ששבעים, לא כאשר שבעים מדי.
– הרעיון המרכזי בחג הוא בעצם לאכול את מוצרי החלב כארוחה חלבונית המלווה בסלטים ולא בנוסף לארוחות הרגילות ובכך נשמור על איזון קלוריות ואבות מזון.
– מותר לאכול בעצם הכל כבר אמרתי? – רק לזכור לעשות זאת בתבונה, בשיקול דעת נכון ומבלי לקפח את עצמכם.

חג שמח לכולכם,
ד”ר סיגל Ph.D

אהבתם? שתפו עם חבריכם

INULIN

בריאים לחיים המפתח
,ימים ולאריכות יותר
,לכולם ממליץ FDA
ויצמן במכון חוקרים
...ממליצים העולם וברחבי בטכניון

לפרטים נוספים