חיפוש באתר
Generic filters
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in excerpt

זהירות חלב !

אהבתם? שתפו עם חבריכם

זהירות חלב!!!

משחר ילדותנו אנו מורגלים למשקה הלבן הזה ולמוצריו – מעדנים, גבינות, גלידה,שוקו, שוקולד ואין ספור מוצרים אחרים. זה נראה לנו טבעי ביותר שחלק גדול מתזונתנו מבוסס על החלב ולא עולה בדעתנו אחרת.
אולם, בשנים האחרונות, יותר ויותר מחקרים – כולל תורת הרמב”ם לרפואה שהיא לא כל כל חדשה – מראים לנו את התמונה האמיתית ביחס לחלב.

בספרו האמיץ והנוקב מתאר לנו ד”ר אריה אבני תמונה מפחידה ביותר לגבי תוצאות אכילת מוצרי חלב ושתיית חלב. בהסתמך על מחקרים ומאמרים רבים הוא מביא לפנינו עובדות אשר אני מוצאת להן הוכחות בעבודתי עם חולים שפונים אלי לרפואה משלימה לאחר שנואשו מהמערכת הקונבנציונלית.

ד”ר אבני מציין בספר “עזוב ת`עטינים שלי!” את ההשפעות ההרסניות בשימוש בחלב פרה מגיל ינקות:
בנוסף לגורמים התלויים בתורשה וסביבה רגשית הגורם החשוב הנוסף התפתחותו של הילד הוא תזונה.
המזון הנבחר עבור התינוק הוא חלב אמו והנזקים שחלב פרה גורם מהווים חלק נכבד מעבודת המרפאות ובתי החולים שלולא הנזקים האלה היו עובדים בקצב מואט.
נמצא שהחלב פרה גורם לחוסר דם בתינוקות, רגישות לחלב פרה (אלרגיה), ויש קשר בין חלב פרה לסוכרת נעורים.

התופעות האלרגיות נגרמות כתוצאה ממנגנון ההגנה של הגוף שאינו יכול להתמודד עם רעילות מזון שלא נועד לגוף שלנו. תינוקות סובלים מכאבי בטן, בעיות במערכת העיכול, דלקת באוזניים (שאגב, גם הרופאים מפסיקים את צריכת החלב בשל כך – אולם רק לתקופה), כמות אדירה של ליחה מצטברת בגוף שלא יכול להיפטר ממנה וסותמת את מערכת הלימפה ומונעת ממנה לעשות עבודת ניקוי הרעלים בצורה תקינה.

תופעה נוספת המודגשת במיוחד ע”י ד”ר אבני היא דימום תינוקות במעי עקב שתיית חלב פרה, תופעה שחוזרת בגיל מבוגר יותר כדם סמוי בצואה.

והבריחה הגדולה! בריחת הסידן שרופאים מדברים עליה בהרחבה – ובכן, בריחת סידן היא – מחלה של העולם המערבי דווקא אשר במקרר שלו לפחות שני מדפים מאוכלסים בחלב ומוצריו.
כיצד אם כן זה יתכן? מדוע החלב ושאר המוצרים המיוצרים ממנו מועשרים בסידן וניתן לראות זאת בכל פרסומת – “מועשר בסידן” – אם המוצר כל טוב לנו למה צריך להעשיר אותו בסידן נוסף???

בסקר אפידמיולוגי של נשים עם “חוסר עצם” ונשים “בריאות” שבדק מוצרי חלב ותוספי סידן עד 30 שנה קודם הסקר, לא נמצאו הבדלי צריכה בין שתי הקבוצות. המסקנה היא שהישועה לשברים בקשישים אינה טמונה בחלב פרה.

במחקר נוסף נמצא שסוכר הלאקטוז הנמצא בחלב פרה הוא אחד הגורמים לקטארקט – עכירות עדשה בעין. אצל אנשים החסרים את אנזים הלקטאז לפירוק החלב ומרבית מוצריו ובגלל הסבל הנגרם להם במקרה של צריכת חלב לא צורכים חלב – שכיחות הקטראקט נמוכה.
בהשוואות שנעשו במחקרים שונים בעולם נבדקה האפשרות שהגאלקטוז שבחלב הוא הגורם לסרטן.
ונמצא קשר בין שכיחות סרטן השד, השחלות, הערמונית וגידולים אחרים לבין צריכת החלב בעולם המודרני.
אגב, צריכת חלב פרה הינה תופעה מודרנית למדי שלפני כ-150 שנה כמעט ולא היתה קיימת.
החלב נועד לעגל ובדיוק כפי שאף חיה לא תשתה מחלב של חיה אחרת, כך גם על האדם להתרכז במזונות שנועדו להזין את גופו בצורה אופטימלית. הגוף נועד לצמוח ולגדול מאכילת פירות, ירקות, זרעים, דגנים, קטניות ומעט מאוד בשר.

מה כן?
ס ו י ה – אחרי שנים של התייחסות כאל מזון שכולם אהבו לשנוא – הסויה הפכה ליקירת הכינוסים המדעיים. הסויה מכילה חלבון בריכוז הגבוה ביותר בטבע – עד 42% ממשקלה.
השומן הצמחי מהווה 18% והפחמימיות כ-38% ממשקל הסויה. את היתרה מהווים מינרלים, פיטואסטרוגנים וחומרים נוספים שעדיין לא זוהו.
חלבון סויה יכול לשמש כחלבון עיקרי ובלעדי לאדם וד”ר אבני ממליץ להוסיף עבור התינוק חומצת אמינו אחת (מתיונין) כדי שמזונו של התינוק יהיה מושלם.
לסויה פעילות נוגדת סרטן והשימוש בסויה מלאה – דוגמת חלב סויה או גבינת טופו הוא השילוב הטוב ביותר כנגד הסרטן במניעה וכחלק חשוב בטיפול עצמו.

הסויה מורידה את הכולסטרול ומקטינה את שכיחות מחלות הלב וכלי הדם, ואני אישית יכולה להעיד שלא רק שחולים אשר עברו לצריכת סויה חשו הטבה ניכרת בבריאותם אלא אני אישית התנסיתי בהעלמות ציסטות בשד לאחר מעבר לשימוש בחלב סויה וטופו.

מאת: מרים גרבר – המרכז לריפוי טבעי.

אהבתם? שתפו עם חבריכם

INULIN

בריאים לחיים המפתח
,ימים ולאריכות יותר
,לכולם ממליץ FDA
ויצמן במכון חוקרים
...ממליצים העולם וברחבי בטכניון

לפרטים נוספים