חיפוש באתר
Generic filters
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in excerpt

זהות מינית

זהות מינית

אהבתם? שתפו עם חבריכם

שאלה: שלום ד”ר בירן,

אשמח לשפוך אור על סוגיה שאני מתחבטת בה, אחותי בת 17.5 (אני הבכורה בת 27) אשר שיתפה אותי בעדפותיה המיניות וכעת היא נמצאת בקשר מיני עם חברתה מזה חצי שנה (הוריה של החברה מתנגדים לקשר ואף גרמו לנתק ומגע ביניהם תוך איום על אחותי שאם לא תתרחק מביתם יספרו להוריי), אני היחידה במשפחה ששותפה לסודה של אחותי ואני אף הזמנתי אותם (את אחותי ובת זוגתה) לסופ”ש אצלי ולמרות הפתיחות הרבה שגיליתי, חוויתי בשהותי עימם הבנה וצער כאחד אני באמת מעוניינת לדעת אם כדאי לספר להוריי (שהם ליברלים ומאוד פתוחים ומבינים) , אך בטוחה אני שהידיעה תזעזע אותם, או שמא לשמור את סודה עימי ולקוות שמדובר בפנטזיה או חוויה חולפת? או לחלופין לכל עיצה שתעזור לי להדריך/להבין את מצבה טוב יותר. אחותי אף סיפרה לי שמגיל 15 לערך, נוהגת לצאת עם בנות והיו לה קשרים קודמים לקשר הנוכחי. אחותי שרויה במתח רב ומצבי רוח משתנים , עצבנות וחוסר ריכוז.(להשלמת התמונה: בבית הוריי ישנה חמימות ופירגון, אחותי הצעירה בבית יש לנו אח נוסף בן 26 ,מאוד מפונקת וקשורה מאוד לאימי,אך פתוחה וחופשיה מאוד עם אבי, בבי”ס היא מעבירה את זמנה ולא משקיעה כלל בלימודים-למרות שאני ואחי אקדמאים, הוריי לא מלחיצים אותה ודואגים להעביר לה את אהבתם וגאוותם בה למרות הכל,בציפייה שמא מדובר בתקופה חולפת ובציפיה שאחרי הצבא תשלים בגרויות ותישאף ללימודים… . בגיל 13 לערך,אימי פנתה לפסיכולוג לאבחן את אחותי ומצבי הרוח המשתנים שמאוד הדאיגו אותה, אך הלה דאג להרגיעה וטען שהיא בריאה ומפונקת).
אשמח לקבל ייעוץ בהסתמך על רקע כללי זה.
תודה מראש אנאבל.

תשובה: לעניות דעתי הדרך הנכונה היא שתשכנעי את אחותך לשתף את הוריכם. יתכן שהסוד המעיק על אחותך תורם למתח בו היא שרויה ושיתוף ההורים עשוי להקל עליה מאד. מאידך, לספר להם בלי הסכמתה של אחותך יהיה בגדר הפרת אמונים ועלול לפגוע באמון שהיא רוחשת לך ובקשר בינכן.

אהבתם? שתפו עם חבריכם

ראיתם משהו בכתבה שמעניין אתכם, רוצים מידע נוסף? רשמו את המייל שלכם כאן למטה או שלחו אלינו פנייה - לחצו כאן לפנייה

  בעצם פנייתך והרשמתך אלינו אתה מאשר בזאת כי אתה מסכים למדיניות הפרטיות שלנו ואתה מסכים לקבל מאיתנו דברי דואר כולל שיווק ופרסום. תמיד תוכל להסיר את עצמך מרשימת הדיוור או ע"י פנייה אלינו או ע"י על לחיצה על הקישור הסרה מרשימת הדיוור אשר נמצא בתחתית כל מייל שיישלח אליך. למדיניות פרטיות לחץ כאן. אם אינך מסכים אנא אל תירשם אלינו, תודה.

  No Comments

  Sorry, the comment form is closed at this time.

  INULIN

  בריאים לחיים המפתח
  ,ימים ולאריכות יותר
  ,לכולם ממליץ FDA
  ויצמן במכון חוקרים
  ...ממליצים העולם וברחבי בטכניון

  לפרטים נוספים