חיפוש באתר
Generic filters
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in excerpt

ויטמין B12

אהבתם? שתפו עם חבריכם

ויטמין B12

סקר חדש שנערך על ידי משרד הבריאות בישראל, גילה כי אחד מתוך כל שלושה אנשים בישראל, סובל ממחסור בויטמין B12. מחסור בויטמין זה הוא בעיה חמורה והוא עלול לגרום לאנמיה (חוסר דם) ולנזק בלתי הפיך למערכת העצבים. אחת הסיבות למחסור בויטמין היא ההימנעות מאכילת בשר בכלל, ומבשר בקר בפרט. אי אכילת בשר בקר נובעת בחלקה ממידע בלתי נכון, על תכולת השומן והכולסטרול בבשר בקר. חלק מציבור הצרכנים סבור בטעות שכל הנתחים בבשר בקר, עשירים בשומן ובכולסטרול. הנמנעים מאכילת בשר בקר, מחסירים מעצמם ויטמינים ומינרלים חשובים ביותר לבריאות.

מהו ויטמין B12?
ויטמין B12 חשוב לבריאות טובה. הוא עוזר לשמור על בריאות תאי הדם האדומים ותאי מערכת העצבים. בנוסף אנחנו זקוקים לו, לצורך בניית החומר התורשתי, הנמצא בכל תאי הגוף (ולכן הוא כל-כך חשוב לצמיחה ולהתפתחות של ילדים).

מתי עלול להופיע מחסור בויטמין?
מחסור בויטמין עלול להופיע עקב חוסר יכולת לספוג אותו מהמזון; הוא עלול להופיע אצל צמחונים ובעיקר כאלה שאינם אוכלים גם חלב ומוצרי חלב.

מה הם סימני המחסור?
עייפות, חולשה, בחילה, עצירות, איבוד תיאבון ואיבוד משקל. מחסור עלול לגרום גם לחוסר תחושה או עקצוץ בידיים וברגליים. סימנים נוספים של מחסור: דיכאון, בלבול, בעיות זיכרון וכאבים בפה ובלשון.

אילו מזונות מכילים B12?
ויטמין B12 נמצא רק במזונות שמקורם בבעלי-חיים: בשר בקר, עוף, דגים, חלב, גבינות, יוגורט וביצים. הוא אינו נמצא במוצרי מזון מן הצומח אלא רק אם הוסיפו להם את הויטמין באופן מלאכותי.

מהי תרומתו המיוחדת של בשר בקר טרי ?
בשר בקר טרי מכיל כמויות משמעותיות ביותר, של ויטמין B12, לעומת מזונות אחרים מעולם החי – כפי שניתן לראות בדוגמאות הבאות:
מנת בשר בקר טרי, השוקלת 100 גרם לאחר ההכנה, מספקת של כל הכמות היומית של ויטמיןB12 הנדרשת בכל גיל.

חשוב לזכור: מזונות שונים מכילים רכיבי תזונה מגוונים וחומרים נוספים המעודדים את הבריאות. אין מזון המספק לגוף את כל החומרים המזינים אותו. לכן, מומחי תזונה ובריאות, ממליצים לצרוך מגוון רחב של מזונות – מכל קבוצות המזון. אין קבוצת מזון החשובה יותר מקבוצה אחרת. כולן חשובות ותורמות לבריאות טובה.

בברכה, בתיה מוסקוביץ` – תזונאית קלינית

אהבתם? שתפו עם חבריכם

INULIN

בריאים לחיים המפתח
,ימים ולאריכות יותר
,לכולם ממליץ FDA
ויצמן במכון חוקרים
...ממליצים העולם וברחבי בטכניון

לפרטים נוספים