חיפוש באתר
Generic filters
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in excerpt

השלום מתחיל בתוכי

אהבתם? שתפו עם חבריכם

“השלום מתחיל בתוכי”

שמעתי שיש שני סוגים של אנשים שיכולים להרשות לעצמם עושר רוחני:
אלה שאין להם כלום, ואלה שיש להם הכל, זה מזכיר לי את התיאוריה לפיה “מי שעובד אין לו זמן לעשות כסף” יש כאן אמת מסוימת ובצידה שקר גדול, צד האמת הוא בכך שאם אנו ממקדים את כל תשומת ליבנו בעיסוק מסוים, סביר להניח שלא נשקיע תשומת לב בתחומים אחרים, אלה שאין להם כלום, לא כסף ולא עבודה, יכולים לשבת בצד הדרך ולהיות רוחניים עד מאד (אם לא ימותו מרעב), מצד שני, אלה שיש להם הכל, יכולים לבחור ברוחניות וליישמה ע”י לימודים, התנסויות, שינוי סגנון חיים או מסע פרסום מלווה בשלטי חוצות.

השאלה היא האם ניתן להביא את בשורת הרוחניות לאנשים שעד היום לא חוו אותה?
התשובה כמו תמיד היא אולי כן ואולי לא, אבל כדאי לנסות.
לאורך הדורות נולדו, חיו ומתו אנשים רוחניים שהרצון לגרום לסביבתם לחוות את ה”הארה” היה חזק עד כדי כך שהם ניסו דרכים מדרכים שונות כדי לייצר השפעה על האנשים שמסביבם, קראו להם נביאים, מתנבאים, תמהונים, גורוים, רובם לא הכו גלים שהגיעו רחוק וגבוה ארבעת המפורסמים שביניהם משה, ישו, מוחמד ובודהה. הצליחו לשלוח מסר שעדיין מתווה את דרכם של מיליארדי אנשים גם אלפי שנים אחרי שיצא לדרכו.

פתאום קם אדם בבוקר ומרגיש שהוא עם ומתחיל ללכת, או בתרגום שלי, פתאום איזה שהוא רעיון רוחני מופשט מרגש מישהו והוא מחליט ל”הראות את האור” ל…כולם…!!!
ובכן, רובנו קמים בבוקר, חלקנו “מרגישים שהם עם” ומתי מעט בינינו “מתחילים ללכת” או (עושים משהו בנוגע להרגשתם). שרי אריסון, היא דוגמה, רעיון השלום העולמי מרגש אותה, יש לה הצעה לפתרון: “השלום מתחיל בתוכי”, והיא מתחילה “ללכת”, בניגוד לרוב האנשים, יש לשרי גם אמצעים להעביר את המסר שלה.

יש שמזלזלים ואומרים ש”קל להיות רוחני ורגוע כשיש לך מיליארדים”, יש הטוענים שהכל תרגיל יחצ”נות, אבל אותם אנשים שוכחים ששרי יכלה ליחצ”ן עצמה בעשרות רבות של דרכים קונבנציונליות יותר ו/או “תמהוניות” פחות, היא יכלה לא לעשות דבר לתת לסערה התקשורתית שמסביב לדעוך ולהתמקד בסיפורים החדשים שצצים כאן חדשות לבקרים, ובכל זאת היא בחרה ביציאה קדימה, אל מול הזרקורים ובמסר רוחני, יש כאן אקט של אומץ ושיתוף בעולמה הפנימי.

בתור מנהיגה רוחנית נראה ששרי נמצאת בתחילת הדרך, עדיין לא מפנימה את המסרים שהיא עצמה מנסה להעביר, המסר שלה מעולה, השלום באמת מתחיל בתוכנו, מי שטוב לו עם עצמו, סביר להניח שתוקפנותו ביחס לאחרים תשאף לאפס, מצד שני מי שפיטרו אותו ממקום עבודתו כדי שהעסק הרווחי יהיה יותר רווחי, קצת קשה לו להרגיש טוב ביחס לעצמו, לאחרים ובייחוד ביחס למי שפיטרה אותו. כאן המכשול העיקרי של שרי אריסון, “ממני תראו וכך תעשו…” נאמר במקורותנו, חשיבותה של הדוגמה האישית חוסר הפשרות בכל הנוגע לרעיון בו אתה מאמין. יש דברים חשובים יותר מלהיות הבנק הרווחי ביותר, האיש העשיר ביותר, או המנכ”ל המוצלח ביותר. בדרך אל פסגת ההישגיות האנושית נמצאים אנשים, זה שמטפס ומנסה להגיע מעלה, יכול להסתכל על אותם אנשים כחברים למסע, כאלה שלא ממשיכים אתו בדרך, אבל מושיטים יד ועוזרים לו לטפס, נותנים את הבסיס את התמיכה, ובשלב מאוחר יותר דואגים לשמור על קשר רציף עם בסיס הכוח שנמצא אי שם למטה, מי שמתייחס כך לבני אדם, דרכו לפסגה תהייה מוסרית וטובה יותר, יש לו יותר סיכוי לשרוד ולהפוך את ההישג למשמעותי יותר. מי שמתייחס אל האנשים שבדרך כאל מדרגות עליהם דורכים ללא תשומת לב, יגלה בשלב מסוים את הבדידות שבפסגה, את מועקת ההצלחה, ואת החשש מהנפילה הארוכה למטה.

“השלום מתחיל בתוכי”, “צריך לעשות שינוי”
כדאי מאד שהמסר החשוב הזה יחלחל עמוק מספיק, ייגע ב”מסה קריטית” של אנשים ויתחיל תגובת שרשרת שתשפיע על החברה שלנו, לשרי אני מאחל דרך צלחה, נצלי את האפשרויות שלך לא רק להעברת מסרים אלה גם כדי ליצור שינויים בכוונה להגשמת החזון, צרי מקומות עבודה, דאגי לתנאי העסקה הולמים, אלה הם התנאים העיקריים לרוחניות, זמן פנוי, נפש וגוף בריאים וסקרנות.
אדם בריא בגופו ובנפשו שסיים יום עבודה או שבוע עבודה במקום בו הוא נהנה לעבוד, וחוזר הביתה למשפחתו ללא דאגה בנושאים קיומיים יכול לשבת ולקרוא עיתון, ספר, לראות סרט, או לחשוב בנחת על החיים, “אם אין קמח אין תורה…” והתמזל מזלך שאת יכולה לדאוג לשניהם. אל תתרשמי מאלה שיחמיאו לך, אל תירתעי מהמלגלגים, הציניקנים, אלה שכבר “ראו הכל…” אלה ש”הכירו את אביך כשאת עוד היית ילדה…” לכי על מה שאת מאמינה בו, ללא פשרות, ללא היסוס, וללא פחד.
שימי לנגד עינייך קודם כל את הנשמה ואחריה את המשימה ותדעי ברכה בכל מעשייך.

שהשלום יתחיל בתוכך ויבוא עלינו ועל כל ישראל.
בהצלחה.
אבנר גלוקשטד – יועץ רב תחומי

אהבתם? שתפו עם חבריכם

INULIN

בריאים לחיים המפתח
,ימים ולאריכות יותר
,לכולם ממליץ FDA
ויצמן במכון חוקרים
...ממליצים העולם וברחבי בטכניון

לפרטים נוספים