חיפוש באתר
Generic filters
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in excerpt

השומנים לא רק מזיקים

אהבתם? שתפו עם חבריכם

השומנים לא רק מזיקים

השומנים הם אחד מאבות המזון והוא מרכיב קבוע בכל סוגי המזון.
בפירות וירקות מצוי השומן בריכוז נמוך ביותר. בחלבון מהצומח כגון שקדים ואגוזים יש שומן, הנחשב לבריא. לעומת זאת, בתעשייה מופקת המרגרינה משומן צמחי אך תהליך היצור גורם לשומן להיות מזיק. השומן שבחלבון מהחי כגון עוף ובשר הוא מקור וסיבה למחלות כלי הדם. כן גם לגבי השומן שבמוצרי חלב שמנים.
השומנים מהחי רוויים ומרבית השומנים מהצומח הם בלתי רוויים. השומן הרווי מצטבר בכלי הדם וגורם לקשיותם ואילו השומנים הבלתי רוויים מונעים תופעות של יתר כולסטרול והתקפי לב.

שומן רווי יכול להיווצר גם משומן צמחי כדוגמת המרגרינה, עקב תהליך הפקתה נהפכות חומצות השומן שבה למזיקות, לכן כאשר נשאלת השאלה מה עדיף חמאה או מרגרינה, התשובה אינה ברורה, מכיוון שחומצות השומן הרוויות שנוצרות מזיקות יותר מחומצות שומן רוויות טבעיות בחמאה. בנוסף, מכילה המרגרינה חומרים שונים על מנת לשמור על טריותה ועמידותה לאורך זמן. המרגרינה מעלה את שיעור הכולסטרול בדם כפי שעושה החמאה ובמקרים מסוימים אף מסוכנת יותר.

השומן משתנה גם בעת חימום, כלומר שומן בלתי רווי יכול בקלות להפוך לשומן מזיק כאשר נטגן או נחמם אותו.
רבים נמנעים מחמאה בגלל תכולה גבוהה של שומן וכולסטרול ואינם יודעים שמרגרינה מלאה בשומן רווי למרות שאין כולסטרול.
שני המוצרים חמאה ומרגרינה גורמים להשמנה ומהווים סיכון למחלות שונות כגון: טריגליצרידים, מחלות לב וכלי דם, לחץ דם גבוה. גם השמן המזוקק מזיק מכיוון שהוא עובר תהליך חימום והוא הופך להיות רווי כמו מרגרינה. כמו כן רוב ערכיו התזונתיים הולכים לאיבוד. על כן, יש להשתמש בשמן שהופך בכבישה קרה בלבד, שמן הזית הוא הטוב מכולם מכיוון שהוא קל לעיכול.

שמן זית מופק בכבישה קרה ושומר על ערכו התזונתי. גם טחינה היא תחליף טוב לשומן מכיוון שהיא מכילה ויטמינים ומינרלים במיוחד שפע של סידן.
אך יש לזכור שטיגון תמיד מזיק, גם אם יהיה זה טיגון בשמן מכבישה קרה, מכיוון שתהליך החימום עצמו מזיק. כאשר נאכל שמן שטוגן או חומם יחד עם חלבון, חלק
גדול מהחלבון אינו מתעכל ושוהה בקיבה זמן רב עד לריקבונו. במיוחד מזיק שמן שטוגן פעמים רבות כמו בדוכני הפלאפל.

יש לזכור, ששומן החיוני לגוף הינו כל אותם חומצות שומן שהגוף אינו יכול לסנתז לבד וזה החלק החשוב שבשומן. תופעות כנשירת שיער, חוסר פריון או פיגור בגדילה עלולים להופיע כתוצאה מחוסר שומן בתפריט, לכן יש לאכול שומן, אמנם בכמות קטנה, אך לא להימנע לגמרי, כיוון שכמות קטנה חיונית לתפריט בריא.

בברכה, ד”ר סיגל תמיר בנימין

אהבתם? שתפו עם חבריכם

INULIN

בריאים לחיים המפתח
,ימים ולאריכות יותר
,לכולם ממליץ FDA
ויצמן במכון חוקרים
...ממליצים העולם וברחבי בטכניון

לפרטים נוספים