חיפוש באתר
Generic filters
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in excerpt

הקשר בין סידן וויטמין D לסיכון ללקות בגידולים של המעי הגס והחלחולת

אהבתם? שתפו עם חבריכם

הקשר בין סידן וויטמין D לסיכון ללקות בגידולים של המעי הגס והחלחולת

גיליון פברואר 2005 של כתב העת האמריקאי The Journal of Nutrition מפרסם את תוצאות המחקר שערכו חוקרים מהמחלקה למדעי התזונה באוניברסיטת פנסילבניה, שמטרתו היתה לבדוק את ההשפעה של תזונה דלת שומן ועשירה בסיבים, בפירות ובירקות, על מקרי ההישנות של פוליפים במעי הגס.

1905 הנבדקים עברו בדיקת קולונוסקופיה לאיתור פוליפים, בתחילת המחקר, לאחר שנה אחת, ולאחר 4 שנים. כמו כן, התבצע רישום מדוייק של התזונה שלהם, ושל תוספי התזונה אותם הם נהגו ליטול. בקרב 754 מהם, הופיעו שוב פוליפים. בניתוח הממצאים, נלקחו בחשבון גורמים כגון גיל, מין, שימוש בתרופות נוגדות דלקת לא סטרואידיות והצריכה הקלורית הכוללת.

לא התגלה קשר ברור בין צריכה תזונתית של סידן וויטמין D, לבין מקרי ההישנות של הפוליפים. לעומת זאת, בקרב נבדקים שנטלו תוספי תזונה של סידן וויטמין D, נרשם מספר נמוך יותר של פוליפים חוזרים. הסתבר גם כי תוספי התזונה הפחיתו במידה משמעותית יותר את מקרי ההישנות של מספר פוליפים, בעת ובעונה אחת.

בברכה,
ליאת פלן – לברטובסקי
“קונטקסט – הוראת אנגלית, תרגום ושירותי מידע”

אהבתם? שתפו עם חבריכם

ראיתם משהו בכתבה שמעניין אתכם, רוצים מידע נוסף? רשמו את המייל שלכם כאן למטה או שלחו אלינו פנייה - לחצו כאן לפנייה

  בעצם פנייתך והרשמתך אלינו אתה מאשר בזאת כי אתה מסכים למדיניות הפרטיות שלנו ואתה מסכים לקבל מאיתנו דברי דואר כולל שיווק ופרסום. תמיד תוכל להסיר את עצמך מרשימת הדיוור או ע"י פנייה אלינו או ע"י על לחיצה על הקישור הסרה מרשימת הדיוור אשר נמצא בתחתית כל מייל שיישלח אליך. למדיניות פרטיות לחץ כאן. אם אינך מסכים אנא אל תירשם אלינו, תודה.

  INULIN

  בריאים לחיים המפתח
  ,ימים ולאריכות יותר
  ,לכולם ממליץ FDA
  ויצמן במכון חוקרים
  ...ממליצים העולם וברחבי בטכניון

  לפרטים נוספים