חיפוש באתר
Generic filters
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in excerpt

הקשר בין סוכרת והשמנת יתר

אהבתם? שתפו עם חבריכם

הקשר בין סוכרת והשמנת יתר

קיים קשר הדוק בין השמנה לבין סוכרת, השמנה גוררת בעיה במטבוליזם הסוכריים ומכאן להתפתחות סוכרת. סוכרת מתפתחת באנשים בעלי משקל עודף, בשכיחות כפולה מזו שבעלי משקל תקין, בין 60%-90% מהסכרתיים הם אנשים בעלי משקל עודף. גם שיעורי התמותה מסכרת אצל אנשים בעלי עודף משקל, גבוהים יותר. האינסולין, ההורמון המופרש מהלבלב הקשור במחלת הסוכרת, משפיע לא רק על רמות הסוכר, אלא גם על המטבוליזם בשומנים.

אינסולין גורם בשתי דרכים שונות ובלתי תלויות להצטברות שומן עודף:

1. אינסולין ממריץ יצירת שומן בתאים ע”י הגברת גלוקוז לתא השומן ומשם להצטברות ויצירת שומן.
2. האינסולין חוסם את התפרקות השומנים ובכך מאט את תהליכי איבוד השומן ותורם להשמנה. עליה ברמת האינסולין בדם תפחית את המספר הקולטנים של האינסולין.
בהשמנה המתבטאת בריבוי השומן בגוף, יורד מספר הקולטנים בגוף וכתוצאה מכך ישנה פעולה נוגדת אינסולין וזה מתבטא בהשמנה.

רוב חולי הסוכרת בעלי עודף משקל, אשר אינם צורכים אינסולין ומפגינים התנגדות לאינסולין, מחריפים את עומס האינסולין בלבלב, היות ועצם ההשמנה גורמת אף היא להתנגדות האינסולין. ולכן מצב זה משאיר את החולה עם כמות אינסולין גבוהה וכתוצאה מכך הלבלב אינו עומד בעומס ובסופו של דבר הוא נזקק לזריקות אינסולין.

כאשר קיימת ירידה במשקל חוזר ועולה מספר הקולטנים לאינסולין והתנגדות חולפת, כל זאת בתנאי שלא התפתח בינתיים נזק לבלבי המתבטא בחוסר יכולת להפריש אינסולין בכמות הדרושה. לכן הטיפול בראש ובראשונה הוא הפחתת במשקל, לכל סכרתי, דיאטה המותאמת לו באופן אישי. באופן כללי, תמיד רצוי לפזר את הארוחות על פני היממה בצורה מאוזנת, תוך שמירה על רמת קלוריות יומית קבועה וסבירה. לא רצוי לאכול חטיפים ולהקפיד על פעילות גופנית יומית.

סיבים הם המלצה חשובה לחולי סוכרת, הם עוזרים לשפר את המטבוליזם של סוכרים ושמנים. רוב העמילנים נספגים לאט יותר בנוכחות סיבים ולחלק מהסיבים יש אפקט בולט בהפחתת עלית רמות הסוכר שלאחר הארוחה. גואר גם הוא אחד מהם גם סיבי סויה טובים, יש להם אפקט ייחודי על הורמוני המעיים ועל הציר המטבולי שבין הלבלב למעי. הוכח שארוחות המכילות סיבים, גרמו הפחתה בתגובות סוכר בדם שלאחר הארוחה. אין ספק שהעשרת התפריט בסיבים משפרת את איזון הסוכרת. ע”י תגובת הגלוקוז לאחר הארוחה מועשרת סובין, מופרת עליה ברמת הסוכר. שימוש ממושך בסיבים מפחית את הצורך באינסולין.

ברצוני להזכיר שני מונחים חשובים בהקשר לסוכרת:
היפוגליקמיה והיפרגליקמיה – שניהם מצבים קיצוניים בסוכרת. כאשר המצב הטוב ביותר הוא כמובן איזון הסוכר, כך שלא ייווצר אף לא אחד ממצבים אלו.
היפוגליקמיה – רמת סוכר נמוכה בדם נגרמת כתוצאה מעודף אינסולין או ממחסור בסוכרים. זהו מצב המתפתח במהירות וסימניו הם: זיעה קרה, טשטוש ראייה, רעב, חולשה ודפיקות לב. אם נמשך הדבר ללא טיפול מופיעים בלבול חושים, התנהגות בלתי רגילה, אי יכולת לחשוב בבהירות ודיבור בלתי ברור, הדברים עלולים להגיע כד לאובדן ההכרה ולעוויתות. אם הסכרתי בהכרה, ישתפר המצב במהרה כתוצאה מאכילת סוכר, פרי או משקה ממותק. אם מאבד החולה את ההכרה עליו לקבל זריקת אינוסלין. יש להעבירו בדחיפות לבית חולים.

חשוב להימנע ככל האפשר ממצב זה, כמובן ע”י הקפדה של אכילה בכמויות מספיקות ובזמנים מתאימים ובמיוחד לאחר הזרקת אינוסלין. הקפדה על מינון נכון של אינסולין והימנעות מפעילות גופנית מאומצת כך תפחת סכנת הפוגליקמיה.

היפרגליקמיה לעומת זאת מתבטאת ברמת סוכר גבוהה בדם הנגרמת כתוצאה ממחסור באינסולין או מעודף סוכרים. מצב זה מתפתח באיטיות, לא תמיד מופיעים סימנים ברורים אולם יתכנו חולשה, עייפות, מתן שתן לעתים תכופות, צמאות על להתייבשות, עור יבש ואדום. רצוי למנוע מצבים אלה ע”י הקפדה על אכילה מאוזנת.
חשוב לבדוק באופן קבוע ולעקבו אחר רמת הסוכר בדם ולהימנע מתנודות חריפות מעין אלו מכיוון שהסוכרת היא מחלה שניתן לטפל בה. איזון טוב מאפשר לחולה חיים נורמליים ושקטים אך הפרה של האיזון תגרום לתנודות חריפות ויהוו סיכון לחולה.

מלבד תזונה נכונה יש להוסיף תוספות ויטמינים ומינרלים, אשר יעזרו למנוע את הסימפטומים שהזכרתי.

בברכה, ד”ר סיגל תמיר

אהבתם? שתפו עם חבריכם

INULIN

בריאים לחיים המפתח
,ימים ולאריכות יותר
,לכולם ממליץ FDA
ויצמן במכון חוקרים
...ממליצים העולם וברחבי בטכניון

לפרטים נוספים