חיפוש באתר
Generic filters
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in excerpt

הקשר בין אכילת סלט כמנה ראשונה לבין תחושת שובע

אהבתם? שתפו עם חבריכם

הקשר בין אכילת סלט כמנה ראשונה לבין תחושת שובע:

ההשפעה של גודל המנה וההרכב הקלורי על צריכת הקלוריות הכוללת בארוחה

תזונאים רבים ממליצים על שילוב של מנת סלט ירקות בארוחה, על מנת להגביר את תחושת השובע, המעודדת ירידה במשקל.

כתב העת האמריקאיjournal of the American dietetic Association מפרסם בגיליון אוקטובר 2004 מחקר שנערך במחלקה למדעי התזונה באוניברסיטת פנסילבניה ומטרתו היתה לבדוק את הקשר בין אכילת סוגים שונים של סלט, בערכים קלוריים משתנים, לבין תחושת השובע והצריכה הקלורית הכללית באותה ארוחה. במילים אחרות, אם נאכל סלט כמנה ראשונה, האם יהיה לנו קל יותר להוריד ממשקלנו?

42 נשים מקולג` באוניברסיטת פנסילבניה השתתפו במחקר. הן אכלו ארוחת צהרים במעבדת המחקר פעם אחת בשבוע במשך 7 שבועות. הנשים אכלו מנת סלט (סוג אחד מתוך ששה סוגי סלט), ולאחריה, מנת פסטה. הן התבקשו לסיים את כל מנת הסלט, אך לאכול מן הפסטה לפי רצונן. הסלטים היו שונים זה מזה בגודל המנה, ובכמות הקלוריות שהכילו (בהתאם לרטבים וסוגי הגבינות).

תוצאות המחקר הראו כי בהשוואה לנשים שלא אכלו סלט כמנה ראשונה, נשים שצרכו מנה קטנה של סלט דל קלוריות לפני הארוחה (150 גרם), הקטינו ב-7% את צריכת הקלוריות הכללית באותה ארוחה. נשים שאכלו מנה גדולה של סלט דל קלוריות לפני האוכל (300 גרם), הקטינו ב-12% את כמות הקלוריות שצרכו. לעומת זאת, אלו שאכלו סלט עשיר בקלוריות, הגדילו את צריכת הקלוריות הכללית שלהן באותה ארוחה ב-8% (מנה קטנה) או ב-17% (מנה גדולה).

כלומר, אכילת מנה גדולה של סלט ירקות דל קלוריות לפני הארוחה, מגבירה את תחושת השובע ותורמת לירידה במשקל. אולם, זהירות! אכילת סלט עשיר בקלוריות, במסווה של סלט בריאות, תחבל במאמצי הדיאטה שלכם. היזהרו מהרטבים!

בברכה, ליאת פלן – לברטובסקי (MA)
“קונטקסט – הוראת אנגלית, תרגום ושרותי מידע”

אהבתם? שתפו עם חבריכם

ראיתם משהו בכתבה שמעניין אתכם, רוצים מידע נוסף? רשמו את המייל שלכם כאן למטה או שלחו אלינו פנייה - לחצו כאן לפנייה

  בעצם שימושך בכלי כלשהו באתר טבעלייף כולל מחשבון הקלוריות וכולל פנייתך והרשמתך אלינו אתה מאשר בזאת כי אתה מסכים למדיניות הפרטיות שלנו ואתה מסכים לקבל מאיתנו דברי דואר כולל שיווק ופרסום. תמיד תוכל להסיר את עצמך מרשימת הדיוור או ע"י פנייה אלינו או ע"י על לחיצה על הקישור הסרה מרשימת הדיוור אשר נמצא בתחתית כל מייל שיישלח אליך. למדיניות פרטיות לחץ כאן. אם אינך מסכים אנא אל תירשם אלינו, תודה.

  INULIN

  בריאים לחיים המפתח
  ,ימים ולאריכות יותר
  ,לכולם ממליץ FDA
  ויצמן במכון חוקרים
  ...ממליצים העולם וברחבי בטכניון

  לפרטים נוספים